999 rezultate për

stuhia

A do e prekë Shqipërinë stuhia Eleonora që ka goditur Europën? Stuhia Eleonora që ka goditur Europën, duke shkaktuar deri tani tre të vdekur, nuk e prek Shqipërinë. Përkundrazi, k
Tre persona humbin jetën nga stuhia "Eleanor", Europa në kaos (FOTO LAJM) Tre persona kanë gjetur vdekjen si pasojë e stuhisë Eleanor që përfshiu pjesën më të madhe të Evropës veriore, duke shka
Kaos në Europë, stuhia Eleanor shënon një të vdekur dhe 15 të plagosur Stuhia dimërore “Eleanor” e cila ka goditur veriun e Europës si dhe Gjermaninë dhe Francën, ka shënuar viktimën e parë n
Stuhia Carmen lë në errësirë Parisin Nga stuhia “Carmen” mbeten rreth 40,000 familje në zonën e Brittany në Francën perëndimore pa energji elektrike, bën të
Stuhia "Eleanor" në Francë, mbyllet Kulla Eifel Stuhia Eleanor, e cila ra në mbrëmje në perëndim francës me erëra deri në 140 km / h, vazhdon kursin me erëra "të fuqi
Sot, shqiptarët që jetojnë në Zvicër duhet të jenë të kujdesshëm Nga sot, e mërkurë, Zvicra do të “vizitohet” nga një stuhi shumë e fuqishme. Me këtë rast, meteorologët këshillojnë qyte
Shkon në 200 numri i viktimave në Filipine (FOTO LAJM) Ndërsa numri i viktimave në Filipinen Jugore ka shkuar në 200, ekipet e shpëtimit po kërkojnë për 160 persona të tjerë q
Stuhia godet Emiratet Arabe, breshër dhe përmbytje në shkretëtirë (FOTO LAJM) Shi, stuhi dhe breshër kanë përfshirë disa pjesë të Emirateve të Bashkuara Arabe të shtunën, duke sjellë një ndryshim të
Mbi 30 persona e humbën jetën në rrëshqitjet e dheut në Filipine (FOTO LAJM) Mbi 30 persona e humbën jetën në rrëshqitjet e dheut që i shkaktoi stuhia në Filipine. Përfaqësuesit lokal theksuan
Europës i kanoset një i ftohtë i tmerrshëm, mbërtheni palltot Pritet që Europa të përfshihet nga një i ftohtë që s’kanë parë sytë ndonjëherë. Britania tashmë është goditur nga Car
Stuhia i shkatërroi shtëpinë, i moshuari grek përshkruan orët e tmerrit (FOTO LAJM) Me lot në sy një 84-vjecar, banor i Mandra përshkruan orët e makthit të jetuar së bashku me gruan e tij për të shpëtuar
Nëntë të vdekur nga stuhia vdekjeprurëse në Greqi! (FOTO LAJM) Vazhdon të rritet numri i viktimave dhe të plagosurve pas stuhisë vdekjeprurëse në Greqi. 9 persona kanë humbur jetën
E frikshme, uragani Ophelia nxjerr një skelet njeriu në breg të detit (FOTO LAJM) Uragani Ophelia ka zbuluar një skelet të lashtë njerëzor i cili kishte disa pjesë të lëkurës akoma të paprekur pasi urag
Lëshohet alarmi, stuhia e madhe “Ofelia” drejt Irlandës Irlanda po përgatitet për zbarkimin e stuhisë tropikale ‘Ofelia’, e për këtë ka lëshuar alarmin. Zyrtarët e arsimit k
48 persona të vdekur nga pasojat e uraganit Maria në Porto Riko Autoritetet në Porto Riko kanë njoftuar se numri i të vdekurve nga uragani Maria, ka arritur në 48, shifër kjo e bazuar
Stuhia Xavier godet veriun e Gjermanisë, 7 të vdekur (FOTO LAJM) Të paktën 7 persona kanë vdekur, 5 prej tyre brenda në automjet, dhe gjithë qytetarët u paralajmëruan që të qëndronin br
Përplasen dy uragane, super-stuhi në disa vende të Evropës (VIDEO) Britania mesa duket se do të goditet nga “mbetjet” e uraganit Maria dhe pjesë të uraganit Lee, të cilat janë bashkuar dh
Rrëshqitje masive dheu në Puerto Riko, "Maria" nuk ka mëshirë (VIDEO) Ekipet e shpëtimit në Porto Riko janë duke u përpjekur të arrijnë në zonat e goditura nga uragani Maria mes rrëshqitje t
Uragani Maria furishëm i drejtohet Porto Rikos Uragani Maria është përplasur mbi ishujt Virxhinia e po i drejtohet Porto Rikos. Stuhia e kategorisë së pestë është
10 pamjet më ekstreme nga uragani “Irma” (FOTO LAJM) Uragani ‘Irma” u qetësua në një stuhi tropikale dhe më pas u shua fare, por pasojat do të mbeten gjatë. Uragani Irma