999 rezultate për

socialiste

PD flet me emra: Ish-ministri e 3 socialistët marrin 78 mln euro nga qeveria Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar me emra, ish-ministrin e Shëndetësisë dhe 4 deputetë të PS-së që kanë marr
Kush janë 4 socialistët që u bënë truprojë për të mbrojtur Veliaj Seanca e sotme në Komisionin e Edukimit është shoqëruar me debate të ashpra dhe tensione mes kryetarit të Bashkisë, Erio
Dalin pamjet: Ja me kë festoi mbrëmë Rama (FOTO LAJM) Ditën e djeshme Partia Socialiste festoi 27 vjetorin e themelimit të saj. Por si rrallë herë më parë, Edi Rama zgjod
Përvjetori i Partisë Socialiste, Berisha lavdëron Nanon e Metën Ditën e sotme bëhen 27 vite nga themelimi i Partisë Socialiste. Për këtë ka reaguar edhe ish-kryeministri i Shqipëri
27-vjetori i PS-së, Tahiri përmend momentet e vështira dhe i uron të gjithë Partia Socialiste feston sot 27 vjetorin e themelimit të saj. Për këtë kanë reaguar fytyra të ndryshme të politikës s
Turi i dëgjesave, Veliaj dhe Gjiknuri bashkëbisedim me banorët e Kombinatit Kombinati ishte ndalesa e radhës e kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në vijim të turit të dëgjesave publik
Deputeti i PS-së bën deklaratën e fortë: PD më monitoron me një grup ish-policësh Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar në "Tonight" se është vënë në monitorim nga
Socialistët braktisin komisionin pas akuzave të PD-së për Xhafajn Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ishte i pranishëm në mbledhjen e Komisionit të Medias. Spaho dhe Noka kanë m
Kërkon falje mes takimit, moment i sikletshëm për Edi Ramën (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka nisur fushatën e llogaridhënies. Por gjatë fjalës së tij, ai është ndeshur me
Edi Rama kërcënon socialistet më shkarkim: Spiropali nuk ka punuar mirë! "Elisa Spiropali nuk e ka bërë punën mirë, prisja nga ajo të dilte me rezultate dhe të thoshte kush nga kryetarët e PS-s
"Mother Jones" i kthen përgjigje LSI-së: Akuzat tona bazohen në fakte Lidhja Socialiste për Integrim reagoi të mërkurën rreth shkrimit të revistës Mother Jones, duke e quajtur atë “manipulim
Plas "lufta" mes socialistëve, Tahiri thumbon Ramën me fjalët e tij (VIDEO) Kryeministri Edi Rama dhe Saimir Tahiri, ish-ministër i Brendshëm gjenden në një situatë të "sikletshme". Akuzat për
Fevziu ndërron mendje, nga ftesa për Bushatin, përfundon në diskutim për njohjet në internet Në emisionin e së martës, gazetari Blendi Fevziu njoftoi se të mërkurën do të kishte të ftuar në “Opinion” Ministrin e P
Foto nudo vajzës 20 vjeçare? PS në Shkodër reagon pas skandalit Mbrëmjen e sotme kudo në median online dhe rrjete sociale kanë marrë dhenë disa fotografi të një ish-polici, anëtar të P
I lidhur me Sorosin dhe Partinë Socialiste? Donald Lu reagon ndaj akuzave Organizata “Judicial Watch”, në një njoftim të botuar të mërkurën, akuzon Departamentin e Shtetit se ka ndihmuar me fond
"Tradhti" brenda PS-së, deputetja socialiste i del kundër Ramës për taksën e rrugës Ndërkohë që opozita ka nisur aksionin e gjërë kundër kryeministrit për taksën prej 5 në 10 euro për Rrugën e Kombit, Ram
Rama me “dorë të hekurt”, përjashton LIVE këshilltarët socialistë të Kukësit Pretesta e sotme në Kukës ka përshkallëzuar nga një protestë paqësore, në një të dhunshme duke u bërë kryetemë e ditës.
Të gjithë emrat VIP, kush do të pyetet për Tahirin? Komisioni Hetimor për çështjen Tahiri ka përcaktuar tashmë edhe emrat që do të merren në pyetje gjatë ditëve në vijim.
Lidhja me trafikun e drogës, zbulohen emrat që kanë në dorë fatin e Tahirit Komisioni hetimor i propozuar nga opozita për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri është miratuar rreth dhjetë ditë m
Publikoi foto nga pushimet në shkretëtirë, ish-deputetja socialiste pendohet Esmeralda Shkjau, ishte një nga deputet më bukuroshe të parlamentit shqiptar. Tashmë ajo i ka lënë angazhimet e saj s