999 rezultate për

shkolla

E kanë në gjak, nipi i yllit të Kombëtares merret nga shkolla e Barcelonës Futbolli në familjen Seferi duket se e ka nisur prej kohësh traditën e tij, për të vazhduar në kontributin edhe në emër
U ndërtua 8 vite më parë, shkatërrohet plotësisht shkolla në ish-Kënetë Shkolla “Naim Babameto” në zonën e ish-Kënetës në Durrës është një nga ndërtesat që ka pësuar dëme mjaft të mëdha nga të
Rinis sot mësimi, cilat shkolla nuk hapen në Tiranë Procesi mësimor u ndërpre për shkak të tërmetit që goditi vendin më 26 nëntor duke shkaktuar dëme të mëdha edhe në shkol
"Shkolla të përkohshme në hotele", vendimi i MAS për nxënësit e prekur nga tërmeti Ministria e Arsimit ka marrë vendimin e për themelimin e “shkollave të përkohshme” nëpër hotelet ku janë strehuar nxënës
Tërmeti, cilat shkolla nuk çelin dyert më 9 dhjetor në Tiranë Tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit dëmtoi edhe një pjesë të mirë të shkollave, shumica prej tyre në Durrës, Thumanë e Tira
U rikonstruktua gjatë verës, shembet shkolla në Kurbin (VIDEO) Tërmeti i 26 nëntorit shkaktoi 26 viktima, plagosi qindra të tjerë dhe sheshoi e dëmtoi me mijëra godina. Shkolla e K
U ndërtua nga Bashkia Tiranë 3 vite më parë, del jashtë funksionit shkolla U ndërtua 3 vitë më parë, por shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” në mes të ish-Bllokut ka dalë jashtë funksionit. Shkol
Shkolla në mes të Bllokut del jashtë funksionit (VIDEO) As shkolla 9-vjeçare “Emin Duraku” nuk i rezistoi tërmetit te 26 nentorit. Specialistet e Institutit të Ndertimit kanë k
Gati të shembet shkolla e parë në Durrës Tërmeti i 26 nëntorit nuk ka lënë pa dëme as shkollat. Një prej tyre është dhe shkolla "Naim Babameto" në Spitallë. M
Shkollat pajisen me manualin sesi duhet të sillen në rast tërmeti Ministria e Arsimit ka hartuar një plan veprimi për shkollat lidhur me qasjen e tyre në rast tërmeti. Drafti që mban
Ministrja e Arsimit: Nga 9 dhjetori mësimi rifillon në Tiranë, Durrës, Vorë e Kurbin Ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka njoftuar se Qarku Durrës, Bashkia Kurbin, Bashkia Vorë e Bashkia Tiranë do të rifil
Ministrja Shahini: Fillojnë përgatitjet për rifillimin e mësimit Ministria e Arsimit ka njoftuar se është gati plani për zhvendosjen e nxënësve nga shkollat e dëmtuar për të filluar më
Pas verifikimit të ekspertizës, shembet shkolla "16 shtatori" Prej ditës së djeshme ka nisur shembja e të gjitha objekteve të cilat janë shpallur të pabanueshme dhe me rrezikshmëri t
Kur pritet të rifillojë mësimi, flet ministrja Shahini Gjatë mbledhjes së jashtëzakonshme të qeverisë, ministrja e Arsimit, Besa Shahini u shpreh se ka përfunduar inspektimi n
Tërmeti shkatërroi shkollat, ministrja Shahini flet për rifillimin e procesit mësimor Ministrja e Arsimit, Besa Shahini, pas pezullimit të procesit mësimor si pasojë e tërmeteve, tha se këto ditë janë bërë
Dëmtohen shkolla e bashki, lëkundjet e tërmetit arrijnë deri në Shkodër Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë dhe në Shkodër, ku sipas informacioneve ka pasur shkolla e shtëpi. Forca e tërmetit
Bashkia e Tiranës e harron premtimin për ushqimin falas në shkolla Në 23 nëntor, dy vite më parë Bashkia Tiranë miratoi projektin pilot për 4 shkolla të kryeqytetit që do të funksiononin
Rasti i vajzës bën xhiron në rrjet: Edhe kur bën mirë, gjen keq! Një nënë nga Cornwall, Angli është inatosur keqazi pasi vajza e saj adolëshente është ndëshkuar nga shkolla, sepse donte
Nxënësit shesin lirisht "mall" në shkolla: E di sa dru të bën Emisioni “Stop” në Tv Klan ka publikuar fenomenin e shitjes së drogërave në ambientet e shkollave. Ky fenomen negativ vi
Shkolla e shpërbleu me një ekskursion për notat, 11-vjeçarja vdes në kanion Gjatë seancës së gjyqit dalin momentet e tmerrshme të një vajze 11-vjeçare, e cila vdiq pasi ra nga një udhëtim në një k