999 rezultate për

true

"Shpërthen" presidenti i La Liga: Klubet mashtruese po na marrin yjet La Liga prej kohësh ka dominuar industrinë e futbollit madje vijon ta bëjë. Megjithatë disa largimi të yjeve që luan
Mos e bëni kurrë këtë gabim në bankomat, ndryshe do t'a pësoni keq Imagjinata e hajdutëve për të krijuar mashtrime të reja nuk ka kufizime dhe nëse i shton të gjitha mundësitë që teknolog
Mashtruesi 75- vjeçar nga Tirana ‘i shet’ vlonjatit tokë te Uji i Ftohtë Mashtrimet nga më të ndryshmet për ditë “kapin në rrjeta”, viktima të ndryshme. Këtë herë, viktimë ka rënë një vlonja
Kujdes, një mashtrues i druve po bredh nëpër Maqedoni Në polici dje janë paraqitur dy raste për mashtrime me dru të zjarrit, në Aerodrom dhe Veles. Në Stacionin Policor R.
Zbardhet më në fund misteri shekullor i Trekëndëshit të Bermudës Është një nga shtresat më të frikshme të ujit në botë dhe mendohet të ketë marrë dhjetëra anije dhe aeroplanë në shekull
Policia: Kjo agjensi turistike është mashtruese Policia e Kosovës, respektivisht Drejtoria për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Prishtinë është duke i traj
Pastruesja u prish planet, arrestohen dy "skiftera" në Itali Një grua 50-vjeçare, banuese në Lama di Reno, u gjen përballë me një hajduti që po përpiqej të hynte në shtëpi nga drita
Do t'ju grijnë nga lekët, si të shpëtoni nga skema mashtruese e numrave të panjohur Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka bërë thirrje që konsumatorët të tregohen të kujdesshëm lidhur me sk
Zbulohen bëmat e mashtruesit nga Tirana: I mori njerkut 750 mijë euro Dy ditë më parë në pranga u vu shtetasi Klodian Ciruna, 41- vjeç për mashtrimin 1 milion eurosh të 3 ndërtuesve. Mës
Nëse iu bien me këto numra mos e hapni! Skema mashtruese prek Shqipërinë Fillimisht do të merrni një telefonatë nga një numër i çuditshëm. Më shumë është një zile të cilën mund ta interpretoni
"Të gjej punë në Kanada", arrestohen dy mashtruesit në Tiranë Policia e Tiranës ka cvënë në pranga dy persona. Të arrestuarit akuzohen për shpërdorim detyre dhe mashtrim. Mëso
Si bosat izraelitë e qipriotë dhe punonjësit shqiptarë po rrjepin botën përmes bursave mashtruese online Të kamufluara si call center, sot askush nuk mund të na thotë saktë sa është numri i operatorëve në forex që operojnë pa
Largoni njollat e përditshme me produkte shtëpiake Është e vështirë të mirëmbahet bardhësia e rrobave, dhe ende më i vështirë është procesi i heqjes së njollave apo i zver
Kur shiu bie edhe në urban (VIDEO) Qytetarët vazhdojnë të publikojnë fotografi të ndryshme në rrjetet sociale, të qytetarëve që hasin në vështirësi për sh
Çuli ngjall reagime të forta pas sulmit të ashpër ndaj Mirush Kabashit Drejtori i rikonfirmuar i Teatrit Kombëtar Henvin Çuli, ka sulmuar ashpër aktorin Mirush Kabashi. Me fjalët, mashtrue
Fjalitë tipike që përdorin mashtruesit: Herë tjetër dëgjojini me kujdes! Kur njerëzit mashtrojnë, ato mpakin vetveten, kërcënojnë vetëvlerësimin e tyre si edhe marrëdhënien me të tjerët, duke p
Gjykata Kushtetuese konfirmon Kastratin në detyrë Gjykata Kushtetuese ka hedhur poshtë kërkesën e LDK-së, respektivisht Shaip Surdullit, që komuna e Kamenicës të shkojë n
Tallën pastruesen, fansat masakrojnë me komente ofenduese Rozën e Dasarën (VIDEO) Eshtë bërë virale ditën e sotme një video ku shihen dy moderatoret Roza Lati dhe Dasara Karaiskaj. Një video e dy mod
U “tallën” me një pastruese në moshë, rrjeti shpërthen kundër Roza Latit dhe Dasarës Eshtë bërë virale ditën e sotme një video ku shihen dy moderatoret Roza Lati dhe Dasara Karaiskaj. Ato kanë shpërthye
E shanë se u tall me pastruesen, Roza Lati reagon ashpër ndaj fansave (VIDEO) Eshtë bërë virale ditën e sotme një video ku shihen dy moderatoret Roza Lati dhe Dasara Karaiskaj. Ato kanë shpërthye