999 rezultate për

tereza

Misioni “Nënë Tereza” në Indi, akuza për shitje foshnjesh Një grua që punon në misionin e bamirësisë “Nënë Tereza” në shtetin lindor të Indisë, Jharkhand, është arrestuar nën aku
Tereza Mej i shkruan letër Zaevit për marrëveshjen Kryeministrja e Britanisë së Madhe, Tereza Mej sot i ka dërguar letër urimi kryeministrit Zoran Zaev për arritjen e marr
RRËQETHËSE/ Djali gjen nënën biologjike pas 33 vitesh, por ajo largohet me vrap Një histori rrëqethëse ka qenë ajo e Blerimit, të riut i cili ishte drejtuar programit “Dua të të bëj të lumtur” për të
Nuk ndalen ndërtimet në Tiranë, kullë gjigante brenda QSUT-së Një godinë e re 8-katëshe do të ndërtohet në QSUT dhe do të shërbejë për mjekësinë e përgjithshme. Ky është vendimi i
Fakulteti i Mjekësisë dhe QSUT pësojnë ndryshime, qeveria merr një vendim Me anë të një vendimi qeveria shqiptare, ka kërkuar shpronësimin e e disa pronave dhe pasurove të paluajtshme, të cilat
Plas sherri në Kuvend, Nënë Tereza ishte anëtare e Partisë Komuniste? Gjatë diskutimit në lidhje me festën zyrtare të 4 shtatorit në kuadër të lumturimit të Nënë Terezës, mes deputetëve të P
Tarifat e larta, studentët nisin protestën në Tiranë (VIDEO) Vetëm pak minuta më parë ka nisur protesta e studentëve në lidhje me tarifat e arsimit të lartë në Shqipëri. Me band
Bulevardi i Ri do të mbyllet me një shesh të ngjashëm me sheshin "Nënë Tereza" Punimet në segmentin e dytë të Bulevardit të Ri janë drejt fundit dhe shumë shpejt do të hapet për qytetarët. Kryeta
Dalin detajet e para, vëllai i ish-deputetit u ekzekutua me breshëri automatiku Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë e ndodhur sot në Lezhë ku u vra me armë zjarri vëllai i ish-deputetit s
Ekzekutim mafioz, si u gjet i vrarë në makinë vëllai i ish-deputetit socialist Vëllai i ish-deputetit socialist Arben Ndoka është vrarë me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme.
E FUNDIT/ Vritet me armë mes Lezhës vëllai i ish-deputetit Arben Ndoka Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lezhë ku nga raportimet e para mësohet se është vrarë me armë zjarri vëllai i ish-depu
Nënë Tereza kishte aq shumë para sa mund ta falimentonte Bankën e Vatikanit? Nënë Tereza kishte aq shumë kursime në Bankën e Vatikanit dhe nëse do t’i tërhiqte ato, institucioni do të mund të falim
Qytetarët sulmojnë Ramën për spitalet: O delenxhi i pangopur! (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke uruar ndjekësit e tij me një postim nga Qëndra Spitalore Universitare Nënë T
Kombëtarja italiane mbërrin në aeroportin “Nënë Tereza” (VIDEO) Kombëtarja italiane ka mbërritur në Shqipëri. Ashtu siç ishte parashikuar “axurrët” janë ulur në aeroportin “Nënë Tereza
Heroi Gjergj, Shën Tereza dhe "shejtani" Hashim Përveç ndonjë deputeti Don Kishot, Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi duket të jetë nga të pakët drejtues
Sot shugurohet katerdralja Nënë Tereza Në 20 vjetorin e ndarjes nga jeta të Shenjtores Nëna Terezë, bëhet shugurimi i katedrales Nëna Terezë në Prishtinë. S
Berisha i revoltuar: Ja gjendja e mjerë në spitalin Nënë Tereza (VIDEO) Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha ka postuar në llogarinë e tij në Facebook një video ku duken kushtet si trajto
Avionit i çahet goma, piloti shmang tragjedinë në Rinas (FOTO LAJM) Ka qenë një ulje e vështirë ajo e avionit të “Turkish Airlines”, sot në Aeroportin “Nënë Tereza” në Tiranë. Avioni ka
Imazhi i Nënë Terezës shfaqet në një pemë në Britani (FOTO LAJM) Imazhi i shenjtores shqiptare Nënë Tereza është shfaqur befasisht në një pemë në Britani. Fotoja është shkrepur nga
Tragjike! 65-vjeçari nga Tirana i jep fund jetës me fotoksinë Policia e Tiranës, përmes një njoftimi ka bërë të ditur se një 65-vjeçar, ka ndërruar jetë një ditë më parë në spitalin