999 rezultate për

shpeshta

Gabimet më të shpeshta që bëjmë gjatë dimrit Stina e dimrit është afër prandaj duhet të bëhemi gati dhe të përballojmë të gjithë viruset karakteristikë të kësaj stin
Meta shkon në zyrën e Ramës Një ditë para seancës plenare në Kuvend, kryeministri Rama ka zhvilluar një takim me kreun e Kuvendit, Ilir Meta. T
Gabimet më të shpeshta që mund të bëjmë gjatë grimit Grimi është një ndër detajet më të rëndësishme në pamjen e një femre. Ekzistojnë këshilla të ndryshme të cilat do ju nd
Gabimet më të shpeshta me flokët Flokët kërkojnë një kujdes të veçantë nga ana jonë prandaj është e rëndësishme që herë pas herë të përpiqemi që të mos b
Gabimet më të shpeshta në pastrimin e fytyrës Pastrimi i fytyrës është një proces, i cili mund të shkaktojë probleme në shëndetin e lëkurës. Gjatë pastrimit të saj ga
KQZ apel numëruesve: Shmangni pushimet e shpeshta! Pas shumë rasteve të bëra publike mbi lodhjen e numëruesve dhe pushimet e zgjatura, KQZ apelon që të mos ketë shkelje të
Ja sekreti i bukurisë nga Bleona Qereti (FOTO LAJM) Bleona ka zbuluar sekretin e bukurisë. Kengetarja ka ndarë me fansat e saj diçka nga jeta e saj pas kuintave. Ajo ka
Ja gabimet më të shpeshta që bëjnë punëkërkuesit Punëkërkuesit shpesh në kërkimin e një pune të duhur mund të dhe gabojnë kjo në varësi të pozicionit që ato kërkojnë dhe
Treguesit kryesorë të mungesës së vitaminave Vitaminat kanë një rëndësi të veçantë për mbarëvajtjen e organizmi tonë. Nëse ne kemi mungesë të tyre atëherë do të vëm
8 gënjeshtrat më të shpeshta të meshkujve Tashmë është më se e vërtetë se burrat nuk e kanë edhe aq të vështirë të gënjejnë gratë e tyre, sidomos nëse ngelen ngus
Eranda zbulon armën e saj më të fortë (FOTO LAJM) Këngëtarja e mirënjohur me hitet e saj të muzikës së lehtë dhe e pëlqyer po aq edhe për muzikën popullore, Eranda Liboho
Bieber dhe Gomez sërish bashkë? (FOTO LAJM) Ndonëse para pak kohësh, Bieber u pa në shoqërinë e shumë modeleve duke shtuar edhe më shumë zërat për një ndarje me të
S'ka më ndarje, Puff Daddy dhe Cassie sërish bashkë (FOTO LAJM) Puff Daddy, i njohur mësë shumti për festat e tij të çmendura, së bashku me të dashurën e tij Cassie, u fotografuan pasi
Vdekshmëria, fund debateve të shpeshta Sipas studiuesve danezë, debatet e shpeshta me partnerët, miqtë apo të afërmit, mund të rrisë rrezikun e vdekjes në mosh
Kërkimet më të shpeshta gjatë vitit 2013 në Yahoo (FOTO-LAJM) Yahoo publikon një përmbledhje të kërkimeve më të shpeshta gjatë vitit 2013. Në krye të listës së kërkimeve në Yahoo ësh
Juve-Inter, shkëmbim Vuçiniç-Ranocchia? Mirko Vuçiniç te Inter, në këmbim të Andrea Ranocchias te Juventus. Mund të jetë ky skenari më interesant i merkatos së
Filtri i cigares nuk e parandalon kancerin Cigaret me filtër nuk të mbrojnë nga kanceri, siç pohohet, por filtri i kontribuon përhapjen e tij edhe në organet e tje
Infeksionet ushqimore te fëmijët janë më të shpeshta në verë Ndodhin edhe për shkak të rritjes së temperaturave, por fatmirësisht në pjesën më të madhe të rasteve nuk kanë pasoja të
Alexandre Pato, tashmë një mister Hyri në minutën e 69′ të ndeshjes e djeshme me Barcelonën, i sapokthyer nga lëndimi që e mbajti për një kohë relat
Shtohet hajnia në Prishtinë Hajnia është kthyer në problem shqetësues për qytetarët e Prishtinës. Kapiteni i policisë rajonale të Prishtinës Afrim A