999 rezultate për

standard

Raporti i DASH për trafikun e qënieve njerëzore: Shqipëria nuk i përmbush standardet minimale Një raport vjetor i Departamentit amerikan të Shtetit për trafikun e qënieve njerëzore i publikuar të enjten, e klasifik
Thaçi: BE aplikon standarde të dyfishta për Kosovën Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Forumin për Siguri që është duke u mbajtur në Budva të Malit të Zi, ka thënë se p
Zyrtare: Vojvoda prezantohet te ekipi belg Vojvoda edhe zyrtarisht është lojtar i Standard de Liege. Standard de Liège përmes llogarisë zyrtare në “Twitter”, ka
Linja e autobusëve të Kasharit jashtë standardit, qytetarët ankohen për vonesat (VIDEO) Nëse dikujt do ti duhej që më pas të merret linjën e Kasharit për të shkuar në punë, duhet të presë. Një investigim i
ISP: Media në Shqipëri tre herë më larg standardit të BE-së (FOTO LAJM) Instituti i Studimeve Politike ka publikuar këtë të premte të ditës Botërore të Lirisë së Shtypit një grafik që tregon "
Si të merrni targa "bosash" për makinën tuaj: Ku aplikohet dhe sa kushton Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve dhe Transportit Rrugor për herë të parë këtë vit, ka sjellë sistemin e rezervimit
Statistikat, Ronaldo ia kalon vetëm lojtarit të Frosinones me këto të dhëna Kristiano Ronaldo sapo u shpall kampion me Juventusin duke ndihmuar bardhezinjtë të fitojnë titullin e tetë rradhazi në
Bie në praga grupi që kolaudonin makina jashtë standardeve kundrejt pagesës Policia e Shtetit ka shkatërrrua një grup në LAç të cilët me anë të presjoneve dhe kundrejt pagesës kalonin makina jasht
Prapaskenat, precedentët dhe standardi i dyfishtë i Panuccit me ftesat e lojtarëve Kombëtarja është në prag të grumbullimit të saj për nisjen e një tjetër gare të rëndësishme, atë të eliminatoreve të Eur
Treni del nga shinat në Gostivar Për shkak të shembjes së dheut në hekurudhën në Llakavicë sot në mëngjes nga shinat ka dalë një tren udhëtarësh i cili l
INTERVISTA/ Berisha: Hashim Thaçi po e valëvit flamurin e Serbisë së Madhe me Edi Ramën iniciator Ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka goditur edhe një herë fuqishëm idenë e presidentit të Republikës së Kosovë
"UEFA vepron me dy standarde, pse Ramos nuk ka fatin e Jashanicës?" Gazeta prestigjoze spanjolle ‘’Mundo Deportivo’’ e cila është pranë klubit të Barcelonës ka cituar një shkrim bombë,teks
Zaev reagon për vdekjen e vajzës në Gostivar Kryeministri Zoran Zaev, duke shprehur shqetësimin për tragjedinë që ndodhi në Gostivar, ku një 17 vjeçare humbi jetën n
Bllokohet 1 ton mish jashtë standardeve Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka forcuar dhe shtrënguar akoma më shumë masat dhe kontrollet, nëpërmjet monitorimeve dhe
Zhbllokohet Sindrit Guri, shënon golin e parë në Belgjikë Ka përfunduar ndeshja midis skuadrës së Ostendes dhe Standardit të Liezhës me fitoren e këtyre të fundit. Skuadra e Stan
Der Standard: Kosova, një vend me shumicë myslimane që ka lidhje të ngushta me Turqinë Në një artikull të gazetës austriake Der Standard thuhet se Rusia, Turqia dhe Kina po përpiqen të përfitojnë nga rënia e
Standardet: U adoptuan 2839, por problem përkthimi Drejtoria e Përgjithshme e Standartizimit raportoi se vitin e shkuar u adoptuan në total 2839 standarde nga të cilat 2,1
Drejtoresha e Bibliotekës: Jemi në kushte jashtë çdo standardi Drejtoresha e Bibliotekës Kombëtare, Persida Asllani, në një konferencë për mediat ka bërë të ditur detaje në lidhje me
PD bëhet gati për protestë, Xhaferaj nga Durrësi: Rama do japë llogari sipas standardit të shqiptarëve (VIDEO) PD e Durrësit është në fazën finale të riorganizimit të saj, ndërsa emokratët përgatiten për protestën e 26 majit kundër
"Kallashi" i famshëm del në pensioni, ky është pasardhësi (VIDEO) Automatiku i famshëm AK-47 Kallashnikov po kalon në pension tashmë dhe rusët kanë menduar për pasardhësit e tij. Ata