999 rezultate për

ushqimet

Ja kush janë ushqimet që shkaktojnë rrahje të shpejta të zemrës Sëmundjet kardivaskulare njihen ndryshe si vrasësit e heshtur dhe shumë faktorë ndikojnë në përkeqësimin e shëndetit të
Jeni me ilaçe? Ja ushqimet që nuk duhet ti hani Ushqime mund të ndalojnë efektin e ilaçeve, ose në rastin më të keq mund të kenë edhe efekte anësore të rrezikshme. Ndaj
Ushqimet që duhet të shmangni nëse vuani nga dhimbja e kokës Dhimbja e kokës është një shqetësim shumë i shpeshtë dhe mund të përkeqësohet nëse jemi në stres. Puna në vende të mbyll
Ushqimet më të mira për mëngjes që të humbni në peshë Nëse dëshironi të humbni në peshë, gjëja më e keqe që mund të bëni është të mos hani mëngjes. Në një studim “The Natio
Top 5 Ushqimet Qe Ndihmojne Te Mbetesh Shtatzane Jeni njëra nga atë që po provoni të mbeteni shtatzane dhe nuk ia arrini e pyetni si te mbetem shtatzane? Këtu në këtë ar
Ushqimet që duhet të konsumoni për të reduktuar stresin Jo vetëm joga, masazhe dhe gjimnastikë. Nervozizmi, acarimi dhe tensioni fizik luftohen edhe në tavolinë, mjafton të zgj
Ushqimet që çlirojnë hormonet e lumturisë Nëse po kaloni një ditë të keqe, akullorja, picat dhe ëmbëlsirat duket se janë ushqimet më të mira që mund t’ju ngrenë h
Flokët tuaj bien pa pushim? Mos u frikësoni, ka një zgjidhje Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lë
Si të shmangni fryrjen e barkut dhe gazrat E ke provuar apo jo? Je e ulur në karrigen e zyrës apo kudo tjetër dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë… pa u ndalur. Nuk j
Ushqimet që ju lehtësojnë nga dhimbjet e kokës Shumë njerëz në mbarë botën vuajnë nga dhimbja e kokës dhe disa prej tyre kanë gjetur “ngushëllim” tek ilaçet, por janë
Ushqimet që luftojnë diabetin Diabeti është një sëmundje kronike ku niveli i sheqerit në gjak rritet. Përveç terapisë me ilaçe, një dietë diabetike
Osteoporoza? Këto janë ushqimet që ju duhen Osteoporoza, e njohur ndryshe si “epidemia e heshtur e kockave”, është një sëmundje që lidhet me humbjen e masës kockore
Ushqimet që duhet shmangur para gjumit E prishim kualitetin e gjumit për shkak të faktorëve të ndryshëm, ndërsa mund të ndikojmë në të gjithë ata. Një nga fak
Rikthehet alarmi i vjetër: Ushqimet e ngrohura në mikrovalë shkaktojnë sëmundje Është mirë kur mendon se ka ende pak ushqim nga një ditë më parë. Pas një dite të lodhshme pune, na duhet thjesht ta ngr
Si t’i largoni hemorroidet në mënyrë natyrale Hemorroidet janë fenomen i zakonshëm që i prekin miliona njerëz anë e mbanë botës. Më shumë se gjysma e njerëzve do t
Ushqimet kundër rënies së flokëve Rënia e flokëve mund të shkaktohet nga ndryshimet hormonale, një gjendje e caktuar shëndetësore, stresi ose mungesa e lë
Ushqimet që duhet të hani për dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm Të gjithë e dimë që në fak ne jemi cfarë hamë. Por kjo teori është edhe më e saktë kur bëhet fjalë për dhëmbët dhe mish
Ushqimet që i provojnë vetëm trimat! (FOTO LAJM) Toka është e madhe, ashtu siç është edhe uria e njerëzve që e popullojnë atë. Më poshtë do ju prezantojmë me disa nga
Këshilla kineze për të ruajtur linjat Mjekësia kineze na mëson që një dietë e ekuilibruar siguron shëndetin tonë mendor, fizik dhe shpirtëror. Nga ana tjetër
Ushqimet dhe lëkura: Mund të jeni duke i ''ushqyer''' aknet dhe të mos e dini Shfaqja e akneve pas adoleshencës lidhet me një nga shkaqet e mëposhtme: hormonale, gjenetike, steroidet e gjendura në b