999 rezultate për

termetit

Grida Duma flet për situatën pas tërmetit: Gjyshërit e mi nuk ikën nga shtëpia Ish-deputetja e PD Grida Duma ka ndarë me publikun një pjesë të përjetimeve të saj nga tërmeti i 26 nëntorit që goditi n
Pas tërmetit "shkundet" shteti, prokuroria nxjerr 19 urdhra arresti për ndërtues dhe zyrtarë Pas ultimatumit të prokurorit të përgjithshëm Olsian Cela, grupet e hetimit për tërmetin në Durrës firmosen 17 urdhëra n
Rama e nisi ditën me Kuran: Publikon suren e tërmetit Para se të nisej për në Laç, kryeministri Rama e nisi sot ditën me sure nga Kurani, ashtu siç ka filluar të veprojë që p
Tërmeti i mori jetën kryekomisarit Hajdarmataj, shoqërohet në polici drejtori i Kavalishencës Pedagogu dhe kryekomisari Bajram Hadermataj humbi jetën pas tërmetit të rëndë që goditi Shqipërinë në 26 nëntor. Poli
Shoqata e Inxhinierëve zbardh 3 propozimet për zgjidhjen e situatës së tërmetit Pak minuta më parë Shoqata e Inxhinierëve doli në një deklaratë për mediat, ku renditi 3 propozime për qeverinë me qëlli
"Plas" sherri për ndihmat e tërmetit, shkarkohet kryeplaku në Korçë (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit ka shkaktuar mjaft dëme duke lënë në qiell të hapur me mijra banorë. Ditën e sotme, një sherr masi
“Fle e nuk e di a do të zgjohem”, i moshuari rrëfen gjendjen pas tërmetit Jeta e Selandin Micit, një të moshuari që jeton vetëm në fshatin Vidohovë të Korçës është në rrezik. Tërmeti i 1 qershor
Vodhi ndihmat e tërmetit, jepet vendimi për efektivin e policisë Gjykata e Apelit Tiranë ka caktuar masën e detyrimit për paraqitje ndaj shefit të rendit pranë komisariatit të Rinasit,
Mirënjohje, izraelitët kujtojnë ndihmën e shqiptarëve dhe si ia kthyen gjatë tërmetit (VIDEO) Pavarësisht kohës që kalon, mirënjohja mban gjallë te njerëzit kujtimet e atyre që i zgjatën dorën në rastet më të vësht
Tërmeti, përfundon misioni në Shqipëri i ekspertëve izraelitë (VIDEO) Grupi i ekspertëve izraelitë që erdhën në Shqipëri pas tërmetit të 26 nëntorit, kanë përfunduar misionin e tyre në vendi
Plas epidemia pas tërmetit? 5-vjeçari dhe familja e tij izolohen pasi janë prekur nga zgjebja Shqipëria gjendet ende në akthet e pastërmetit i cili la pa banesa mijëra qytetarë. Një 5-vjeçar i strehuar në një h
16 ditë pas tërmetit, IGJEUM ende nuk ka përcaktuar sa ballë ishte 16 ditë pas tërmetit që mori 51 jetë, dëmtoi rëndë mbi 2 mijë banesa e rreth 260 pallate referuar vlerësimëve paraprake.
Rama mbledh ambasadorët: Mbaj një folder të veçantë për mesazhet e tërmetit Rama ka mbledhur sot ambasaodrët e huaj që janë në vendin tonë në kuadër të mbrëmjes së vitit të ri. Në fjalën e tij Ram
Kaosi pas tërmetit që mori 51 jetë, Basha bën lëvizjen e papritur Ndërkohe ku kanë kaluar më shumë se dy javë nga tërmeti i 26 nëntorit që mori 51 jetë e lëndoi më shumë se 750 shtetas,
Pas tërmetit pezullohen lejet e ndërtimit në Tiranë, Durrës e Lezhë Pas tërmetit shkatërrues të 26 janarit, qeveria ka marrë vendimin për të pezulluar lejet e ndërtimit në zonat e prekura
Artan Hoxha: Si po e shfrytëzojnë situatën e tërmetit grupet kriminale I ftuar në “Mbrëmje në Abc” me Mirela Milorin, gazetari investigativ Artan Hoxha u shpreh se grupet kriminale po shfryt
Pallati i zhytur një kat ditën e tërmetit, kolonat ishin bërë me 4 fije hekuri Te Shkëmbi i Kavajës, një pallat 6-katësh është zhytur një kat ditën e tërmetit. Fatmirësisht aty nuk pati të lënduar
Zbulohet si është gjendja shëndetësore e 3 personave që u nxorrën nga rrënojat e tërmetit Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka informuar për gjendjen shëndetësore në të cilën ndodhen të dëmtuarit nga
Inxhinierja: Aplikacioni i tërmetit po i çmend shqiptarët, nuk ndihen goditjet 2.9 Ballë! "Shikojnë tërmet 2.9 dhe dalin të gjithë jashtë, por 2.9 nuk e ndjen ndërtesa" Inxhinierja Luljeta Bozo u shpreh sot
Rritet numri i objekteve të pabanueshme pas tërmetit Nga njoftimi i ministrisë së Brendshme, mësohet se nga 1963 objekte të inspektuara në Bashkinë Durrës, 639 janë të paban