999 rezultate për

territorin

Rriten temperaturat, si do të jetë moti sot Vijon ndikimi i motit të qëndrueshëm në vendin tonë. Për pasojë, alternimet e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta janë
Blindohen doganat në të gjithë territorin e Kosovës Në vazhdën e aktiviteteve për luftimin e kontrabandës, gjatë javës së kaluar zyrtarët doganorë kanë ndërmarrë një mori a
KFOR e gatshme të parandalojë çdo kërcënim për Kosovën (FOTO LAJM) Përmes një njoftimi, KFOR-i ka bërë të ditur se janë duke vazhduar trajnimet për të parandaluar çfarëdo kërcënimi në ter
Basketbollistëve serbë iu ndalohet hyrja në territorin e Kosovës Shteti i Kosovës ka treguar autoritet edhe një herë, duke ndaluar hyrjen pa leje në territorin e saj të klubit serb, Slo
Thaçi takon homologun malazez, asnjë fjalë për territorin e falur Në kuadër të pjesëmarrjes së tij në Konferencën e Sigurisë në Munih, presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka pasur takim ed
Në këtë fshat xhandarët serbë patrullojnë lirshëm, ku është FAK? Gjendet brenda territorit të Kosovës, por banorët po terrorizohen nga patrullimet e xhandarmërisë serbe. Karaçeva, fs
Keni plane për sot? Si do të jetë moti Mbetemi në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët në Shqipëri. Mesdita dh
Apel për prindërit në Maqedoni: Bëni kujdes nga epidemia Ministria e Shëndetësisë gjatë ditës së djeshme shpalli epidemi nga morbiljet në tërë zonën e Shkupit, me çka sot, më 03
KFOR mer masa, shihet nëpër qytetet e Kosovës KFOR-i sot është mobilizuar në të gjitha komunat e Kosovës. Për të siguruar një ditë të qetë dhe stabile, trupa të shumt
Daçiç ankohet në OKB pse Policia e Kosovës ruan territorin e saj Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiç, ashtu siç kishte paralajmëruar me herët, në fjalimin e tij në Kësh
Krijohen radhë 3 km në Kakavijë, acarohen grekët Konstantinos Kacifas, 35-vjeçari i minoritetit grek që mbeti i vrarë pas sulmit mbi policinë shqiptare më 28 tetor do pë
Xhandarët serbë hynë pa leje në territorin e Kosovës Pjesëtarë të xhandarmerisë serbe kanë hyrë sot në territorin e Kosovës. Banorët e rajonit të Podujevës kanë thënë se
Ministria pubikon listën, në cilin qytet ndodhin më shumë krime? Një analizë e Ministrisë së Drejtësisë mbi veprat penale në vend arrin në përfundimin se është Durrësi qyteti me nivelin
Gjermania njeh patentat e Maqedonisë Qytetarët e Maqedonisë të cilët kanë patentë shoferi të Maqedonisë derisa qëndrojnë në territorin e Gjermanisë nuk do të
Vetëvendosje bën thirrje për protesta Kryetari i degës së Vetëvendosjes në Istog, Agron Avdijaj ka bërë të ditur se partia ku merr pjesë është gati për protes
Mos u gënjeni nga dielli, por merrni çadrat me vete sot Mbi territorin e Shqipërisë reshjet e shiut do të jenë të pranishme edhe sot. Gjatë orëve të paradites, moti do të ka
Pas emigrantëve, Salvini u shpall "luftë" romëve që jetojnë në Itali Ministri i Brendshëm italian, njëkohësisht dhe zëvendës/kryeministër në qeverinë Conte vijon reformat e programit të qev
Irani dhe Izrali po bëhen gati për luftë, del sekreti i sulmit të F-15 izraelite (VIDEO) Mediat amerikane kanë zbardhue detaje në lidhje me sulmin e ndodhur ditën e dielë ndaj dy bazave ushtarake në Siri. T
Mediat serbe: Forcat Speciale do t’ia mësyjnë Veriut para 25 prillit Portali serb informer, i njohur me qëndrimet kundër Kosovës dhe me spekulimet e shumta për zhvillimet e ardhshme në vend
Rikthehen reshjet në Shqipëri por mos u frikësoni Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë Ujit dhe Mjedisit parashikon që ditën e sotme në territorin shqiptar të ketë një ri