999 rezultate për

turan

Barcelona e pavendosur për Turan, turku i mërzitur nga situata Barcelona dhe Arda Turan nuk po kalojnë një mardhenie të mirë. Katalanasit e cilësojnë si të panevojshëm në planet e ty
Provimi i parë i Maturës, publikohen përgjigjet e sakta (FOTO LAJM) Publikohet çelësi i përgjigjeve të sakta për provimin e parë të Maturës Shtetërore. Mbi 40 mijë nxënës të gjimnazeve të
Pasi goditi me grusht gazetarin, përjashtohet nga kombëtarja Arda Turan Turqia ka përjashtuar nga ekipi kombëtar kapitenin Arda Turan. Mesfushori i Barcelonës u përfshi në një sherr me gazetar
Skandal në Turqi, Arda Turan rreh gazetarin në avion Arda Turan ka kaluar një sezon shumë të vështirë te Barcelona, teksa ka pasur pak hapësira, dhe kjo mesa duket ka ndikua
Barcelona dhe Arsenali arrijnë marrëveshjen Hector Bellerin dhe Arda Turan mund të shkëmbehen, pasi Barcelona dëshiron ti plotësojë çdo dëshirë Ernesto Valverde.
Turan i thotë po Arsenalit, por bëhet pengesë Barcelona Arda Turan ka rënë dakord për një kalim tek Arsenal këtë verë, por problemi qendron tek marrëveshja midis dy klubeve.
Veliaj u dhuron librat e Dritero Agollit maturantëve të Tiranës Maturantët e 16 gjimnazeve të Tiranës festuan mbrëmjen e djeshme kurorëzimin me sukses të përpjekjeve të tyre disa vjeça
Provimet e maturës, rregullat e reja dhe kur mund të penalizohesh Nga provimet e Maturës na ndajnë vetëm dy javë, dhe ministria e Arsimit është drejt fundit të përgaditjes për mbarëvatje
Inter dhe Arsenal në garë për yllin e Barcelonës Inter dhe Arsenal i janë futur garës për të siguruar shërbimet e sulmuesit të Barcelonës, Arda Turan. ‘Marca’ shkruan
Barça shet Arda Turan, dhe blen një nga këta yje (FOTO LAJM) Barcelona nxjerr në shitje Arda Turan. Futbollisti turk nuk i ka përmbushur pritshmëritë që kur iu bashkua “blaugranave”
Lajme të mira për Barcelonën, rikuperohen dy yjet ndaj Juves Javier Mascherano dhe Arda Turan janë të gatshëm për të luajtur nesër ndaj Juventusit. Të dy futbollistët kanë qenë të d
Lëndët me zgjedhje, ç’duhet të dinë maturantët në prag provimesh Maturantët janë nën ethet e provimeve por edhe profesionit të ardhshme që do të marrin në jetë. Nga kjo e shtunë ata
Edi Rama këshillon maturantët: Realizoni ëndrrat tuaja siç bëri Lionel Mesi Gjatë një takimi me maturantët kryeministri Edi Rama u shpreh se e Medalja e Artë e nxënësve do t’u hapë dyert atyre në
Betis-Barcelona, Enrique surprizon në formacionin zyrtar Janë publikuar formacionet e sfidës së orës 12:00 mes Betisit dhe Barcelonës. Katalansit kanë bërë disa ndryshime në for
Matura Shtetërore, programet e lëndëve me detyrim Publikohen programet orientuese për provimet e Maturës Shtetërore 2017. Pesë provimet e maturës, tre me zgjedhje dhe dy
Dalin programet e orientimit për Maturën Shtetërore, çfarë duhet të kenë parasysh maturantët Ministria e Arsimit ka publikuar programet orientuese për maturantët para se ata t’u nënshtrohen provimeve me detyrim e
Ministria e Arsimit shmang protestat, nxjerr udhëzimin për maturën Ministria e Arsimit ka miratuar udhëzimin për zhvillimin e provimeve të maturës 2017. Ministria e Arsimit me këtë hap ka
Turan refuzon Kinën: Jam i lumtur te Barcelona Mesfushori i Barcelonës, Arda Turan ka shuar zërat se ai do të largohet nga klubi katalunas për në Kinë. Ai ka thënë se
Arta Turan merr një ofertë të çmendur nga Kina Arda Turan mund të jetë ylli i radhës që mund të transferohet në Kinë. Futbollisti i Barcelonës mund të përfitojë 50 mil
Milan shpërblen yllin e skuadrës Pas paraqitjeve mbresëlënës nën urdhëratë e Vincenzo Montella, Milan po mendon të shpërblejë mesfushorin Giacomo Bonaven