999 rezultate për

shpeton

Si të shpëtoni nga dhimbjet e kockave me këto ushqime Dhimbjet e nyjeve janë një nga problemet më të mëdha sidomos për moshat disi të thyera. Megjithatë, dhimbja e nyjeve ësh
Messi kërkon largimin e 5 lojtarëve, nuk shpëton as Coutinho Messi ishte një nga emrat më të nxehtë në këtë merkato, teksa argjentinasi po mendonte largimin nga katalanasit, për të
Po ju bien flokët akoma pa ardhur vjeshta, jsi të shpëtoni me 2 super maska natyrale Rikthimi në punë apo shkollë në shtator risjell edhe një proces që thuajse e kishim harruar, rënien e flokëve. Kjo e fun
Fansja sy-shqiponjë i shpëton jetën gazetares, i zbulon kancerin vetëm nga raportimi LIVE Një gazetare i ka shpëtuar vdekjes vetëm nga syri i mprehtë i një fanseje që e ndiqte gjatë raportimeve. Gruaja i ka
Spektakël në "Anfield", Salah me hat-trick shpëton Livepoolin në fund (VIDEO) Liverpool ka vuajtur shumë përballë Leeds duke marrë fitoren 4-3 nw fund. Liverpooli e nisi për mrekulli takimin, ku
Shpëtoni veten dhe të tjerët, mësoni si të përgatisni një deodorant 100% natyral në kushte shtëpie 1.Deodorant me rozmarinë dhe uthull molle Rozmarina është një erëz që u jep një shije të veçantë gatimeve të ndryshme
Stresi ju shëndosh? Si t'ja bëni që të shpëtoni Sado përpiqemi momentet stresuese janë të pashmangshme. Fatkeqësisht, një pjesë e mirë provojnë ta "mbysin" stresin duke
I shpëton qeni nga duart, plas sherri në lokalin në Farkë midis pronarit dhe zonjës së qenit Klientët e një lokali që gjendet pranë Liqenit të Farkës përfunduan në polici, për të dëshmuar për një sherr masiv. Atje
Presidenti hero: Momenti ku shpëton nga mbytja në dy gra (VIDEO) Një ngjarje aspak e këndshme është parandaluar nga Presidenti i Portugalisë Marcelo Rebelo de Sousa, teksa ndodhej me pu
Vuani nga tensioni i ulët i gjakut, mësoni si të shpëtoni nga ky shqetësim Tensioni i ulët i gjakut është mjaft i përhapur edhe pse dëgjojmë më shumë të flitet për presionin e lartë. Shpesh është
"Duhej dërguar jashtë", Pipero tregon çfarë do ta shpëtonte Arben Bajon Koronavirusi i mori jetën skulptorit të njohur dhe pedagogut Arben Bajo, i cili ndodhej në gjendje të rëndë në spitalin
Shpërthen në flakë makina, shpëton shoferi por dëmton dhe dy makina të tjera (VIDEO) Një automjet tip “Audi” është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme ne Fier duke shkaktuar panik tek qytetarët. Mësoh
Shpërthimi në Bejrut: Gruaja heroinë i shpëton jetën burrit të ngecur nën rrënoja Ditën e djeshme Bejrut u shkretua nga një shpërthim i fuqishëm i cili ka shkaktuar 108 viktima, e mbi 4000 të plagosur.
I mbijetuari rrëfen tmerrin në det: Djali u përpoq të shpëtonte mamanë Moti i keq mund të ketë shkaktuar një tragjedi ditën e sotme në Himarë. Një varke me 4 pjestarë është përmbysur për
Disa këshilla të shpejta si të shpëtoni nga duart e djersitura Ideja e shtrëngimit të duarve ose mbajtja e duarve ndjehet si një makth për njerëzit që vuajnë nga pëllëmbët e djersitur
Verdiktet e fundit në Serie A, shpëton Genoa, bie Lecce Ka përfunduar sezoni 2019/20 i Serie A me katër ndeshje të zhvilluar sot. Genoa shpëtoi nga rënia falë fitores 3:0 nd
11 vjeçarja "hidhet në erë" nga makina, shpëton mrekullisht (VIDEO) Një vajzë 11-vjeçare ka shpëtuar mrekullisht pasi një makinë e fluturoi në ajër, teksa po kalonte rrugën. Policia bër
Si t'i shpëtoni dhimbjeve nga pickimi i kandilit të detit Kush e ka provuar e di mirë sesa e dhimbshme është djegia nga kandili. Por si të eliminoni dhimbjen? Ka disa mënyra:
Salvini "rrëmben" zemrat e shqiptarëve, detaji në foto nuk mund të shpëtonte pa u vënë re Kreu i partisë së ekstremit të djathtë në Itali, Matteo Salvini ka publikuar mëngjesin e sotëm një foto nga shtëpia e ti
Ramos lider i padiskutushëm, shpëton Realin nga goli i sigurtë (VIDEO) Sergio Ramos është lider i padiskutushëm te Reali. Kapiteni i Los Blancos ka bërë një ndërhyrje të saktë brenda zonë