999 rezultate për

sulm

Alarmi i ministri britanik: ISIS mund të sulmojë me armë kimike ISIS mund të sulmojë Anglinë me armë kimike, alarmin e ka dhënë ministri i Mbrojtjes, Ben Wallace. Ëallace tha se jan
Bombardohet Universiteti historik i Mosulit për t’u marrë nga duart e ISIS-it Forcat irakiane sulmuan sot Universitetin e rëndësishëm të qytetit verior të Mosulit, si pjesë e një fushate të mbështet
“Rindizet” koalicioni i majtë, deputeti i PS-së sulmon LSI-në (FOTO LAJM) Nervozizmi që ka shoqëruar marrëdhënien PS-LSI gjatë viteve që kanë qeverisur sëbashku po nxjerr kokë tashmë që kanë fil
Kina transferon sulmuesin nga gjigantët europianë Skuadra kineze, Tianjin Quanjian ka shfaqur interesim për sulmuesin e Romës, Edin Dzeko, shkruan “Calciomercato.it”.
INSTERVISTA/ Manjani sulmon Idrizin dhe shpjegon kriticizmin e tij ndaj Ramës Ylli Manjani është një ndër zërat më kritik të LSI-së në kabinetin qeveritar dhe nga ky profil nuk ka dalë as mbrëmë gja
Nëna e 2 fëmijëve rrëfen tmerrin: I riu më kërkoi seks, më sulmoi… Për tetë muaj me radhë, një 23-vjeçar është kthyer në makthin e një gruaje të martuar në Tiranë, duke iu qepur këmba-këm
Përgjaket kryeqyteti sirian, 7 të vdekur nga bombardimet në Damask Të paktën shtatë persona janë vrarë nga një sulm kamikaz në Damask të Sirisë. Sulmi ndodhi në lagjen Kafr Sousa ka janë
SHBA-të in vendosin sanksione kundër zyrtarëve sirianë që kryen sulme kimike ndaj civilëve (FOTO LAJM) SHBA-të ka marrë masa kundër 18 zyrtarëve të lartë sirianë, për të cilët ka thënë se kishin lidhje me programin e vendit
Swansea transferon yllin e PSV Skuadra uellsiane ka vendosur të lë shenjë në këtë afat kalimtar, pasi dëshirojnë të forcohen për të shmangur rënien nga
Ish-badigardi i Berishës: Si u hapën depot në Vlorë, sulmi ndaj SHIK-ut dhe ngjarja me Tritan Shehun (FOTO) Ish-badigardi i Sali Berishës rrëfen momentet më dramatike të vitit 1997. Marrjen peng të kryetarit të PD-së në Lushn
Vdekja e endacakut/ LSI sulmon Dakon: Miliona euro për sheshe dhe nuk ndërton sheshe LSI e Durrësit ka reaguar pas vdekjes tragjike të Benit, të pastrehur që ndërroi jetë nga i ftohti. Endacaku Beni, njihe
Tahiri i drejtohet BE-së pas sulmit me bombë ndaj zyrës në veri Ministrja për Dialog në Qeverinë e Kosovës, Edita Tahiri, u ka drejtuar një letër autoriteteve të Bashkimit Evropian pas
Qëllohet me armë diplomati amerikan në Meksikë, ja momenti i sulmit (VIDEO) Një diplomat i Shteteve të Bashkuara të amerikës i ka shpëtuar vdekjes në qytetin Jalisco të Meksikës ndërkohë që po dil
RAPORTI SEKRET/ Sulmi mbi ambasadën e SHBA-së dhe aksioni i SHIK-ut në "Rinas" në '97 (FOTO & VIDEO) Në një nga rrëfimet e tij në DITA ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia dëshmoi se në ngjarjet dramatike të 97-s, i
Alarmi i Instituti Amerikan: ISIS po nxit përkrahësit për sulme të reja Grupi militant “Shteti Islamik” po shton përpjekjet në internet për t’i nxitur simpatizantët e vet në Perëndim, që t’i s
FBI: Piratët rusë nuk kanë sulmuar republikanët Drejtori i Shërbimeve Sekrete Kombëtare, James Clapper deklaroi këtë të martë se raporti i komunitetit të inteligjencës
Shkon në 30 numri i viktimave nga sulmet në Kabul Ka shkuar në 30 numri i personave që kanë humbur jetën dhe në 80 numri i të plagosurve nga dy shpërthime në afërsi të pa
Hakerët serbë sulmojnë faqen e ambasadës së Shqipërisë në Kosovë (FOTO & VIDEO) Hakerët serbë kanë sulmuar llogarinë zyrtare në “Tëitter” të ambasadës së Shqipërisë në Kosovë. Faqja zyrtare e Amba
Duma sulmon Ramën: 537 milionë lekë do harxhojë për ngrohjen në Kryeministri PD me anë të Grida Dumës është ndalur sot të shpenzimet e kryeministrit Rama, duke bërë një krahasim me mireqënien e qyt
Kukësi zyrtarizon një tjetër sulmues brazilian Elton Kale është blerja më e re e Kukësit, teksa klubi verilindor e ka zyrtarizuar atë si lojtarin më të ri. Braziliani
 
Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip

Elseid Hysaj ka sfiduar temperaturat e ulëta në shtetin fqinj duke u fotografuar sipër një makine tip "Jeep".