999 rezultate për

specialja

Mijallkov ja mbath nga gazetarët pas daljes nga Specialja (VIDEO) Ish shefi i Policisë Sekrete, Sasho Mijallkov, ka qenë sot në Prokurorinë Speciale ku për rreth dy orë e gjysmë ka dhënë
Specialja "ndez" motorët me akuzat e para fill pas zgjedhjeve Nëntë pikat që Dhomat e Specializuara në Hagë duhej t’i përmirësonin, tashmë i janë kthyer Gjykatës Kushtetuese të Kosov
Serbia "ushqen" shpresat, kërkon që Haradinaj të gjykohet nga Specialja Pas vendimit të gjykatës në Colmar të Francës për lirimin e kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt, qeveria serbe zhvilloi n
Specialja godet me aktakuzën e parë për rastin “Transportuesi” Prokuroria Speciale Publike ka ngritur aktakuzë për rastin “Transportuesi” ku i dyshuar kryesor është kryetari i komunës
PSP ndëshkon drejtorin e DSK-së dhe 3 persona të tjerë për mungesë bashkëpunimi Prokuroria Speciale ka ngritur një procedurë ndëshkimi në Gjykatën Penale kundër drejtorit të Drejtorisë për Siguri dhe
Specialja fut Gruevskin në listën e të dyshuarve të rastit ”Titanik” Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski, është futur në listën e të dyshuarve të rinj të rastit ”Titanik” të Prokuror
Rasti “Trust”, kërcënohet Specialja në Maqedoni Prokuroria Speciale Publike sot ka hapur rast të ri me titullin ”Trust” (Besimi) ku dyshohet për keqpërdorim të më shumë
Janeva dhe Fetai ankimojnë vendimin për gjobat nga 2 mijë euro Prokuroria Speciale do ta ankimojë vendimin e Gjykatës penale me të cilin prokuroret Fatime Fetai dhe Katica Janeva u gj
VV ndihet e rrezikuar nga Specialja Deputeti i Lëvizjes "Vetëvendosje", Rexhep Selimi, ka paralajmëruar se rikthimi i Demarkacionit do rikthejë gazin lotsje
Specialja nis hetimet për donatorët e VMRO-DPMNE-së Bazuar në bisedat e përgjuara të pabotuara në Prokurorinë Speciale Publike është hapur hetim paraprak për donatorët e VM
Specialja e Maqedonisë do të kërkojë edhe rastin “Monstra” Prokuroria Speciale Publike e Maqedonisë është e gatshme që pas rastit “Sopoti” të kërkojë edhe rastin "Monstra", por en
Specialja nis hetimin e materialeve të siguruara nga DSK Prokurorë dhe hetues të Prokuroria speciale kanë nisur tashmë të hetojnë me radhë materialet të cilat janë marrë nga kry
Specialja hap hetime kundër 2 zyrtarëve të lartë Të dyshuarit kryesorë në dy hetimet e reja që nesër do t’i prezantojë Prokuroria Speciale e Maqedonisë janë një zyrtar i
Specialja fillon zgjedhjen gjyqtarëve Zyrtarë të Bashkimit Evropian (BE) e kanë vlerësuar si hap të rëndësishëm zgjedhjen e gjyqtarëve të Panelit Ndërkombëtar
Koci: Nuk besoj se Thaçi e Veseli do të akuzohen nga Specialja Gjykata Speciale tashmë ka bërë të ditur se do të nis punën e saj në gjysmën e parë të vitit të ardhshëm. Dhomat e sp
Specialja, "tërmet" në fundvit Gjykata Speciale pritet që në fund të këtij viti të ngrejë aktakuzat e para ndaj ish-eprorëve të UÇK-së, nën dyshimet pë
Specialja e “Sky Sport”, De Biasi: Shqiptarët i njihnim vetëm si hajdutë ... (VIDEO) “Sky Sport Italia” ka transmetuar mbrëmë ashtu siç e publikuam edhe dje specialen në lidhje me kualifikimin e Kombëtares
Arifaj: Thaçi nuk ka frikë nga Specialja Këshilltari i presidentit të sapozgjedhur kosovar Hashim Thaçi, Ardian Arifaj ka thënë se Hashim Thaçi nuk ka frikë nga
Reagon Abdixhiku: Sa më shumë afrohet Specialja, aq më të ndyra do të jenë tregimet rreth vrasjeve Analisti nga Kosova, Lumir Abdixhiku ka reaguar lidhur me debatin mes ish-ushtarëve të UÇK-së, duke thënë se ky është ve
Delawie: Specialja do të gjykojë “kapadainjtë” që s’po mund t’i gjykojnë kosovarët I deleguari i SHBA-së në Kosovë, Greg Delawie ka thënë se Kosova duhet t’i përdorë institucionet e saj për ta zgjidhur n