E FUNDIT/ Zaev jep dorëheqjen?
999 rezultate për

themelore

Prokuroria nuk e shqetëson me hetime QKUK-në për vdekjet Gjykata Themelore në Prishtinë ia ka caktuar masën e paraburgimit prej një muaji, pronarit të kompanisë “Bubeari Komerc”
Gjykata e Gjilanit do ta gjykojë Ramadan Mujën Gjykata e Apelit, ka caktuar Gjykatën Themelore në Gjilan si kompetente për ta gjykuar çështjen e të akuzuarit Ramadan M
Mësohet çfarë dënimi kërkon prokuroria për të dyshuarit e vrasjes së Aulonit Prokuroria Themelore e Prishtinës, Departamenti për të mitur kërkon që Gjykata Themelore të shqiptoj masën e paraburgimi
Krerët e prokurorisë bënë një "Party me Prokurorë" të dielën Një konak në Bogë të Rugovës ka grumbulluar parinë e Kryeprokurorëve, Kryetarëve të Gjykatave dhe nënkryetarin e PDK-së,
Arrestohet pronari i një autoshkolle, ja si mashtronte në test Policia e Kosovës me autorizim të Prokurorisë Themelore ka arrestuar pronarin e një auto shkollë në Gjilan për shkak të
Prokurorja Fetai tërheq vëmendjen e mediave me veshjen e saj (FOTO LAJM) Prokurorja Fatime Fetai sot doli nga Gjykata Themelore Shkup 1. Ajo më tepër e tërhoqi vëmendjen e mediumeve me stilin e
Osmani-Dimovskit: Përdorimi i shqipes është e drejtë themelore Zv. kryeministri Bujar Osmani dhe deputeti i VMRO-DPMNE-së Ilija Dimovski në emisionin 200 kanë debatuar ashpër. Deri
Gjykata Themelore Shkupi 1 vazhdon gjykimin e rastit “Magyar Telekom” Gjykata Themelore Shkupi 1 sot duhet ta vazhdojë gjykimin për padinë për shpifje dhe ofendim të kryetarit të BDI-së, Ali
Gjykata vazhdon të jetë e ngathët, 2039 lëndëve u kalon afati Janë parashkruar shumë lëndë penale e kundërvajtëse nga Gjykata Themelore e Prishtinës gjatë gjashtëmujorit të parë të k
Kjo është masa ndaj babait që vrau foshnjën në Kosovë I është caktuar masa e paraburgimit të dyshuarit për vrasjen e vajzës së tij në komunën e Vitisë. Gjykata Themelore n
Sot Gjykata Themelore jep vendimin për rastin e Kumanovës Gjykata Themelore Shkupi 1 sot ka caktuar seancën gjyqësore për rastin “Lagja e Trimave” e Kumanovës, ku të akuzuar janë
Gjilanasi dënohet me 5 vjet burg për një vjedhje Gjykata Themelore në Gjilan ka dënuar të akuzuarin A. K., me 5 vite burgim, pasi që i njëjti ka kryer katër vepra penale
Ja me sa vite burg mund të dënohet dhunuesi i Shekerinskës Prokuroria Themelore Publike në Shkup, në lidhje me ngjarjet e dhunshëme të 27 prillit në Kuvend, informon se është zbat
Karaxhovski zgjedh të enjten kryetarët e gjykatave Në axhendën e Këshillit Gjyqësor, të kryesuar nga Zoran Karaxhovski, të enjten do të jetë edhe zgjedhja e kryetarit të r
Gjykata e Apelit pranon ankesën për rastin "Trust" Gjykata Themelore e Shkupit do të shqyrtojë për herë të tretë nevojën për paraburgimin e Sead Koçanit, pasi Gjykata e Ap
Prokuroria akuzon për blerje votash një politikan në Kosovë Prokuroria Themelore në Pejë akuzon një politikan boshnjak të Kosovës, të dyshuar për "Dhënie të ryshfetit" në këmbim të
Nuk shkojnë në paraburgim, ju konfiskohen pasaportat Peshevskit, Trajkovskit dhe Kançeskës Pas kërkesës së PSP-së për paraburgim dhe masa tjera ndaj të dyshuarve në rastin “Tarifa”, “Trezor”, “Titanik”, “Toplik”
Dosje të reja me akuza për Gruevskin dhe Mijalkovin nga PSP dorëzohen në gjykatë Prokuroria Speciale Publike mbrëmë rreth dy orë para skadimit të mandatit ka dorëzuari në Gjykatë lëndët për rastet “Tit
Gjykata pranon aktakuzën e PSP për rastin "Transporter" Gjykata Themelore Shkup ka njoftuar se ka pranuar aktakuzën e Prokurorisë Speciale Publike për rastin "Transporter" dhe
Gjyqtari i Departamentit të Krimeve të Rënda kërcënohet me jetë Ish-kryetari i Gjykatës Themelore në Prishtinë, tani gjyqtar në Departamentin e Krimeve të Rënda, Hamdi Ibrahimi, është