999 rezultate për

trofeun

Bayern fiton Superkupën e Gjermanisë (VIDEO) Bayern ka fituar me rezultat 2:0 ndaj Borussia Dormundit, duke rrëmbyer trofeun e Superkupës së Gjermanisë. Në pjesën
Barcelona “rrëmben” trofeun Gamper (VIDEO) Barcelona ka mposhtur skuadrën e Sampdorias me rezultat 3:2 dhe ka fituar trofeun e skuadrës, Gamper. Katalunasit ish
Bastet/ Ja 10 ekipet favorite për të fituar Championsin (FOTO LAJM) Kompeticioni më i rëndësishëm për klube, Uefa Champions League do të startojë vetëm në muajin shtator, por që tani kompa
Ja si "tallen" me Ronaldon dhe trofeun e tij (VIDEO) Cristiano Ronaldo përjetoi momentin më të rëndësishëm në karrierën e tij me fitimin e titullit Europian me Portugalinë,
Ja çfarë thotë Ronaldo për trofeun Lotët e Cristiano Ronaldos, kanë qenë për disa ditë në vëmendjen mediatike, kjo për faktin se nuk ishin vetëm njëherë, e
Ja momenti kur Cristiano Ronaldo ngriti trofeun (FOTO LAJM) Portugalia është shpallur kampione e Evropës. Cristiano Ronaldo arriti më në fund që të fitojë trofeun e shumë pritur
Ja notat e lojtarëve të Portugali-Francë (FOTO LAJM) Rui Patricio ishte lojtari me notën më të madhe në takimin final. Kjo ndeshje finale e Euro 2016, ka treguar forcën dhe
Reali rikthehet në Madrid me trofeun, shpërthen festa (FOTO LAJM) Kampionët e Europës, Real Madrid janë rikthyer në Madrid sot në orët e parë të mëngjesit me triumfin e Ligës së Kampionë
Finalja e Kupës, Kukësi superpremio lojtarëve për trofeun Presidenti i Kukësit, Safet Gjici, është i fiksuar pas trofeut që do të ishte i pari në Presidencën e tij dhe, nisur nga
Sot finalja e Europa League, Liverpool dhe Sevilla të etur për trofeun (FOTO) Sonte në mbrëmje në Basel do të luhet finalja e Europa League mes Sevillas dhe Liverpulit. Skuadra andaluziane kërkon që
Morgan, legjenda e 13-të që ngre trofeun e Premier League (FOTO LAJM) Wes Morgan është kapiteni i 13-të që do të ngrejë trofeun e Premier League pas viteve 90-të. Mbrojtësi xhamajkani i "dh
Ja kush do të tërheqë trofeun si femra më e bukur Jennifer Aniston i ka të gjitha mundësitë për tu zgjedhur femra më e bukur. Kjo është mjaft e pritshme dhe aspak surpriz
Manaj titullar në Kupë, synon trofeun e parë me zikaltrit Sot në mbrëmje në orën 19:00 do të luhet finalja e kthimit të Kupës së Italisë për të rinj, Inter-Juventus. Në San Siro
Kjo është renditja e re e UEFA-s (FOTO) Real Madridi është sërish në vendin e parë në renditjen e koeficienteve të UEFA’s të publikuar para shortit të së premte
Matheus: Ja 3 skuadrat favorite për të fituar Championsin Legjenda e Bayernit të Mynihut dhe Gjermanisë, Lothar Matheus mendon se për momentin janë 3 skuadra që janë favorit për
Ronaldo optimist për trofeun Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo u ka kërkuar lojtarëve të skuadrën që të përqendrohen te Liga e Kampionëve. R
U-19/ Partizani fiton Kupën e Shqipërisë, mund Tiranën Partizani ka triumfuar në “Qemal Stafa” duke mposhtur Tiranën në finalen e Kupës së Shqipërisë. Skuadra e U-19-ës së të
Messi heq dorë nga Olimpiada "Rio 2016" Lionel Messi nuk do të marrë pjesë në Olimpiadën “Rio 2016”. Këtë gjë e ka konfirmuar vetë trajneri i Kombëtares së Argj
Duka dhe De Biasi, prekin trofeun e ëndërruar (FOTO) Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armando Duka dhe trajneri Gianni De Biasi, kanë mbërritur në Paris, atje
Foto e rrallë / Kombëtarja në ditën e krijimit të saj, maj 1936 (FOTO LAJM) Mes atmosferës elektrizuese të arritjes së kombëtares shqiptare për tu kualifikuar në Kampionatin Europian, publikohen d