999 rezultate për

shquar

Ndërron jetë albanologu i shquar Agron Fiço Studiuesi i njohur Agron Fico ka ndërruar jetë. Ai ishte një prej dijetarëve që ia kushtoi tërë jetën trashëgimit shp
Meta vlerëson me Titullin “Mjeshtër i Madh”, aktorin Kastriot Çaushi Presidenti i Republikës vlerësoi sot me Titullin “Mjeshtër i Madh” aktorin e shquar Kastriot Çaushi, i cili ka portreti
Historiani i shquar copëton dhe hedh në lumë trupin e ish-studentes Policia në Shën Petersburg ka arrestuar historianin e shquar rus, Oleg Sokolov, pasi u kap duke hedhur në lumë krahët e
Ndarja nga jeta e Gjergj Xhuvanit, presidenti jep mesazh ngushëllimi Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe të afërmit e regjisorit Gjergj Xhuvani, i cili n
Lazim Destani dekorohet me çmimin Shqiponja e Artë e Diasporës Në kuadër të Samitit të dytë të Diasporës, i cili nga dita e enjte po i zhvillon punimet në Tiranë, figura të shquara ko
Ndërron jetë portieri i njohur shqiptar Një personalitet i shquar i sportit shqiptar ka ndërruar jetën sot. Mikel Janku, ish-portieri i Kombëtares shqiptare ka
Ndërron jetë veprimtari i shquar Adem Demaçi Pasditen e sotme ka ndërruar jetë veprimari i shquar Adem Demaçi. Ka ndërruar jetë veprimtari i çështjes shqiptare, Ade
Një jetë duke kërcyer, valltarët e shquar shpallen "Nderi i Kombit" Presidenti i Republikës Ilir Meta dekoron Rexhep Çelikun dhe Liljana Cingun me dekoraten e lartë Nderi I Kombit. Në
Tetë qarjet më të famshme në publik (FOTO LAJM) Është padyshim dicka e rrallë të shikosh një VIP duke qarë me lot të vërtetë pasi ata shpesh e ndalojnë veten ti shpre
Kush është Marigo, vajza që qëndisi flamurin e Pavarësisë (FOTO LAJM) Ditën e sotme Shqipëria feston 105 vjetorin e shpalljes së pavarësisë në Vlorë. Dita e shënuar e 28 nëntorit të viti
Rugova në mesin e njerzëve të shquar në Itali Një poshtë në Itali ka vendosur që në murin e saj të hyrjes të ketë portrete të figurave të shquara të historisë. Në
Thaçi për Nënë Terezën: Krenarë që qytetërimi ynë i dha botës një personalitet të shquar Me rastin e 14-të vjetorit të lumturimit të Nënë Terezës, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është shprehur se ndihet k
Amaneti i fundit, albanologu i shquar Robert Elsie do të prehet në alpet shqiptare Vetëm pak ditë më parë u nda nga jeta në moshën 67-vjeçare albanologu i shquar Robert Elsie, me një kontribut të çmuar p
Tetë qarjet më të famshme në publik (FOTO LAJM) Është padyshim dicka e rrallë të shikosh një VIP duke qarë me lot të vërtetë pasi ata shpesh e ndalojnë veten ti shpre
Ndahet nga jeta përkthyesi i shquar, Afrim Koci Eshte ndare nga jeta ne moshen 79 vjecare perkthyesi i shquar Afrim Koci. Te aferm te perkthyesit bene te ditur se Koci
Kurti kujton hoxhallarët e imamët që punuan për kombin Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka publikuar një shkrim të gjatë në llogarinë tij në F
Homazh për atdhetarin e diplomatin e shquar, Gani Azemi Nga Prof.Dr. Enver Bytyçi Në historinë tonë kombëtare brezat kanë lënë një trashëgimi të pashtershme, e cila i f
Ndërron jetë piktori i shquar shqiptar, Gjelosh Gjokaj Akademiku, artisti më i talentuar i arteve pamore, piktori i mirënjohur shqiptar Gjelosh Gjokaj ka ndërruar sot jetë në
Ja çfarë i dhuroi Joe Biden Majlinda Kelmendit Zëvendëspresidenti i SHBA-ve, Joe Biden u prit Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës "Adem Jashari", edhe nga edhe ka
Kadare nderohet me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” Presidenti Bujar Nishani mori sot pjesë në Konferencën Shkencore Ndërkombëtare “Shekulli i Kadaresë” organizuar nga Akad