999 rezultate për

stomakun

SHOKUESE/ Fshatarët i hapin stomakun Pitonit gjigand, gjejnë brenda shokun e tyre (FOTO & VIDEO) Ky është momenti i tmerrshëm kur kufoma e pa prekur e një burri nxirret nga stomaku i një Pitoni 7-metërsh, pasi e kisht
SHOKUESE/ Fshatarët gjejnë mbetjet e një fëmijë në stomakun e një krokodili (VIDEO) Ky është momenti tmerrues kur disa fshatarë hapin barkun e një krokodili dhe gjejnë aty brenda mbetjet e një fëmije.
Probleme me stomakun? Ja ushqimet që duhet të konsumoni Stomaku luan një rol shumë të rëndësishëm në procesin e tretjes së ushqimeve. Pasi përtypet në gojë, ushqimi merret në f
Kuroni mëlcinë, zemrën dhe stomakun përmes këtyre bimëve medicinale Shumë persona janë të sëmurë nga mëlçia, zemra, stomaku apo tëmthi. Disa nga shkaqet e këtyre sëmundjeve është ushqimi t
Ja pse është mirë që të konsumoni hudhra me stomakun bosh Shkencëtarët kanë vërejtur shumë studime dhe rezultatet kanë treguar se kur konsumoni hudhër përpara se të hani apo të p
Probleme me zemrën, stomakun apo frymarrjen? Zgjidhja qëndron tek gishtat Ekziston një mënyrë natyrale për të qetësuar dhimbjet e trupit dhe kjo mënyrë quhet “refleksologji”. Refleksologjia ë
5 arsye për të pirë ujë me stomakun bosh Konsumini i ujit me stomakun bosh është një ndër këshillat më të vyera të dietologëve. Sepse kur pini ujë çdo mëngje
Jetonte me një gjarpër në shtëpi derisa zbuloi të vërtetën e “miqësisë” së gjarpërit Një grua nga india jetonte prej shumë kohësh me një gjarpër piton i gjatë 4 metra. Ajo kujdesej shumë për mikun e saj
Gjenden dy balena të ngordhura në bregdet, ja çfarë u gjet në stomakun e tyre (FOTO LAJM) Balenat janë gjitarët më të mëdhenj të tokës dhe gjatësia e tyre varion deri në 20 metra. Unioni i Resurseve Natyrore
Kërkonte qenin, e gjen në stomakun e një Pitoni (VIDEO) Pronari i një qeni në Tajlandë u trondit kur u zgjua dhe pa se kafsha e saj e dashur ishte duke u gëlltitur nga një gjar
Forcojini vithet, kofshët dhe stomakun me vetëm një ushtrim (VIDEO) Split-galiç bullgar, është ky ushtrimi që i dedikohet legjendës që praktikojnë peshëngritësit bullgarë dhe me falë kët
Shfrani i Indisë, kura për stomakun tuaj Keni dhimbje stomaku dhe ilaçet nuk japin efektin e duhur, ndoshta është koha të provoni një shërues bimor “Shafrani i I
Efekti i hudhrës në stomakun bosh Hudhra është shumë e dobishme për shëndetin e njeriut. Është shumë e shëndetshme dhe mundet të parandalojë dhe shërojë s
Ja cilat ushqime treten me vështirësi Kujdesi nga shëndetit është shumë i rëndësishëm. Ndaj duhet të jemi shumë të kujdesshëm nga përzgjedhjes së ushqimeve të
Hudhra, më e mirë se sa antibiotikët Hudhra është antibiotik natyral, që shkatërron një numër të madh bakteresh. Përdoret shumë në mjekësinë popullore për sh
Ja cilët janë ushqime ideale për stomakun Ushqime të ndryshme të cilët kanë në përbërjen e tyre ekstrate të ndryshme bimore kanë një rol të rëndësishëm në kurimin
Ja cilët janë efektet e hudhrës me stomakun bosh Sipas një studimi kinez nga Jiangsu Provincial Centre for Disease Control and Prevention, rezulton se ngrënia e hudhrtës
Ja cilët janë veprimet që ju mund ti bëni me stomakun bosh Stomaku bosh është një mënyrë e mirë për të kryer disa aktivitete. Sipas një studimi të kryer nga Yale School of Medicin
Mjekët i gjejnë stilografin në stomak, shpëton 22 vjeçarja (FOTO LAJM) Një 20 vjeçare po luftonte me jetën, ndërsa në stomakun e saj ndodhej një stilograf. Ndonëse është çuditur për një fakt
Hani ushqimet e duhura, për një gjum të rehatshëm (FOTO LAJM) Për të pasur një gjum pa probleme, duhet të jemi strikt me mënyrën e zgjedhjes së ushqimeve, që ato të mos na sjellin pr