999 rezultate për

turq

Pendarovski takon Erdoganin dhe merr garanci për ratifikimin e protokollit të NATO-s Presidenti i Maqedonisë së Veriut Stevo Pendarovski, në kuadër të pjesëmarrjes në Procesin për bashkëpunim në Evropën Ju
Lëviznin me pasaporta false, arrestohen 2 turq në Rinas (VIDEO) Policia Kufitare ka arrestuar në flagrancë dy shtetas turq S.S 39 vjecc dhe H.C. 41 vjecc të cilët po udhëtonin në Kana
Zbulohet paga marramendëse Donis Avdiajt në Turqi Donis Avdiaj ka nënshkruar me gjigantin turk, Trabzonspor. Futbollisti nga Istogu ka nënshkruar kontratë 1 vjeçare,
"Tërmet" në Turqi, Erdoganin e braktisin miqtë e vjetër pas humbjes së qyteteve të mëdha Pushteti i presidentit turk, Erdogan nuk është më ai i dikurshmi. Ish-ministri i Financave, Ali Babacan po e përdor këtë
Priten arrestime, Prokuroria Speciale në aksion për rrëmbimin e mësuesve turq Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës, është duke ndërmarrë veprime hetimore, në bashkëpunim me Inspektoratin Poli
Raporti për rrëmbimin e mësuesve turq shkon në prokurori: A duhet të shqetësohet Thaçi? Tashmë dihet se Presidenti Hashim Thaçi është njeriu kryesor që ka qëndruar prapa aksionit për dëbimin e e shtetasve tur
Kina i hap sfidë Turqisë, drejt përfundimit ndërtimi i aeroportit më të madh në botë (VIDEO) Një sfidë e hapur ndaj Turqisë dhe presidentit Rexhep Taip Erdogan i cili "bekoi" ndërtimin e Aeroportit të Stambollit,
Qëlloni këdo, kjo qeveri i shpall luftë Turqisë Ushtria Kombëtare e Libisë, e cila është krahu i armatosur i qeverisë që sundon Lindjen dhe Jugun e Libisë ka marrë urdh
Alketa Vejsiu nis pushimet në Turqi, publikon foto vetëm me rroba banjo (FOTO LAJM) Moderatorja shumë e dashur për publikun, Alketa Vejsiu pas mbarimit të “Piter Pan” u nis menjëherë me pushime. Fillimish
Tsipras kërcënon Turqinë: Kush prek territorin tonë e pëson keq Nga një repart ushtarak në Qipro kryeministri grek Aleksis Tsipras i ka çuar një mesazh presidentit turk Erdogan që dekl
Në krye Thaçi, konstatohen një varg shkeljesh në rrëmbimin e mësuesve turq në Kosovë Një raport që dëshmon se dëbimi i gashtë shtetasve turq ishte bërë me shkelje ligjore, u votua sot në Kuvend. Xhelal
Konjufca: Thaçi, përgjegjësi i rrëmbimit të mësuesve turq Shefi i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca, ka thënë se Hashim Thaci e ka dirigjuar ngjarjen e
Trafikuan drogë nga Shqipëria dhe Turqia drejt Italisë, si u shpërbë organizata kriminale me shqiptarë Ata trafikuan drogë në nivel ndërkombëtar duke pasur bazën operacionale në Napoli dhe në Romë dhe disa degëzime edhe në
Turqi, 151 persona dënohen me burgim të përjetshëm Një gjykatë turke në Ankara dënoi të enjten 151 persona me burgim të përjetshëm nën akuzat për grusht shteti në vitit 20
Albin Kurti shkon në xhami (FOTO LAJM) Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka pasur takime të shumta gjatë kohës sa qëndroi në Turqi. Përpos takim
Golashënuesi i Kombëtares drejt Turqisë Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Lugano, Armando Sadiku nga grumbullimi i kombëtares shqiptare bëri me dije se pas
Erdogani nuk heq dorë nga raketat e Putinit: I kemi marrë tashmë Turqia asnjëherë nuk do të tërhiqet nga marrëveshja e saj me Rusinë për të blerë sistemin rus të mbrojtjes raketore S-40
Erdogan thotë se Turqia i ka marrë raketat ruse, SHBA-të marrin vendimin ekstrem Ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha të enjten se vendi i tij nuk do të tërhiqet nga vendimi për blerjen e siste
Shau kë gjeti para, shkaku i ndëhyrjes së sigurimit ndaj portierit turk (VIDEO) Shefi Teknik i kombatares U21 të Turqisë, Vedat İnceefe ka dalë me deklarata të forta deri edhe raciste kundër shqi
Turqit nuk pranojnë humbjen dhe pretendojnë se janë goditur në Kosovë (VIDEO) Trajneri i ekipit kombëtar U21 të Turqisë, Vedat Inceefe, është ankuar gjatë një konference për media se sigurimi në sta