999 rezultate për

shqiptaret

Pa letra por lëviznin si pa të keq, si u arrestuan pak pas vjedhjes 3 shqiptarët 3 shqiparë kanë përfunduar në pranga pak pasi kanë vjedhur një apartament në Itali. Ata kanë rënë në sy të policisë l
Shqiptarët paguajnë edhe 900 mln lekë për salltanetet e ministrave dhe deputetëve Komisioni i Ekonomisë dhe Financave ka miratuar dje propozimet e bëra nga komisionet e tjera parlamentare gjatë diskutim
Mes ujit dhe borës, vjen një lajm i mirë për shqiptarët Instituti i Gjeoshkencës jep një lajm optimist për banorët e prekur nga përmbytjet pas disa ditëve nën ujë. Mësohet s
Pamje rrënqethëse nga evakuimi i banorëve, Rama ka një mesazh për shqiptarët (VIDEO) Vazhdojnë operacionet e shpëtimit të banorëve të cilët janë të rrezikuar nga përmbytja që ka përfshirë shumë qytete në S
Shqipëria nën ujë, Rama pranon gjendjen alarmante dhe ka një lutje për shqiptarët (FOTO LAJM) Pas kritikave të rënda që mori pas postimit të disa fotove nga Tirana në Facebook të cilat nuk tregonin asgjë mbi gjëndj
Si i përshëndeti Emeli Sande shqiptarët me simbolin e shqiponjës (FOTO LAJM) Qytetarët e Tiranës, por edhe ata që kishin ardhur nga rrethet për të kaluar Natën e Bardhë në Tiranë, patën mundësi mbr
Emeli Sande përshëndet shqiptarët me simbolin e shqiponjës Këngëtarja me famë botërore Emeli Sande ka performuar mbrëmjen e sotme në sheshin “Skënderbej” për “Natën e Bardhë” me f
Nisen për të festuar 28-nëntorin, shqiptarët theren me thika në Londër (VIDEO) Një sherr me shqiptarëve ka plasur në një zonë në Londër të njohur si Trafalgar Square. Burime nga vendngjarja bëjnë
Shqiptaret përkrahin njëra-tjetrën, Bebe Rexha bën thirrje të pazakontë për Rita Orën (VIDEO) “Anywhere” është projekti muzikor që Rita Ora lançoi vetëm një muaj më parë dhe që deri më tani renditet në vendin e dyt
Ju kujtohet torta e 100-vjetorit? Pas 5 vitesh shqiptarët lënë sërish nam në shesh (VIDEO) Ju kujtohet torta e pavarësisë së 100-vjetorit? Më shumë se torta, të gjithë na kujtohen imazhet e shkrepura atë di
Paralajmërim i fortë! Pandeli Majko tregon datën kur do hiqet kufiri Shqipëri-Kosovë Ministri i Diasporës, Pandeli Majko e ka nisur ditën e sotme duke uruar ditën e çlirimit të Shqipërisë. “E vërteta e
Thaçi: Vitin 2018, një vit evropian për shqiptarët Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë me rastin e festës së 28 nëntorit se duhet punuar që viti 2018 të shndërrohe
Ish-presidenti Sejdiu: Zgjidhja ideale për shqiptarët, bashkimi kombëtar Ish-presidenti i Kosovës ka deklaruar se bashkimi kombëtar do të ishte zgjidhja ideale për shqiptarët. Thekson se më 191
Titujt e gazetave serbe: Shqiptarët sfidojnë Beogradin, valvisin flamujt në Preshevë e Bujanovc Në ndërtesat shtetërore dhe në shtëpitë private në komunat e Preshevës dhe të Bujanocit, më 28 Nëntor, po valvitet flamu
Cana uron gjithë shqiptarët për ditën e Pavarësisë (FOTO LAJM) Lorik Cana i është bashkuar një vargu yjesh shqiptare të sportit për të uruar festen e 28 Nëntorit. Në një status në
Alban Mehmeti ka zgjedhur një foto të veçantë për t’i uruar shqiptarët për ditën e Flamurit (FOTO) Këngëtari Alban Mehmeti ka zgjedhur një foto të veçantë për t’i uruar shqiptarë për ditën e Flamurit. Ai e ka publiku
Protesta në Shkup: Të përsëritet gjykimi për “Kumanovën” Sot është mbajtur protestë në Shkup për kundërshtimin e vendimit gjyqësor ndaj grupit të Kumanovës. Njëra nga vajzat
Ahmeti: Historia e jonë e bujshme e lavdishme Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti në fjalimin e tij në Akademinë solemne të mbajtur në Shkup, në kuadër të festimeve të 28 Në
105-vjetori i pavarësisë, Berisha uron shqiptarët me 3 dedikime të veçanta (FOTO LAJM) Ish- kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka uruar sot të gjithë shqiptarët, për 105 vjetorin e Pavarësisë. Berish
Urimi i këtyre fëmijëve është më i veçanti për 105 Vjetorin e Pavarësisë (VIDEO) Shqiptarët festojnë sot në të gjitha trevat brenda apo jashtë territorit etnik të tyre. Shqipëria bën sot 105 vite sh