999 rezultate për

tribunal

OKB i kërkon Rusisë lirimin e 24 marinarëve Ukrainas Tribunali i Kombeve të Bashkuara për çështje detare ka vlerësuar se Rusia duhet t’i lirojë menjëherë 24 marinarët e Ukra
Kuvendi i Serbiës, pritet t'i përgjigjet Kosovës për Tribunalin Ideja e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, për themelimin e një Tribunali Ndërkombëtar për gjenocidin e Ser
Të enjten seanca për Tribunalin për krimet e Serbisë në Kosovë Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli njoftoi sot se të enjten do të votohet për themelimin e Komisionit Shtetëro
Veseli thërret mbledhjen e Kryesisë, caktohet seanca për formimin e Tribunalit për krimet serbe Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka ftuar sot shefat e Grupet Parlamentare për të mbajtur mbledhjen e Kryes
Aktakuzat nga Specialja për krime ndaj shqiptarëve, edhe Thaçi do të akuzohet Një zyrtar i lartë i Tribunalit Special është shprehur se aktakuzat e para do të ngrihen për vrasjet e shqiptarëve pas l
Platforma e dialogut, kërkohet Tribunal për kriminelët serbë Platformën për dialogun me Serbinë, të cilën e ka përgatitur ekipi negociator dhe që sot do t’i dërgohet Kuvendit. Në kë
Kjo është dëshmia e Rexhep Selimit i intervistuar nga Tribunali i Hagës Në vitin 2004 Rexhep Selimi, tash deputet i Kuvendit të Kosovës, ishte intervistuar nga zyrtarë të Tribunalit të Hagës n
Nga dallon Gjykata Speciale prej Tribunalit të Hagës Rastet e dyshuara për krime lufte në Kosovë, që nga viti 1999 e këndej janë trajtuar në formë të ndryshme nga organet e
Dështimi me Tribunalen detyron Thaçin dhe Haradinajn të këmbejnë territore me Serbinë Udhëheqësit e Kosovës me në krye Hashim Thaçin, pasi dështuan në zhbërjen e Tribunales Speciale, po mendojnë ndarjen e K
Ndërron jetë ish-ushtari i UÇK-së që u dënua nga Tribunali i Hagës (FOTO LAJM) Sot ka ndërruar jetë Hajredin Balaj, ish-ushtar i UÇK-së, i cili ishte dënuar me 13 vjet burg nga Tribunali i Hagës.
Familja shqiptare kërkon 1 milion euro nga Johan Tarçullovski Në gjykatë themelore Shkupi 2 për sot është caktuar proces gjyqësor në të cilën në rend të ditës është kompenzim materia
Tribunali i Hagës: Viktimat e Kosovës kanë të drejtën e dëmshpërblimit Personat që kanë qenë cak i krimeve të kryera gjatë luftës në Kosovë mes viteve 1998 dhe 2000 do të mund të marrin pjesë
Kasapi i Bosnjës dënohet me burgim të përjetshëm (FOTO LAJM) Ish kreu ushtarak serb boshnjak Ratko Mlladiç sot është dënuar për gjenocid dhe krime kundër njerëzimit, me burgim të pë
Ndiqeni live vendimin e Hagës për Kasapin e Bosnjës (VIDEO) Tribunali për krime të luftës i Kombeve të Bashkuara po shpall akgjykimin për ish-komandantin e forcave serbe të Bosnjës
Tribunali i Hagës jep 1000 vjet burg për serbët Përfaqësues të Tribunalit të Hagës po qëndrojnë në Beograd, në fund të mandatit të kësaj gjykate. Nga një bilanc i të
Johan Tarçullovski kandidat i VMRO-DPMNE-së për komunën e Kisela Voda Johan Tarçullovski, i akuzuari i Tribunalit të Hagës që vuajti 8 vite burg për kryerjen e krimeve të luftës ndaj civilëv
Vendim i ri për kartonin e kuq, katastrofal për Ronaldon Përsëri një lajm i keq për Cristiano Ronaldon. Tribunali Administrativ Sportiv në Spanjë, ka konfirmuar dënimin prej
Haradinaj-Lavrovit: E kam kryer obligimin ndaj Tribunalit të Hagës Ramush Haradianj nëpërmjet një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka reaguar për deklaratën e Ministrit të jashtëm r
Ja çfarë thotë Lavrov për Haradinajn Ministri i Jashtëm rus, Sergey Lavrov, në takim me homologun serb, Ivica Daçiq, kanë folur ndër të tjera edhe për Tribun
"A free man", Hague Tribunal declares Seselj innocent The International Criminal Tribunal for the former Yugoslavia (ICTY) in The Hague declared the ultra-nationalist Serbian