999 rezultate për

stuttgart

Brazil-Gjermani, Klinsmann feston me pastë speciale Fitorja historike e Gjermanisë ndaj Brazilit në gjysmëfinalen e parë të "Brazil 2014" ka bërë që në rrjetet sociale të p
Mbyllet Bundesliga, ja verdiktet finale (VIDEO) Bundesliga mbyllet këtu. Elita e futbollit gjerman përfundoi para pak çastesh javën e saj të 34 dhe të fundit për këtë s
Shkëlqejnë Shaqiri dhe Reus: Bayern barazon, Borussia fiton (VIDEO) Një javë pasi u shpall kampione e Bundesligës Bayern Munchen është ndalur në "Allianz Arena". Skuadra e Pep Guardiolës k
Boateng i jep fitoren Schalkes, Leverkusen përmbys Stuttgartin (VIDEO) Kevin Prince Boateng i jep fitoren Schalke 04 në javën e 19 të Bundesligës. Goli i minutës së 81 shënuar nga ganezi i dh
Stuttgart-Bayern, formacionet e mundshme Luhet sot në "Mercedez Benz-Arena" sfida e prapambetur e javës së 17-të të Bundesligës, ku Stuttgarti do të ketë përball
Kickbox, Ismail Keta gjerdan të artë në Stuttgart Pak muaj më parë kishte pranuar se do të rikthehej në ring pavarësisht problemeve fizike për të ndihmuar Ambrën dhe Sigi
Borussia luan tenis me Stuttgartin (VIDEO) E vështirë të parashikohej sfida për Borussia Dortmund përballë një rivali si Stuttgart, që në të shkuarën kishte triumf
Nis epoka "Klopp": Ja projekti i ri i Borussias Borussia Dortmund ka zbardhur projektin 10-vjeçar me trajnerin Jurgen Klopp. Nënkampionët e Gjermanisë kanë rinovuar kon
Bundesliga, fitore e vuajtur e Stuttgart (VIDEO) Stuttgart regjistron fitoren e dytë rresht në javën e katërt të Bundesligas pasi ka arritur të imponohet minimalisht 1-0
Stuttgarti shkarkon Labbadian Trajneri Stuttgartit në Bundesligë Bruno Labbadia është shkarkuar nga drejtuesit e klubit gjerman pas paraqitjes së dobë
Bundesliga, Mainz 05 triumfon ndaj Stuttgart (VIDEO) Mainz 05 e ka nisur me këmbën e mbarë sezonin e ri të Bundesligës. Ekipi modest por simpatik gjerman ka mundur në sfidën
Japoni-Meksikë 1-2, Hernandez deçiziv (VIDEO) Përveç supersfidës Itali-Brazil Grupi A i Kupës së Konfederatave zhvilloi edhe ndeshjen tjetër Meksikë-Japoni. Ndeshja e
Borussia fiton dhe i shtyn festën Bayernit (VIDEO) Borussia Dortmund ka fituar 1-2 përballë Stuttgart duke i shtyrë festën rivalëve të Bayern Munchen, të cilët kishin mund
Ndeshjet e Europa League, nis gara për çerekfinalet Pas Champions League, zhvillohen sonte ndeshjet e 1/8-ave të Europa League. E para që zbret në fushë është Anji Makhachk
Stuttgart dhe Hoffenheim duel për Mavraj Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare Mërgim Mavraj nuk e mendon largimin nga Greuther Furth edhe pse pranon se ka oferta nga
Bundesliga, ndalet Schalke, fiton Leverkusen (VIDEO) Sapo janë mbyllur ndeshjet e orës 15:00 në Bundesligë të vlefshme për javën e 15-të të saj ku bie në sy barazimi në shtë
Real-Borussia, kapiteni Kehl në dyshim Kapiteni i Borussia Dortmund, Sebastian Kehl, theu hundën në barazimin 0-0 ndaj Stuttgart ditën e shtunë në Bundesligë d
Bayern bën poker në kupë (VIDEO) Bayern Munchen kaloi në 1/8 e finaleve të Kupës së Gjermanisë pasi mposhti 4-0 Kaiserslauternin me dy gola të Claudio Pi
Hoffenheim thellon krizën e Stuttgart (VIDEO) Hoffenheim thellon krizën e Stuttgart pas fitores 3-0 duke e zhytur skuadrën bardhekuqe në vendin e parafundit. Djemtë e
Bayern "knockout" Stuttgartit (VIDEO) Bayern Munich ka shkatërruar në takimin e të dielës Stuttgartin me rezultat të thellë 6:1. Është interesante se mysafirë