999 rezultate për

themi

Sulmi në Londër, Theresa May: Koha të themi mjaft Kryeministrja britanike, Theresa May ka reaguar thotë se pas sulmit të mbrëmshëm që ndodhi në Londër tani është koha e f
A e dini pse themi “Alo” kur përgjigjemi në telefon? Të gjithë e kemi pyetur veten se përse përgjigjemi gjithnjë me “Alo” kur flasim me dikë në telefon. Në fakt, kjo fjalë ë
"Tirona Fanatics" heqin dorë nga bojkoti: Do të themi fjalën e fundit! Tifo-grupi "Tirona Fanatics" pas 4 muajsh bojkot, do të rikthehen për të mbështetur skuadrën e tyre të zemrës të zemrës,
Ja arsyeja pse i themi "shëndet" dikujt që teshtin Sa herë që ne teshtijmë, dikush thotë menjëherë “shëndet”, pra është një zakon tashmë që secili prej nesh e ka. Në fakt,
Njihuni me Estian topolake, vajzën bukuroshe të Stines (VIDEO) U deshën gati gjashtë muaj, por tani mund ta shohim vajzën e Stines. Prindërit e kishin mbajtur këto kohë pak të fshe
Pse themi "shëndet" kur dikush teshtin Sa herë që ne teshtijmë, dikush thotë menjëherë “shëndet”, pra është një zakon tashmë që secili prej nesh e ka. Në fakt,
Selimi: Kosova nuk do të ketë ushtri, ja për sa kohë Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi ka deklaruar se Kosova nuk do të ketë ushtri derisa të ketë këtë qeveris
"Përralla sorosiane", Topalli reagon ashpër ndaj Fleckenstein: Jetojmë në liri, themi atë që duam Deputetja demokrate Jozefina Topalli ka reaguar pas deklaratave të eurodeputetit Knut Fleckenstein, i cili i rekomandoi
VIDEO E RRALLË/ 'Çmendën’ shqiptarët: Çfarë do tu themi ne fëmijëve kur të shkojmë në shtëpi? Jo të gjithë i mbajmë mend vajtimet e shqiptarëve për vdekjen e Enver Hoxhës, për shkak të moshës, por në këtë video mun
Shkencëtarët pranojnë: Ekziston një organ për të cilin nuk është folur kurrë! Sience Alert ka bërë zyrtare që tashmë trupi i njeriut ka një organ për të cilin nuk është folur kurrë më parë. Organ
Nishani vlerëson Themistokli Gërmenjin me Dekoratën “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” Presidenti Bujar Nishani vlerësoi gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar sot në Institucionin e Presidentit atdhetarin
Kreu i Antiterrorit: Ja si i zbuluam të dyshuarit në ndeshjen me Izraelin Agron Sojati, i cili më herët ka qenë drejtues i strukturave të Antiterrorit, i ftuar në emisionin “Opinion”, në televiz
Messi fantastik, gjunjëzon Cityn (VIDEO) Barcelona e ka mposhtur Manchester Cityn në “Camp Nou”. Ekipi katalunas fitoi me rezultat të pastër, 4:0. Tre gola p
Ozil refuzon rinovimin, dëshiron rikthemin te ... Mesut Ozil dëshiron të rikthehet edhe njëherë në skuadrën e Realit të Madridit ndaj dhe ka refuzuar rinovimin me skuadrë
Ka.lo., Boll! (emri i përshtatur në shqip) Karloq, Boll na u shite si një njeri me parime të lartë morale e profesionale duke thënë se ti sakrifikon të ardhurat ng
Ministri i Jashtëm grek: Është koha që të martojmë nipërit tanë... Vizita e Ministrit të Jashtëm grek u përfshi nga polemika në lidhje me ligjin e luftës dhe çështjen çame. Kujtojmë këtu
Krasniqi: Mirupafshim në zgjedhje të parakohshme Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi në protestën e Opozitës që po zhvillohet tani ka thënë se Kosova
Hoti: Kishte edhe të tjerë që donin të konkurronin për kryetar të PDK-së Zëvendësministri i Rinisë, Kulturës dhe Sportit nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Rexhep Hoti, në fjalën e ti
Foto e rrallë: Çeta e Themistokli Gërmenjit! Kjo është një fotografi e rrallë e Themistokli Gërmenjit dhe e çetës së tij. Në fotografi duket qartë edhe flamuri "V
Tahiri: Kamera në banjot e lokaleve të natës Komisioni i Sigurisë ka miratuar dje vetëm me votat e maxhorancës projektligjin "Për masat shtesë të sigurisë publike",