999 rezultate për

turistik

Kosova me operatorët turistikë: Një linjë transporti dedikuar turizmit Kandidati për kryebashkiak, Halim Kosova shprehu nevojën për shtimin e informacionit mbi destinacionet turistike, dhe ho
Mediat britanike lëvdojnë Shqipërinë, një nga pesë destinacionet turistike më të mira për 2015 Për vitin 2015, Shqipëria renditet si një ndër pesë destinacionet më të mira turistike. Portali prestigjoz britanik i u
10 destinacionet më të panjohura turistike (FOTO LAJM) Koha për pushuime sa vvjen dhe bëhet më e afërt për këtë është e rëndësishme që ju të mendoni mirë dhe të vendosni desti
Sezon turistik pa kontroll kufitar mes Shqipërisë e Kosovës Kontrollet në pikat e kalimit kufitar mes Shqipërisë dhe Kosovës nuk do të ekzistojnë më gjatë sezonit turistik. Qyte
Policia arreston 50 vjeçarin, përdorte agjencinë turistike për trafik droge Në orët e para të ditës, policia e Vlorës ka kapur një person i cili ishte shpallur në kërkim për "trafik droge". Unifor
Gjermeni promovon Shqipërinë turistike në Paris Ministrja e Zhvillimit Urban dhe Turizmit, Eglantina Gjermeni, është në një vizitë 4 ditore pune në Paris. Në këtë vizit
Humor Shqipërie! Dukagjini i bllokuar se fadroma nuk ka naftë Komuna e Shalës dhe e Shoshit në zonën e Dukagjinit vijojnë të jenë të bllokuara prej më shumë se 1 jave nga dëbora e ci
Gjermeni: Ta kthejmë Krujën në një atraksion turistik (FOTO LAJM) Për të kthyer Krujën në një destinacion të preferuar për turistët, sot ministrja Gjermeni ka inspektuar punimet që po kr
"Rilindje për trashëgiminë kulturore" (FOTO LAJM) Kryeministri Rama, sot i është referuar trashëgimisë kulturore, ku me anë të tre fotove që ka postuar në Facebook, ka nx
"Qyteza e fantazmave" nxirret në shitje për 800 mijë dollarë Një ankand i pazakontë do të zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Qyteza e Johnsonville është vënë në shitj
Shqipëria në top 50 vendet turistike për 10 vitet e ardhshme Shqipëria do të jetë ndër 50 destinacionet kryesore globale të turizmit për 10 vitet e ardhshme sipas “Business Insider”
Në 2015-n Shqipëria synon kufi pa kontroll me Kosovën Kryeministri Edi Rama është shprehur i vendosur për transformimin përfundimtar të kufirit mes Shqipërisë dhe Kosovës gja
Riviera shqiptare, më e preferuara në këtë sezon turistik (FOTO-LAJM) Riviera shqiptare, një zonë bregdetare në Qarkun e Vlorës përgjatë Detit të Jonit ka qenë edhe më e vizituara në këtë se
Angazhimi i FA-së në kampingje gjatë sezonit turistik (FOTO-LAJM) Gjatë këtij sezoni turistik, Ministria e Mbrojtjes dhe Forcat e Armatosura në bashkëpunim me Agjencinë Kombëtare të Breg
Masat e sezonit deri në fund të shtatorit Veshje te posaçme per uniformat e policisë , qarkullim me biçikleta ne zonat turistike dhe shërbim 12 orësh gjate fundja
Serbet nuk e vizitojne Shqiperine Serbët dhe kroatët renditen të fundit, sa i përket turistëve nga rajoni që kalojnë pushimet në Shqipëri. Ndryshe nga
Policia, masa sigurie në çdo pikë kufitare për sezonin turistik Policia e Shtetit paraqiti këtë të shtunë planin e masave që ka marrë në kuadër të shtimit të fluksit të qytetareve dhe
Ja disa nga vendet që pëlqejnë turistët e huaj nga Shqipëria (FOTO-LAJM) Gjatë verës në Shqipëri rritet numri i vizitorëve të huaj të cilët vijnë në vendin tonë jo vetëm për të shijuar bregdeti
Natyra surprizon sërisht, një liqen në mes të shkretëtirës (FOTO LAJM) Një mrekulli e natyrës është zbuluar krejt rastësisht nga disa barinj, e sot është kthyer në një destinacion turistik.
Ja 10 plazhet që preferojnë të famshmit e show-bizz-it (FOTO-LAJM) Pamjet mahnitëse në plazhet e arta të Brazilit ishin një bonus shtesë për 1.9 milionë apo më shumë tifozët e futbollit q