999 rezultate për

subjekteve

PDK dhe AAK pajtohen për presidentin PDK-ja ka vendosur që amandamentet kushtetuese, të cilat ndërlidhen me kompetencat dhe me mënyrën e zgjedhjes së preside
Demokracia ia lejon secilit të merret me tjetrin Deputeti i lëvizjes “Vetëvendosje”, njëherësh edhe nënkryetar i Kuvendit të Kosovës, nuk ka parë gjë të keqe te thirrja
Midis Kosovës e Serbisë ka ende çështje të pazgjidhura Lëvizja për Bashkim nëpërmjet një deklarate për media thekson se kjo parti po i përcjell me shqetësim deklarimet e subje
Kërkohet ndihma e LDK-së dhe AAK-së për të rrëzuar qeverinë Lëvizja “Vetëvendosje!” është duke pritur përgjigje në shkresën që ua ka dërguar tri javë më parë krerëve të dy subjekte
Masa ndëshkuese ndaj subjekteve që shesin mish në rrugë Pas marrjes së detyrës nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Petrit Vasili gjatë inspektimit të disa subjekteve të cilat mer
Kriminaliteti, AK: Duhen masa drastike Në nje tryeze per sigurine e te drejtave të njeriut, kryetari i Aleancës Kuq e Zi Kreshnik Spahiu akuzoi policine se fsh
Gjoba ndaj subjekteve që krijojnë zhurma Ndëshkime maksimale të gjithë ato subjekte që ushtrojnë aktivitet në kundravajtje me ligjet dhe normat mjedisore. Kështu
Reforma zgjedhore në dorë të shefave të subjekteve politik Reforma zgjedhore është bllokuar për shkak të liderëve të partive politike. Udhëheqësi i Komisionit, Haki Demolli, thotë
INUK: Inspektim lumenjve Denoncimet e fundit bërë nga ana e medive për shrfytëzimin e lumenjve ka çuar në këmbë INUK. Inspektoriati Ndërtimor
Krasniqi takon përfaqësuesit e subjekteve politike Ushtruesi i Detyrës së Presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi pati sot një takim me përfaqësuesit e subjek
ATK-ja mbyll disa lojëra të fatit Administrata Tatimore e Kosovës, përkatësisht Drejtorati i Lojërave të Fatit, në bashkëpunim me Ministrinë e Tregtisë dh
Ku qendron sekreti i "ngritjes" apo "renies" se disa subjekteve politike ne zgjedhjet e vitit 2009? nga Fadil MALOKUPër të argumentuar abstenimin akoma të madh të qytetarëve Kosovar edhe në
KZAP ka hedhur poshte 20 ankesa te subjekteve politike Komisioni Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka hedhur poshtë 20 ankesa të subjekteve politike lidhur me
Doganat ultimatum subjekteve: Keni 1 jave kohe shlyeni detyrimet "Subjektet qe kane detyrime te pashlyera ne dogana kane nje jave afat per t'i shlyer ato vullnetarisht". Ky ka qene ulti