999 rezultate për

terrorizem

Të arrestuarit për terrorizëm ishin në luftë në Siri Policia e Kosovës arrestoi Ilir Berishën, Jetmir Kyçykun si dhe Sedat Tropojanin nën dyshimin se rekrutonin luftëtarë pë
Mediat amerikane raportojnë arrestimet për terrorizëm Arrestimet që u kryen dje për "terrorizëm" kanë gjetur vend edhe në mediat amerikane. Lajmi për arrestimin e tre pers
Ja emrat e të arrestuarve për terrorizëm Të arrestuarit e sotëm për veprën e terrorizmit janë Ilir Berisha, Sedat Topojani dhe Jetmir Kyçyku. Berisha e Kyçyku
3 të arrestuar për terrorizëm Policia e Kosovës ka nisur aksione për të arrestuar persona të dyshuar për veprën e "terrorizmit". Zëdhënësi i Polici
Florim Ejupi dyshohet për terrorizëm Prokuroria e EULEX e konsideron Florim Ejupin si një person që dyshohet për profil të lartë kriminal. Prokurori Charl
Zbardhen përgjimet ndaj imamit të akuzuar për terrorizëm Materialet filmike ku imami i vetëshpallur i Unazës së Re Genc (Abdurrahim) Balla bën thirrje për nxitje të urrejtjes n
Dorëzohet kallëzimi i parë për një prej të arrestuarve për terrorizëm Zamir Mani nga Shkodra ka bere sot kallëzim në Prokurinë e Krimeve të Rënda ndaj imamit te vetshpallur të xhamisë së Una
Jepet masa e sigurisë për 4 arrestuarit për terrorizëm Nën masa të rrepta sigurie në Gjykatën e Krimeve të Rënda u dha sot masa e sigurisë edhe për 4 prej 8 të arrestuarve të
Arrest me burg për të akuzuarit për terrorizëm Update- Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë arrest me burg edhe për dy organizatoret dhe financuesit e re
Publikohen emrat e të arrestuarve për terrorizëm Update- Policia bën publik emrat e personave të arrestuar gjatë operacionit të realizuar në disa qytete të vendit. Të ar
Shtatë të dyshuar për terrorizëm dalin para gjykatësit Në orët e vona të mbrëmjes së djeshme, shtatë të arrestuar nën dyshimin se po planifikonin sulme terroriste, kanë dalë p
CIA kërkoi ndërtimin e një burgu sekret në Poloni Autoritetet amerikane i kanë paguar 15 milionë dollarë Polonisë për ndërtimin në territorin e saj të një burgu sekret k
Kosovari i akuzuar për terrorizëm del në maj para gjykatës Në muajin maj në një gjykatë në Shtetet e Bashkuar nis gjykimi ndaj kosovarit të natyralizuar, Sami Osmakaç, i akuzuar p
Skadon afati i paraburgimi të 5 të dyshuarve për terrorizëm Sot skadon afati ligjor për mbajtjen në paraburgim të Valon Shalës, Genc Selimi e Musli Hyseni nga fshati Bresalc i Gjil
Ushtari britanik i dyshhuar për terrorizëm Një ushtar britanik është arrestuar nga policia nën dyshimin për terrorizëm pasi një bombë artizanale është gjetur në sh
Arrestohen për terrorizëm shqiptarët e kthyer nga Siria Policia e Kosovës ka arrestuar Genc S, të njohur si Ebu Hafs Al Albani, që thotë se është ndjekës i udhës së Al-Kaidës n
Sulmet do nxisin terrorizëm Përmes asaj që ai e quan "një lutje për të pasur kujdes" Vladimir Putin po del në qender të vemendjes, në një kohë kur B
DASH përfshin në raport edhe vrasjen e pesëfishtë Në Departamentin Amerikan të Shtetit kanë mbërritur pas një viti akuzat e ngritura për terrorizëm islamik kundër të akuz
"Monstra", gjyqi rinis më 20 dhjetor Të akuzuarit për vrasjen e pesëfishtë pranë Liqenit të Hekuranës. në Smillkovc, do të ulen në bankën e të akuzuarve më d
Francë, arrestohen 12 persona për terrorizëm Autoritetet franceze ka arrestuar 12 persona të cilët dyshohen për terrorizëm . Prokurori francez Francois Molins, tha s