999 rezultate për

stresit

Udhëtimi na ndihmon të menaxhojmë stresin dhe emocionet negative Ndonjëherë ne vetëm duam të ikim sa më larg nga një vend. Udhëtimi nuk është gjithmonë për të parë vende të reja. Ndonjë
Këto ushtrime do t'ju ndryshojnë jetën Tensionet dhe stresi janë bërë pjesë e shumicës së njerëzve, qoftë nga trafiku i rënduar, çështjet në shtëpi apo edhe në
Arsyet pse duhet të bëni vrap Vrapimi mund të jetë përgjigja për të vrapuar në kujtesën tuaj pasi kërkimet e reja zbulojnë se forcon sinjale në tru.V
Ndikimi i stresit në trupin e njeriut është më i madh se sa e kishit menduar Njeriu përballet çdo ditë me stresin dhe efektet e tij negative. Stresi mund të ketë efekte të ndryshme në sjelljen,
Konsumoni vaj arre dhe thuajini lamtumirë stresit Vaji i arrës është përgatitje natyrale shumë i dobishëm për shëndetin. Shtimi i aftësive kognitive nënkuptohet porsa
Kejsi përlot LIVE mamanë e Stresit, dedikimi emocional për vjehrrën Këtë herë në Rudina ishin ftuar Stresi dhe mamaja e tij Shpresa. Ndër të tjera ato folën edhe për Vajzën me të cilën
Nëse trupi ju dërgon këto 4 sinjale, stresi po ju shkatërron. Parandalojeni tani! Në ditët e sotme, të gjithë jetojmë me një shkallë stresi dhe ankthi në jetën tonë. Është e pamundur ta shmangësh në
Aroma e njeriut që duam përmirëson gjendjen mendore Aroma e njeriut të dashur është në gjendje që të largojë stresin menjëherë! Së fundmi e ka pohuar këtë edhe një studi
Gjyshi i Stresit për t'u pasur zili, 90 vjeç por si i ri (FOTO LAJM) Reperi nga Shqipëria, Stresi është shumë i përfolur në mediet rozë. Ai është shumë aktiv me projekte muzikore, kënga
Pas Stresit, një tjetër personazh VIP i fiksuar me sulltaneshën Kosem (FOTO LAJM) Seriali turk “Sulltanesha Kosem” ka rrëmbyer masivisht zemrat e shqiptarëve duke arritur suksese me nivelet e larta të a
Jeni të stresuar? Zgjidhni një medalje për ta kuptuar pse Stresi është një gjendje mendore në të cilën ne hasim çdo ditë. Mund të shkaktohet nga presioni i një situate, një detyr
E papritur, zbulohet lidhja mes trashëgimtares së Top Channel dhe Stresit Trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha, tani është kthyer ikona e modës në Shqipëri për shkak të stilit të saj në të v
Babai i Stresit i përgjigjet Ballës: Sa të kem frymë do të jem ushtar i Berishës Pas protestës së opozitës para Kuvendit policia arrestoi dhe shoqëroi në komisariat disa persona. Ndër to edhe babai
Mori pjesë në protestën e PD-së, shoqërohet në polici babai i Stresit (FOTO LAJM) Gjatë protestës së djeshme policia e Shtetit ka shoqëruar 5 persona, mes tyre edhe Sali Lushan, babain e reperit të njoh
E dashura e re e Stresit?! Pavarësisht se është një prej personazheve më të ndjekur në Shqipëri, Arkimed Lushaj, i njohur si Stresi në botën e muzi
Receta magjike për shërimin e stresit Sipas një studimi nga OBSH, këto fenomene i vuajnë afërsisht 150 milionë njerëz në të gjithë botën. Ja cilat janë dis
Receta magjike për shërimin e stresit Ankthi dhe stresi po bëhen probleme shumë të rëndësishme për shëndetin e njeriut, sidomos këto dekadat e fundit. Sip
Stresi shkakton kancerin tek njerëzit Stresi i vazhdueshëm jo vetëm që mund të jetë duke ua rrënuar shëndetin mendor, por njerëzit me nivele të larta të stres
Provojeni! Pijet që veprojnë kundër stresit Nëse në situata të caktuara bëheni nervozë, ju djersiten duart dhe ju përfshin paniku, ndërkaq edhe obligimet e përditsh
5 ushqimet që nuk duhet të fusni kurrë në gojë kur jeni të stresuar Është shumë e natyrshme që kur jeni të lodhur e të stresuar gjeni ngushëllim tek ushqimi, tek mëkati më i ëmbël dhe i hi