Meta kërcënon Ramën me dorëheqje
999 rezultate për

sigurise

"Blindohen" gjimnazet e Shqipërisë, policë në të gjitha shkollat Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Lindita Nikolla nënshkruan marrëveshjen p
Krim në familje, i riu shqiptar ekzekuton të atin Një i riu shqiptar ka ekzekutuar të atin e tij grek, në Zakynthos të Greqisë. Krimi, sipas policisë helene, ka ndodhur m
Hetimet: Zhdukja e avokatit shqiptar, ja çfarë u pa në kamerat e sigurisë Hetuesit kanë në duar pamjet ku avokati Besnik Muço, i zhdukur që prej datës 2 Nëntor 2017, shfaqet në portin e Durrësit
Vodhën Prokurorinë, lihen në burg 3 të arrestuarit në Durrës Gjykata e Durrësit ka vendosur masën e sigurisë me burg për 3 të arrestuarit për grabitjen e Prokurorisë së Durrësit.
Tenton të arratiset vrasësi i policëve Sabahate Tolaj dhe Jusuf Haklaj Burimet mësojnë se personi që ka tentuar të arratisej nga Burgu i Sigurisë së Lartë në fshatin Dyz është Bedri Krasniqi.
Tifozi “huligan” që ia doli të thyejë sistemin rus të sigurisë përpara Botërorit Një tifoz futbolli i përfshirë në “listën e zezë” të autoriteteve ruse për sjellje antisportive ka mundur të sigurojë nj
Thaçi dërgon Forcat Speciale të Policisë në burgun e Dyzit Është shtuar siguria në hapësirat e Burgut të Sigurisë së Lartë në Dyz. Njësia Speciale e Policisë së Kosovës është p
Grabitja e dosjeve sekrete, rojet e sigurisë përfundojnë në polici Prokuroria e Durrësit ka nisur hetimet në lidhje me grabitjen që ndodhi gjatë natës. Sipas informacioneve të para nuk
I iku i arrestuari nga duart, kreu i gjykatës së Vlorës fajëson sigurinë 28 vjeçari Mikel Kasa u arratis sot nga ambientet e Gjykatës së Vlorës duke vënë në dyshim të gjithë sistemin e sigurisë
Turistja rrëmbehet në mes të ditës në aeroport, kamerat e sigurisë filmojnë gjithçka (VIDEO) Ky është momenti tronditës kur një grua është rrëmbyer në aeroportin e Bangkok-it pa ndonjë udhëtar tjetër që vërejti se
Fantazmë në stadium, roja e sigurisë filmon momentin e frikshëm (VIDEO) Një roje e tmerruar ka filmuar me telefonin e tij atë që ai e quan se është një fantazmë. Roja i sigursë së natës dëgjoi
Zbardhet mbledhja e Këshillit të Sigurisë/ Meta: Duhet reflektim ndaj raporteve të DASH dhe BE për drogën Nën drejtimin e Presidentit Ilir Meta u mblodh Këshilli i Sigurisë Kombëtare. Çështjet e diskutuara ishin: gjendja e
Presidenti Ilir Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Presidenti Ilir Meta ka mbledhur Këshillin e Sigurisë. Kryeministri Edi Rama, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, Ol
Indonezi, jo më “ujqër të vetmuar”. Një familje kamikazësh vrau 11 persona Pjesëtarë të një familjeje qëndrojnë pas serisë së shpërthimeve që kishin në shënjestër 3 kishat në qytetin indonezian S
Të martën në gjykatë, çfarë do të vendoset për Saimir Tahirin Samir Tahiri pritet të dalë të martën para Gjykatës së Krimeve të Rënda ku do të njihet me masën e sigurisë. Dje gjy
Masa e sigurisë për Tahirin, flet avokati i ish-ministrit Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia ka reaguar për median pas vendimit të Gjykatës së Krimeve të Rënda. Ai ka theks
Ministri dorëzon postin e drejtorit të burgjeve Nehat Thaçi ka filluar sot zyrtarisht punën në drejtimin e Shërbimit Korrektues të Kosovës. Këtë gjë e bëri të ditur min
Policia do t'ju ndjekë edhe me Skutera (FOTO LAJM) Policia e Kosovës, me qëllim të ruajtjes së sigurisë publike dhe rritjes të sigurisë së përgjithshme në trafikun rrugor,
Bitcoin tashmë edhe në kartmonedhë, ky shtet merr vendimin e madh Ditën e Enjte Singapori u bë vendi i parë në botë i cili hedh në qarkullim një kartëmonedhë bitcoin. Prodhuesi i kart
Sharruan hekurat, kush janë të dënuarit që tentuan arratisjen nga burgu Ditën e sotme u bë publike se tre shtetas të dënuar në burgun e Fushë-Krujës për vjedhje kanë tentuar të arratisen.