999 rezultate për

shtoi

Rama i "përjashtoi", Meta ngre dolli me Daden e Doklen Ilir Meta, Presidenti i sapozgjedhur ka takuar Namik Doklen dhe Arta Daden. Të dy deputetët janë “përjashtuar” nga R
S'ka dorëheqje të Ramës e as marrëveshje, Shqipëria voton më 18 qershor Gjatë konferencës për shtyp që po mban kryeministri Edi Rama deklaroi se nuk do të japë dorëheqje. Rama deklaroi se
Basha "zbulon" pazaret: Posti i Presidentit kushtoi 35 mln euro Kreu i PD-së Lulzim Basha nga çadra përballë kryeministrisë edhe sot ka akuzuar me tone të ashpra kreyministrin Edi Rama
Rama e përjashtoi nga lista, Dokle: Mos më zëvëndësoni me një hajdut pulash! Një ditë më parë, Partia Socialiste publikoi listat me emrat e kandidatëve për deputetë në të gjitha qarqet e vendit, pë
Xhaferi: Formimi i institucioneve, pas 1 Majit Kryetari i sapo zgjedhur i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, deklaroi sot se do të vazhdojë procesi i formimit të i
Ja si është përgjakur Zoran Zaev nga turma që pushtoi Kuvendin e Maqedonisë Situata në Kuvendin e Maqedonisë është përshkallëzuar tej masë, pasi protestuesit tashmë kanë hyrë edhe në sallën e konf
A dështoi mocioni i mosbesimit i iniciuar nga Nisma? Nisma për Kosovën po vazhdon mbledhjen e nënshkrimeve për mocionin e votëbesimit, për të cilin duhen fillimisht 40 nënsh
Barça "pushtoi" fushën pas golit të Messit, ja detajet e festës së çmendur (FOTO LAJM) Goli i Lionel Messit në minutën e 92-të është festuar në një mënyrë të çmendur nga Barcelona në "Santiago Bernabeo". Lu
“Përjashtoi” Idrizin nga Vettingu, Rama: Është punë përgjegjësish, jo hallve! “Përjashtimi” i Shpëtim Idrizit nga Vettingu jo vetëm që nuk është pritur mirë nga vetë PDIU por ka shfaqur pakënaqësi e
Sa i kushtoi SHBA-ve sulmi ajror në Siri (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shpenzuar rreth 100 milionë dollarë me sulmin e mëgjesit të sotëm ndaj një baze ush
LAJMI I FUNDIT/ Shpërthen një bombë në Francë Policia franceze ka bërë me dije se një bombë ka shpërthyer mëngjesin e sotëm rreth orës 4 në para zyrës së kompanisë së
Ambasadorja e SHBA-ve: Assad është kriminel lufte Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në OKB, ka deklaruar se presidenti sirian Bashar al-Assad është kriminel lufte.
Analisti: Basha dështoi në SHBA, nuk mori asnjë mbështetje. Ja pse (VIDEO) Analisti dhe gazetari Shpëtim Nazarko në një video të publikuar në “Facebook” të faqes Konica.al analizon vizitën e kreu
Grindjet brenda PD-së, Berisha përjashtoi “grupin armiqësor” pasi u bë president Betejat e Berishës para zgjedhjeve të 22 marsit që përcaktuan edhe “armiqtë e brendshëm”, fitorja historike, ndarja e pu
Xhaferi: I pandërgjegjshmi Ivanov bën mirë të kthjellohet I ftuar në emisionin “Rruga drejt…” në Alsat-M, deputeti integrist Talat Xhaferi ka thënë se BDI dhe partitë që kanë nën
Topi paralajmëron opozitën: Mos luani me zgjedhjet, do përballeni me një rrezik të madh Ish-presidenti Bamir Topi ka reaguar pas vendimit të opozitës për të mos marrë pjesë në zgjedhje. Ai ka deklaruar se
Vetëm Barcelona di të bëjë këtë spektakël (VIDEO) Barcelona ka fituar në mënyrë të pabesueshme ndaj PSG-së, me rezultat 6:1. Skuadra e Luis Enriques e nisi ndeshjen pë
Bojkoti i Listës Serbe i kushtoi Kosovës mbi 168 mijë euro Bojkoti i Listës Serbe i kushtoi mijërsa euro buxhetit të Kosovës, pasi edhe pse nuk paraqiten në punë, ata vazhdojnë t'
Shkëlzen Berisha shtoi 300 mijë euro pasuri, ja si Shkëlzen Berisha ka shtuar në vitin 2009, plot 300 mijë euro pasuri. Kjo është e vërtetuar edhe nga një dokument i sigur
VMRO zbulon arsyet, ja pse dështoi marrëveshja me BDI-në VMRO ka bërë të ditur arsyet se pse dështoi marrëveshja me BDI-në për formimin e qeverisë së re. Kreu i kësaj partie