999 rezultate për

ukraina

Nis vrullshëm ndeshja, dy gola për 15 minuta Ukraina ka shënuar golin e parë në ndeshjen mes saj dhe Shqipërisë. Të dyja skuadrat e nisën mjaft mirë ndeshjen, por
Ja ku mund ta ndiqni LIVE ndeshjen Shqipëri - Ukrainë Shqipëria dhe Ukraina luajnë në Bergamo të Italisë në fushë asnjëanëse një ndeshje miqësore përpara se të fillojë Kampio
Ukraina fiton kundër Rumanisë (VIDEO) Ukraina ka mposhtur Rumaninë në ndeshjen miqësore të luajtur në fushë asnjëanëse. Ndeshja mes të dyja ekipeve ka qenë
Szczesny lidh kurorë me një bukuroshe ukrainase (FOTO LAJM) Portieri polak, Wojciech Szczesny vendosi kurorë me bukuroshen ukrainase, Marina Luczenko. Bashkëshortja e gardianit të
Ukraina fiton "Eurosong 2016" (VIDEO) Ukraina është fituese e "Eurosong 2016". Përfaqësuesja e Ukrainës ka fituar vetëm në fund, pasi Australia ishte ajo q
Festojnë golin e tretë, më pas ka grushta dhe shkelma në derbin ukrainas (VIDEO) Derbi i njohur në Ukrainë mes Shakhtarit dhe Dinamo Kiev ka përfunduar me një përleshje masive mes futbollistëve të të d
“Krone”: Shqipëria mund të ndërhyjë në problemin maqedonas Mediat ndërkombëtare ende vijojnë ti kushtojnë vëmendje problemit të Maqedonisë, duke e raportuar gjendjen si tepër krit
VMRO-DPMNE: Qytetarët nuk duan skenare ukrainase Në një njoftim nga VMRO-DPMNE, dërguar mediave, thuhet se LSDM më në fund pranoi se demolimi, sulmet fizike dhe shkatërr
Ukrainasit: Në kualifikime të Botërorit mund të luajmë me Kosovën Ukrainasit janë të vetëdijshëm se Kosova mund të bëhet pjesë e UEFA-s në Kongresin e 3 majit, që do të mbahet në Budapes
Ukraina me kryeministër të ri Parlamenti ukrainas, duke qenë se është lajmëruar që Kryeministrin Arseniy Yatsenyuk të japë dorëheqje ditën e diel do t
Ukraina dhe Gjeorgjia pjesë e listës për liberalizimin e vizave, Kosova në pikpytje Komisioni Evropian në dhjetor të vitit të kaluar kishte thënë se Gjeorgjia dhe Ukraina kanë përmbushur kushtet për liber
City drejt kualifikimit (VIDEO) Manchester City ka fituar me rezultatin 3:1 në Ukrainë përballë Dinamo Kievit. Ndeshja u dominua kryesisht nga vendas
Ukraina kërkon përmbysjen e Qeverisë Rreth një mijë nacionalistë në Ukrainë kanë zhvilluar tubime gjatë ditës së sotme në kryeqytetin Kiev për të kërkuar për
Zbulohen dy rivalet e mundshëm për miqësoren e 29 marsit Federata shqiptare e Futbollit ka intensifikuar bisedimet me federatat homologe për zhvillimin e një tjetër ndeshjeje mi
Shevchenko gati për një sfidë të re Ukraina pritet të largojë trajnerin Mikailo Fomenko nga drejtimi i kombëtares. Sipas “Mundo Deportivo”­s, Federata uk
Kosova U-21 ndalet nga Ukraina Përfaqësuesja e Kosovës, e kategorisë së moshës deri 21 vjeç në futboll ditën e sotme ka zhvilluar ndeshjen kundër përfa
Sherr në parlamentin ukrainas, deputeti godet shefin e shërbimit sekret (VIDEO) Përpos Kuvendit të Shqipërisë, ku në çdo të enjte nuk mungojnë debatet e akuzat e ndërsjellta mes palëve, kjo situatë nu
Suedia dhe Ukraina në Europian (VIDEO) Dy ekipet e fundit që hyjnë në 24 skuadrat e Europianit janë Suedia dhe Ukraina, pasi kanë mposhtur përkatësisht Danimar
Neziri: Në Maqedoni mund të ndodhë skenari ukrainas (VIDEO) Analisti Xhelal Neziri, i ftuar në emisionin 10 minuta të TV21, është shprehur se me mosrespektimin e "Marrëveshjes së P
Shqipëria rrezikon kualifikimin direkt për në Euro 2016 (FOTO) Shqipëria për momentin nuk është më skuadra e tretë më e mirë në grupet eleminatore. Këtë pozicion që të çon direkt në f