999 rezultate për

stabilitet

Meta: Stabiliteti dhe siguria e Kosovës, prioritet për administratën e SHBA-së Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, z. Ilir Meta mori pjesë në takimin me strukturat e Njësisë 5 në Tiranë, që
Mustafa: KFOR-it amerikan në Kosovë, garanci e stabilitetit në rajon Kryeministri i Kosovës, Isa Musafa ka deklarua se formimi i Ushtrisë së Kosovës në koordinim me SHBA-të dhe vendet tjera
Rusia kërkon dialog me SHBA-të për Stabilitetin Strategjik dhe Armët Bërthamore Ministri i jashtëm rus, Sergei Lavrov, ka thënë se Moska pret angazhim në dialog me administratën e presidentit të ri am
LD: Platforma e shqiptarëve do të krijojë destabilitet në shtet Platforma për zgjidhjen e tërësishme të pyetjes së shqiptarëve në Maqedoni, hap shumë dilema dhe do të krijojë jostabili
Meta pret ministrin malazez: Stabiliteti i Malit të Zi është stabiliteti ynë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Ministrin e Punëve të Jashtme të Malit të Zi, Srdan Darmanovic, me të cilin vl
Demokratët s’duan koalicion me Metën, Paloka: Destabilitet po u prek vota Kur kanë mbetur vetëm pak muaj nga shpallja e koalicioneve për zgjedhjet e qershorit 2017, nënkryetari i PD-së Edi Palok
Thaçi, kokë më kokë me liderët shqiptarë për stabilitetin e Maqedonisë Drejtuesit e partive shqiptare në Maqedoni janë pritur në një tryezë të rrumbullakët nga Presidenti i Kosovës, Hashim Th
Thaçi: Paqja dhe pajtimi mes Kosovës dhe Serbisë nënkupton stabilitet Presidenti Thaçi ka deklaruar se vlerëson marrëdhëniet Kovosë Serbi dhe se pas marrëveshjes së parë në 2013, Kosova do t
Gruevski: Maqedonia në 2016 ka arritur stabilitet ekonomik Gruevski në fjalimit e tij të Vitit të Ri tha se përkundër krizës politike Maqedonia ka arritur ta mbajë stabilitetin e
PD paralajmëron përplasje dhe destabilitet në rast se preket vota e 18 qershorit Edmond Spaho, në një intervistë për “Koha e Jonë” ka deklaruar se PD-ja nuk do të heshtë nëse preket vota e 18 qershorit
Roli i Shqipërisë për sigurinë dhe stabilitetin në rajon Nga Prof. Asoc. Dr. Enver Bytyçi Shqipëria në të kaluarën është konsideruar si “shesh beteje” i përplasjeve Li
Ahmeti takon Ramën dhe Metën: Stabiliteti i Maqedonisë, thelbësor për Shqipërinë Takimi mes kreut të BDI-së, Ali Ahmetit me kryeministrin e Shqipërisë, Edi rama ka zgjatur më shumë se dy orë. Në këtë
Steienmeier: Të formohet sa më shpejt qeveria e re dhe të kthehet stabiliteti në Maqedoni Shefi i diplomacisë gjermane, Frank Walter Steinmeier, në takimin e mbajtur me minstrin e Punëve të Jashtme të Kroacis
Deputeti gjerman: Meta rol kyç në stabilitetin e Ballkanit Gjermania do të jetë mbështesja kryesore e Shqipërisë në rrugën e saj europiane. Deputeti i CDU/CSU në Bundestagun gjerm
Gjuriq: "Beogradi dëshiron stabilitet në marrëdhëniet serbo-shqiptare" Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, ka thënë se Beogradi dëshiron stabilitet në marrëdhëni
"Integrimi i Maqedonisë në NATO sjell stabilitet në rajon" Ministri i mbrojtjes, Zoran Jolevski, gjatë një vizite në SHBA, është takuar me zv.ndihmës sekretarin shtetëror Brian Ho
Djukanovic: Nuk ka stabilitet, pa raporte të shëndosha Beograd - Prishtinë Në një intervistë për gazetën Politika, kryeministri i Mali të Zi, Milo Djukanovic ka deklaruar që Ballkani nuk ka qënë
Përpjekja për arrestimin e Gjuriç rrezikon stabilitetin në Kosovë Ministri për Komunitete dhe Kthim, Dalibor Jevtiç ka thënë se përpjekja për ta arrestuar drejtorin e Zyrës për Kosovën
Greqi, nis ministeriali për sigurinë dhe stabilitetin Kanë nisur sot punimet e ministerialit dy ditor për Sigurinë dhe Stabilitetin, të organizuar nga Ministria e Jashtme gre
Meta: Rikthimi i rendit kushtetues, i rëndësishëm për stabilitetin e Turqisë Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, shpreh solidaritetin e tij me popullin turk dhe autoritetet legjitime të vendit për kapë