999 rezultate për

sistemi

Lajm shumë i keq për shoferët problematik, gati sistemi i ri i siguracioneve Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka bërë gati tashmë projektligjin e ri për sigurimin e detyrueshëm të makinave, i ci
Këto bateri do të furnizojnë një qytet të tërë me energji Tesla po zhvillon projektin e fundit të baterive të mëdha që mund të furnizojnë një qytet me energji elektrike. Siste
Denoncimi: Shkarkohen 27 profesionistë të shëndetësisë Rreth 27 punonjës të sistemit shëndetësor, profesionistë me eksperiencë, janë shkarkuar me një urdhër të posaccëm nga Mi
Zbulohet një asteroid i ri pranë sistemit tonë diellor Një asteroid gjigant i quajtur 2004 EW95 dhe i pasur me karbon është shkëputur nga një tjetër sistem planetar dhe ka mbë
Flasin dëshmitarët për kurdisjen e disa lëndëve te disa gjykatës Prokurorët e Prokurorisë së Shkupit për parregullsitë në Gjykatën Themelore Shkupi 1 gjatë shpërndarjes së lëndëve te gj
Ky çelës mund të hap çdo dhomë hoteli në botë Një nga avantazhet e hoteleve është se përdorin karta zhbllokimi (çelës) dhe se ato mund të programohen. Kjo do të th
Thumbi i Tahirit sërish për Ramën: Fajin e ka sistemi Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri i ftuar në zonë e Lirë, ka rrëfyer të gjithë diskutimet që kanë qendë në qendër
Publikohet studimi, diamantet kanë ardhur nga planete tjera Një shkëmb hapësinor që shpërtheu në atmosferën e tokës në 2008 dhe që mbante diamante në të, ishte pjesë e një planeti
Kthehete sistemi i raketave kundër breshërit në Maqedoni Sikur qendra e radarit Gjurishte të ishte në funksion, do të kishte paralajmërim të mëhershëm të vërshimeve në Stajkovc,
Kuvendi pa kuorum për të votuar rekomandimet për shëndetësi Iniciuesja e interpelancës së ministrit të Shëndetësisë, Uran Ismajli, deputetja e LVV-së, Fatmire Mulhaxha Kollçaku pas
Sistemi i ri i ndihmës ekonomike ka krijuar probleme, janë përjashtuar të varfrit Aplikimi i sistemit të ri informatik në ndarjen e ndihmës ekonomike ka krijuar konfuzion dhe në shumë raste ka përjashtu
Serbët në Kosovë ende mësojnë të zeza për shqiptarët Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Bytyçi, ka deklaruar se shkollat serbe në vend edhe vazhdojnë të aplikojn
Serbia pretendon se Haradinaj dhe Thaçi do të jenë në sistemin e Interpol-it Ministri i Punëve të Brendshme të Serbisë, Nebojsa Stefanoviq, ka thënë se fletarrestet e gjykatave serbe për kosovarët,
Sistemi VAR anulon gol në ndeshjen Milan - Inter (VIDEO) Sistemi VAR ka anuluar një gol të parregullt në derbin e Milanos mes Milanit dhe Interit. Sulmuesi argjentinas, Maur
CAS-i shpresa e vetme për Skënderbeun Drejtuesit e skuadrës korçare dhe avokatët për asnjë moment nuk kanë pranuar fajësi apo pjesëmarrje në manipulime rezult
Pagesa e taksës tek Rruga e Kombit, shënon konfliktin e parë Vënia në zbatim e pagesës prej 5 euro për kalimin në Rrugën e Kombit, ka ngjallur debat në rrjetet sociale por jo vetëm.
Alarm në Egje, një armë sekrete turke shkatërroi sistemin GPS të Qipros? Një pjesë e hapësirës ajrore të Qipros ka qenë mjaft e rrezikshme gjatë paradites së sotme raportojnë mediat e këtij ven
Zaev garanton proces të drejtë gjyqësor dhe zbardhjen e së vërtetës në rastin e Almirit Kryeministri i Maedonisë, Zoran Zaev, i garantoi opinionit se organi ekzekutiv është duke ndjekur procesin nga afër dhe
Fillojnë problemet me maturën, nuk punon sistemi për mbushjen e formularëve Mospublikimi i Formularëve A1/A1Z nga Qendra e Shërbimeve Arsimore ka lënë peng nisjen e procesit të maturës shtetërore.
Kujdes, mos pini kafe kaq orë para gjumit Edhe pse shumica e njerëzve e dinë që kafja nuk bën mirë të konsumohet në orët e vona të mbrëmjes shumë prej tyre nuk e