999 rezultate për

shqip

Nënshkruhet Memorandumi i Mirëkuptimit ndërmjet Shoqatës së Siguruesve të Shqipërisë dhe Shoqatës Austriake të Sigurimeve Gjatë një takimi online, diktuar nga kushtet e pandemisë, Shoqata e Siguruesve të Shqipërisë dhe Shoqata Austriake e Sig
COVID-19/ Gjendje alarmante edhe në Shqipëri, 80 përqind e spitaleve janë mbushur me pacientë Komiteti i Teknik i Ekspertëve deklaroi ditën e sotme masat e reja që do të ndërmerren në vijim për të ndaluar përhapjen
Gjeni i vërtetë, 9-vjeçari shqiptar me autizëm që flet 4 gjuhë të huaja dhe ka lexuar 100 libra (VIDEO) Jamarbër Hoxha fitoi çmimin si “Lexuesi më i mirë” në Panairin e Librit të këtij viti dhe jo më kot u vlerësua. Vogëlush
A do të shkojë edhe Shqipëria drejt mbylljes? Përgjigjet ekspertja e Komitetit Teknik Ekspertja e Komitetit Teksnik, Albana Fico në një dalje për mediat u shpreh se psioni i mbylljes së Shqipërisë do të ish
Rusia zgjat afatin për shqiptarët që u ka mbaruar viza apo leja e qëndrimit Ambasada shqiptare në Rusi ka shpërndarë një njoftim të ministrisë së Jashtme të Rusisë, ku bën me dijeni se çdo qytetar
Adrola bën krenar shqiptarët, pozon me flamurin kuqezi në mes të New York-ut (FOTO LAJM) Modelja e njohur, Adrola Dushi është shpërngulur prej disa kohësh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po vazhdon karr
Gjermania thirrje BE-së: Miratoni çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Në prag të ministerialit të BE-së, ministri i Jashtëm gjerman, Heiko Maas i jep çmim kryeministrit të Maqedonisë së Veri
Problemet me fushën në "Air Albania", merret vendimi ku do të luhet Shqipëri-Bjellorusi Ishte një mundësi që ndeshja e nesërme mes Shqipërisë dhe Bjellorusisë të zhvendosej në "Elbasan Arena", për shkak të ku
Akuzat ndaj Bashës, reagon Isa Mustafa Kreu i LDK-së ka reaguar në lidhje me debatin e madh që kanë shkaktuar akuzat ndaj kreut të PD-së për Luftën e Kosovës.
Meta mesazh nga Ushtari i Panjohur: Ditë reflektimi Presidenti Ilir Meta ka bërë homazhe ditën e sotme tek Ushtari i Panjohur, me rastin e 76-vjetorit të Çlirimit të Tiranë
Akuzat për UÇK, Basha i përgjigjet ashpër Ramës Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar ndaj akuzave të Ramës për UCK, si trillime. Sipas Bashës, Shqipëria është vendi q
De Biasi nënvlerëson Shqipërinë: Shkova në Evropian me një ekip më të dobët se Azerbajxhani Azerbajxhani i De Biasit është duke kaluar një moment të vështirë në Ligën e Kombeve. Përfaqësuesja e teknikut italia
Tragjedi në familjen shqiptare! Babai me të birin vdesin nga COVID-19 brenda dy ditësh Dy persona brenda së njëjtës familje kanë humbur jetën nga koronavirusi. Bëhet fjalë për familjen Rrahimi nga Poduje
Zbulohet mesazhi që mbërriti në celularin e vëllait të shqiptares së zhdukur: Duam 5 mijë euro! Vajza 19-vjeçe me origjinë shqiptare, Artemis Vasili vijon që të jetë e zhdukur prej më shumë se një muaji në Greqi, ndë
Ditë e rëndësishme! BE-ja mblidhet nesër për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut Ditën e nesërme, Ministrat e Jashtëm të vendeve anëtare të Bashkimit Europian do të mblidhen për të diskutuar rreth hapj
Kush janë më të mirë në shtrat, shqiptarët apo të huajt? Përgjigjet Soni Malaj Soni Malaj është përfolur shumë për jetën e saj private, pasi i dha fund martesës me balerinin italian, Mirko, me të cil
Djali i vetëm! Doli me shokët, 15-vjeçarin shqiptar e përplas për vdekje treni në Zvicër Një tragjedi i ka ndodhur familjes Ramadani nga Panorci i Malishevës e cila jeton në Zvicër që nga paslufta. Djali i vet
Zbulohet atentati me snajper ndaj Janullatosit në Shqipëri: E shpëtoi xhami anti-plumb! Kryepeshkopi Anastas Janullatos gjendet prej ditësh në Greqi ku po kurohet për COVID-19. Mediat greke zbulojnë se gjendj
Shqiptarët e alarmuar, Rama: Vdekjet nga COVID-19 në vend nën mesataren e rajonit Kryeministri Edi Rama deklaroi se infektimet dhe vdekjet nga Covid-19 në Shqipëri janë nën mesataren e rajonit. Në nj
COVID-19/ Manastirliu u jep lajmin e mirë shqiptarëve që po kurohen në banesë:Rimbursim 100 përqind! Ministrja Manastirliu u ka dhënë një lajm të mirë shqiptarëve të infektuar me COVID-19 dhe që po kurohen në banesat e ty