999 rezultate për

universitetit

Koronavirusi i merr jetën ish-rektorit në Universitetin e Elbasanit Covid-19 i ka marrë jetën ish-rektorit të Universitetit të Elbasanit, Profesor Jani Dode. Mësohet se 63-vjeçari u nda ng
Ndahet nga jeta mjekja dhe pedagogia e Universitetit të Mjekësisë Dr. Suela Muça, mjekes Obsetre-Gjinekologe dhe pedagoges së Fakultetit të Shkencave Mjekësore Teknike është ndarë nga je
Studimi i fundit: Të luash videolojëra është mirë për shëndetin mendor Të luash videolojëra mund të jetë mirë për shëndetin tënd mendor. Në këtë përfundim ka dalë një studim i universiteti
Porosi nga Turqia? Tatimet dhe policia shantazh kolegjeve turke dhe universitetit "Epoka" Për muaj me radhë, kolegjet turke, bashkë me universitetin “Epoka” janë vënë nën shënjestrën e organeve tatimore, polici
300 euro për provim, lirohet nga burgu sekseri i universitetit Gjykata ka vendosur "arrest shtëpie" për Xhevi Dervishin, i cili akuzohet si sekser në Universitetin e Korcës. Shkak
Gjendet e pajetë 18 vjeçarja brenda universitetit Një adoleshente është gjetur pa shenja jete në hollin e universitetit në Neëcastle të Anglisë. 18-vjeçarja vdiq mëngj
Arrestohet pedagogu i Universitetit të Korçës dhe sekseri Një pedagog i Universitetit të Korçës dhe një person tjetër i cili shërbente si sekser janë arrestuar, pasi dyshohet se
Skandali me provimin e Suarez, Juventusi me "dhimbje koke" Për momentin, Juventusi nuk është nën hetim, por pozicioni i "Zonjës së Vjetër" rrezikon të përkeqësohet. Në lidhje me r
Zgjidhet Rektori i Universitetit të Tiranës Ka përfunduar numërimi i votave duke zgjedhur kështu Rektorin e Universitetin e Tiranës. Artan Hoxha është zgjedhur s
Nisin aplikimet tek Akademia e Sigurisë: Të gjatë mbi 170 cm e mesatarja e universitetit mbi 8 Me qëllim plotësimin e funksioneve të lira organike dhe përzgjedhjen me barazi, paanshmëri dhe transparencë të kandidatë
Rektori i Universitetit të Mjekësisë: Zbatoni rregullat, jemi në fund të epidemisë (VIDEO) Rektori i Universitetit të Mjekësisë, prof. Arben Gjata në një videomesazh të publikuar nga ministrja e Shëndetësisë Oge
Koronavirusi mund të jetojë në maskë deri në 7 ditë, hidheni pas përdorimit! Koronavirusi mund të jetojë në pjesën e jashtme të maskave kirurgjikale deri në 7 ditë, në rast se do të kishte ekspozim
Doktoresha e i shoqi ekzekutohen brutalisht nga i dashuri i të bijës Një doktoreshë dhe bashkëshorti i saj janë vrarë nga i dashuri i bijës së tyre në atë që prokurorët quajtën "ekzekutim b
E dhimbshme, shenjat që lenë maskat te infermierët bëhen virale (FOTO LAJM) Infermierët që po luftojnë kundër përhapjes së koronavirusit në Korenë e Jugut, kalojnë gjysmë ore çdo ditë duke u kujde
E dhimbshme, shenjat që lenë maskat te infermierët bëhen virale (FOTO LAJM) Infermierët që po luftojnë kundër përhapjes së koronavirusit në Korenë e Jugut, kalojnë gjysmë ore çdo ditë duke u kujde
Tre emrat që synojnë drejtimin e Universitetit të Tiranës Ashtu siç urdhëroi ministrja e Arsimit në nisjen e procesit zgjedhor për drejtuesit në universitete, fiks dy muaj përpar
Protesta e studentëve, Rama e nis ditën me premtime (VIDEO) Ka kaluar një vit nga protesta studentore që shkaktoi jo pak zhurmë në media dhe në popull. Ata u rikthyen vetëm pak
U rikthyen me protesta, 3 pikat që kërkojnë studentët Studentët e Universitetit të Tiranës qe protestuan para Kampusit Universitar, duke kërkuar zbatimin e Paktit të Universi
Studentët iranianë nuk pranojnë të shkelin flamurin e SHBA-ve Qindra studentë iranianë u mblodhën për të protestuar, por një gjest i tyre ka marrë gjithë vëmendjen e mediave botërore
"Vdekje Khameneit", protestuesit kërkojnë përmbysjen e regjimit në Iran Një numër i madh njerëzish iu bashkuan demonstratës së nisur nga studentët në Universitetin Amir Kabir, e cila u përhap