999 rezultate për

tetoves

Shkëndija fiton derbin e Tetovës ndaj Renovës Shkëndija ka fituar bindshëm derbin e Tetovës dhe përgatit festën e titullit kampion për sfidën e fundjavës ndaj Peliste
Padi për kryetarin e Komunës së Jegunovcit Policia e Tetovës ka ngritur padi penale ndaj katër personave nën akuzën se kanë keqpërdorur pozitën zyrtare. Të akuz
Vidhet posta në një fshat të Tetovës Mbrëmjen midis 11 dhe 12 maj të vitit 2018, nga ora 16.30 deri në orën 7 të mëngjesit në postën e fshatit Shemshovë të T
Zbulohet një vatër prostitucioni në Gostivar Dy shtetase të Serbisë dhe një nga Maqedonia mbrëmë janë arrestuar dhe dërguar në stacionin policor në Goativar nën dysh
Sot pastrohet kjo pjesë e Tetovës Në qendrën turistike “Kodra e Diellit” sot do të zhvillohet aksion ekologjik, ku do të pastrohen terrenet dhe rrethina p
Edhe Teuta Arifi i bashkohet protestës në Tetovë Qytetarët e Tetovës dhe rrethinave të saj protestuan kundër kazinove dhe pikave të basteve në qytet. Në Tetovë, në rrugë
Aksident i rëndë në Tetovë Ditën e kaluar në orën 17.00, në daljen nga autostrada tek mbikalimi për në fshatin Bërvenicë të Tetovës, ka ndodhur aks
Zbulohen të tjera detaje mbi vrasjen e anëtarit të BDI-së Incidenti i përgjakshëm që ndodhi mbrëmë rreth orës 18:20 minuta në Reçicë të Vogël të Tetovës ka shënuar një të vrarë,
Zgjidhet kreu i Këshillit Komunal të Tetovës Këshilli Komunal i Tetovës më në fund arriti që të zgjedh kryetarin e saj. Bekim Memeti me 18 vota pro asnjë kundër
Prishet koalicioni mes BDI-së dhe PDSH-së, zbuloni arsyet Marrëveshja mes BDI-së dhe PDSH-së në nivel lokal si duket është prishur. Vonesat e shumta në zgjedhjen e kryetarit të k
ARM tregon se kush i plagosi dy ushtarët në kazermën e Tetovës Në mëngjes në spitalin klinik të Tetovës janë derguar dy ushtarë me plagë nga armë zjarri. Sipas drejtorit të spitalit t
Shpërthim në kazermën e Tetovës, katër ushtarë të lënduar Sot në kazermën e Tetovës ka shpërthyer zjarr, ku lëndime kanë marrë katër ushtarë, prej të cilëve dy janë lënduar më rë
Qytetarët e Tetovës dhe Gostivarit nuk mund të marrin patenta për këtë arsye Qytetarët e Tetovës dhe Gostivarit prej muajsh nuk mund të marrin licencë për patentë shoferë. Sipas aplikantëve, fil
Derbi tetovar mbyllet me paqe, Shkëndija dhe Renova nuk shkojnë më shumë se 1-1 Kupën e Maqedonisë shijoi sot derbin e Tetovës, mes Shkëndijës së Tetovës dhe Renovës së Xhepçishtit. Ndeshja tetovare p
Ja çfarë ndodhi me 14 mars të vitit 2001 në Tetovë (VIDEO) Ishte 13 marsi i vitit 2001, kur tre grupe të U.Ç.Kombëtare me nga 11-12 veta u ngjitën rreth kalasë së Tetovës e cila ë
Nxënësit e Tetovës frekuentues në pikat e basteve Një nga problematikat më të mëdha kohëve të fundit nëpër qytetet shqiptare në Maqedoni paraqiten bastoret dhe frekuentim
Policia e Tetovës për herë të parë flet për "atentatin" ndaj Fatime Fetait Policia e Tetovës ka dalë me version zyrtar lidhur me ngjarjen e 7 shkurtit në fshatin Bogovinë, kur pati të shtëna në k
Ja cili është kryetari i ri i Aleancës në Tetovë Aleanca për Shqiptarët në Tetovë zgjodhi strukturat e reja. Kuvendi i degës së Tetovës pas një mbledhje të mbajtur n
ASH zgjodhi kreun e saj në degën e Tetovës Kuvendi i degës së Tetovës pas një mbledhje të mbajtur në selinë e Aleancës për Shqiptarët me 48 vota e zgjodhi Altrim M
Shkëndija e Tetovës fiton derbin shqiptar në Maqedoni Shkëndija e Tetovës ka fituar derbin e ekipeve shqiptare në Maqedoni, ndaj Shkupit me rezultatin e përgjithshëm 0-3.