999 rezultate për

tereze

Rektori i USHT-së përgëzon themelimin e Universitetit "Nënë Tereza" Rektori i USHT-së, Prof. Dr. Vullnet Ameti e përgëzon themelimin e Universitetit "Nëna Terezë" në Shkup dhe hapjen e dy
Bajrami përgëzon themelimin e universitetit "Nëna Tereze" në Shkup Ministri i Arsimit i Kosovës, Arsim Bajrami, ka uruar homologun e tij në Maqedoni, Abdilaqim Ademit për themelimin e uni
Meta përshëndet aktin e njohjes nga Vatikani të mrekullisë së dytë të Nënë Terezës Ka ndodhur ajo që e shpresonin, prisnin dhe besonin shumë njerëz: Nënë Tereza është në rrugën e Shenjtërimit. Ati i Shen
Nishani përshëndet aprovimin e Shenjtërimit të Nënë Terezës Presidenti Bujar Nishani përshëndet autorizimin e dhënë nga Ati i Shenjtë, Papa Françesku për shenjtërimin e Nënë Terezë
Rama: Lajm emocionues njohja e mrekullisë së dytë të Nënë Terezës Njohja e mrekullisë së dytë të Nënë Terezës nga Papa Françesku, është përshëndetur dhe nga kryeministri Edi Rama përmes
Berisha: Rama i hoqi shtatoren Nënë Terezës, ka në shpirt urrejtjen ndaj saj Ish kryeministri Sali Berisha nuk kursen akuzat ndaj Edi Ramës, teksa sot kujtohet 12 vjetori i lumturimit të Nënë Terez
Rama: Mirësia ishte rrënja e ushqimit të Nënë Terezës Në aktivitetin e 12-vjetorit të lumturimit të Nënë Terezës, kryeministri Rama ka deklaruar se kjo është një ditë që na i
12 vjet nga lumturimi i Nënë Terezës Sot mbushen 12 vjet nga lumturimi i shenjtores Nënë Tereza. Anjeze Gonxhe Bojaxhiu, e njohur në mbarë botën si Nënë Tere
Veliaj: Nënë Terezën e kujtojmë me vepra e jo me fjalime Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, është shprehur se këtë vit shenjtërimi i Nënë Terezës do bëhet me vepra dhe jo
Xhelal Mziu vendos Sali Berishën përkrah Skëndërbeut, Nënë Terezës...(FOTO) Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu nuk ndalet së "surprizuari" me ç'ka ai përfaqëson. Së fundmi, janë publikuar disa
Ja çfarë i tha Demaçi Veselit për Nënë Terezën (FOTO LAJM) Kryetari i Kuvendit Kadri Veseli mori dje pjesë në ceremoninë kushtuar 18-vjetorit të ndarjes nga jeta të humanistes shq
Serbët helmuan babain e Nënë Terezës Në këtë natë të veçantë shtëpia ishte e mbushur me patriotë shqiptarë, të cilët deri në të gdhirë diskutonin dhe këndoni
Himni i Nënë Terezës - një shenjë tokësore që ne i dërgojmë shenjtores tonë Nënë Tereza si askush tjeter misheroi atë pjese të mire të shpirtit të shqiptarit, ate pjese qe nuk e hidheroi dot dhe a
"Bota nuk do të kishte kaq urrejtje nëse do dëgjonte Nënë Terezën (FOTO-VIDEO) Në Katedralen e Prishtinës u kremtua sot me një mesh solemne e quajtur "Festa e Nënës Terezë", datë kjo e cila përkon me
Memorandum Mirëkuptimi për të riatdhesuarit Ministria e Punëve të Brendshme dhe Shoqata humanitare "Nëna Terezë", nënshkruajnë Memorandum të Mirëkuptimit për përkra
Përurohet shtatorja e Nënë Terezës në Sarajevë (FOTO LAJM) Para Kishës së Shën Josefit në Marijin Dvor, zyrtarisht është përuruar statuja e Nënë Terezës. Një gjë e tillë është
Berisha: Edi Rama e urren Nënë Terezën Ish-kryeministri Sali Berisha ka shkruar se Edi Rama nuk e do Nënë Terezën. Berisha e lidh postimin e tij edhe me viz
Ja himni i krijuar për Nënë Terezën (FOTO LAJM) Këtë vit bëhen 18 vjet nga vdekja e humanistes shqiptare Nënë Tereza, dhe në datën 5 shtator do të promovohet himni i kr
Jahjaga dekoron me medaljen "Nëna Terezë", donatoren e spitalit Presidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga dekoron sheiken Fatima Bint Mubarak, të Emirateve të Bashkuara Arab
Dalin në dritë dokumente ekskluzive për shtëpinë e Nënë Terezës Të gjithë e dinë së Gonxhe Bojaxhiu alias Nënë Tereza lindi në mes në Shkupit, në shtëpinë ku tani ka vetëm një pllakë p