999 rezultate për

stuhia

Uragani “Irma” mori 45 jetë njerëzish Bilanci i të vdekurve nga uragani “Irma” ka arritur në 45 veta, përfshirë 10 në Shtetet e Bashkuara, pasi stuhia që ka z
Irma lë katër të vdekur dhe 1 milion shtëpi pa energji në Florida (FOTO LAJM) Syri i Irmës ka goditur tashmë Floridan dhe stuhia ka arritur kategorinë e katërt me shpejtësi 130mp. Rrugët janë për
"Irma" po vjen, fillojnë shenjat e para në Florida (FOTO & VIDEO) Shtrëngatat dhe erërat e forta kanë filluar tashmë të trazojnë ujërat e Floridas, e cila po pret nga moment në moment të
"Monstra" Irma drejt Bahamasit, lë pas 10 të vdekur në Karaibe Uragani Irma në Karaibe ka lënë pas pasoja të tmerrshme dhe ndërkohë pritet që të kalojë në Miami këtë fundjavë. Stuh
“Irma” bën copash aeroportin më të famshëm në botë (FOTO LAJM) Aeroporti i famshëm i Shën Maartenit, “Princess Juliana” është shkatërruar nga uragani “Irma”. Stuhia e fuqishme ndau
Uragani "Irma" godet ishujt e Karaibeve, përmbytje dhe erëra shkatërruese Stuhia më e fuqishme deri më tani, e Oqeanit Atlantik e regjistruar në histori ka shkaktuar përmbytje të mëdha dhe dëmti
Pasojat e përmbytjeve katastrofike në Teksas (FOTO LAJM) Pjesa juglindore e Teksasit vazhdon të përballet me shi të fuqishëm pasojë e stuhisë tropikale Harvey që ka shkaktuar pë
Stuhia “Harvey” në Hjuston çon shtetin në këmbë Përmbytjet katastrofike në shtetin amerikan të Teksasit pritet vetëm të përkeqësohen gjatë ditëve në vijim, teksa niveli
Teksas përballë stuhisë më të keqe në 12 vjet Shteti i Teksas-it po përgatitet për Uraganin Harvey, i cili mund të jetë stuhia më e keqe që ka goditur kontinentin ame
Stuhia e frikshme përmbyt Stambollin, rrëzon pemët dhe dëmton avionët Një stuhi e tmerrshme ka goditur Stambollin duke shkaktuar përmbytje dhe viktima. Fotografitë tronditëse nga qyteti i
Dy të vdekur nga stuhia në Berlin Dy persona kanë humbur jetën si pasojë e një stuhie të fuqishme që goditi dje Gjermaninë duke shkaktuar edhe dëme në inf
Stuhia e fortë me breshër pushton Gjilanin (VIDEO) Një stuhi e forte e shoqëruar me breshër ka pushtuar pothuajse gjithë Kosovën. Videoja e mësipërme është filmuar në
Stuhia e fortë rrëzon pemët dhe dëmton makinat në Prishtinë (VIDEO) Stuhia e fortë që preku qytetin e Prishtinës këtë mbrëmje ka shkaktuar dëme materiale në disa nga lagjet e kryeqytetit.
Stuhia "përpin" Moskën, 12 të vdekur dhe mbi 120 të lënduar (VIDEO) Një stuhi e tmerrshme ka përfshirë Moskën duke shkaktuar vdekjen e 12 personave dhe plagosjen e të paktën 125 të tjerëve
500 rrufe në minutë, stuhia e frikshme godet Anglinë dhe Francën (FOTO LAJM) Një stuhi e fortë ka përfshirë të gjithë pjesën jugore të Anglisë gjatë natës, me bubullime të forta, rrufe dhe shi të m
Stuhia e fuqishme godet SHBA-të, 9 mijë familje në errësirë (VIDEO) Shteti i Luizanës po kalon momente tmerri pasi është goditur nga një stuhi e fuqishme e cila ka shkatërruar të gjitha li
Stuhia e rërës godet Kinën, miliona njerëz mbyllen në shtëpi (FOTO LAJM) Një stuhi e fuqishme rëre ka goditur veriun e Kinës dhe Pekinin, duke e përkeqësuar edhe më shumë cilësinë e ajrit atje.
Ulje si këto të fusin të dridhurat vetëm kur e mendon (FOTO & VIDEO) Pilotimi i një avioni mund të duket një punë vërtet sfiduese, por që nuk është edhe aq bukur kur ke dhjetra pasagjerë në
Stuhia e fuqishme godet Kaliforninë, viktima e përmbytje të mëdha (FOTO & VIDEO) Një nga stuhitë më të forta përgjatë viteve të fundit ka goditur shtetin e Kalifornisë duke u marrë jetën dy personave d
Shtyhet ndeshja Celta-Real Madrid, shkak bëhet stuhia e fortë Ndeshja Celta Vigo–Real Madrid, e cila ishte parashikuar të zhvillohej sonte në mbrëmje në orën 20:45 në “Estadio Balaid