999 rezultate për

shkaqet

Shkaqet e Kumanovës mbeten ende enigmë (FOTO LAJM) Kanë kaluar dy vite pas ngjarjeve të 9 dhe 10 majit të vitit 2015 në Lagjen e Trimave në Kumanovë, por shkaqet se çfarë
Sindroma e lodhjes kronike, shkaqet dhe faktorët e rrezikut Çfarë është ekzaktësisht sindroma e lodhjes kronike? Siç sugjeron edhe emri, është një sëmundje rraskapitëse: Njerëzi
Përplasja me armë në Elbasan, zbardhen shkaqet që gati çuan në tragjedi Policia ka arrestuar në flagrancë 4 të plagosurit e përplasjes me armë në Elbasan. Sipas policisë, sherri mes tyre nisi
Shkrumbohet shtëpia private në Ballsh, plagoset zjarrfikësi Një shtëpi është përfshirë nga flakët në Ballsh. Mësohet se objekti është një shtëpi private dhe ngjarja ka ndodhur
Prokuroria: Së shpejti do mësohen shkaqet e vdekjes së Naser Makollit Nga Prokuroria Themelore në Prishtinë kanë bërë me dije se shkaqet e vdekjes së të burgosurit në Lipjan, Naser Mekolli,
Vdes në rrethana të paqarta i burgosuri në burgun e "Shenkollit" Ka humbur jetën një i burgosur nga burgu i Shënkollit. Burime zyrtare bëjnë me dije se i burgosuri është dërguar pa
Cilat janë shkaqet më të zakonshme të dëmtimeve sportive, nga se shkaktohen ato? Dr. Julian Roshi (Kirurg Ortoped) Me traumatologji sportive nënkuptojmë çdo lloj traume që ndodh gjatë aktiviteteve sp
Shkaqet, simptomat dhe si mund t’a trajtoni sëmundjen e artritit Artriti reumatoid është një sëmundje inflamatore kronike sistemike, me periudha acarimi dhe qetësimi, ku prekja kryesore
I dha fund jetës me fostoksinë, zbulohen shkaqet që çuan në vetëflijim ish-kryekomunarin e Matit Ish-kryetari i komunës Baz në rrethin e Matit, Fatmir Kurti, 58-vjeç, i ka dhënë fund jetës këtë të hënë duke u vetëhelm
Leuçemia, shenjat paralajmëruese dhe shkaqet Leukemia është një kancer i qelizave të gjakut, e cila e merr zanafillën e saj në palcën e kockës e cila gjendet brenda
Shqiptari zhvishet brenda aeroportit, vdes në duart e policëve italianë Ditën e sotme një shqiptar ka humbur jetën në rrethana misterioze në aeroportin Malpensa në Milano. Burime nga media
TEKSAS / Xhamia shkrumbohet nga flakët, imami: Nuk dua të spekuloj mbi shkaqet (FOTO LAJM) Vetëm pak orë pasi presidenti i SHBA-ve, Donald Trump firmosi dekretin për ndalimin e refugjatëve nga 7 vende që të shke
Infeksionet e veshit tek fëmijët! Shkaqet, simptomat dhe komplikimet Fëmijët janë grupi më i prekur nga infeksionet e veshit, dhe nga tre prekje të gripit apo ftohjes, dy prej tyre shkaktoj
Bronkiti, shkaqet dhe trajtimi Me ardhjen e stinës së dimrit shtohet rreziku për të kaluar probleme shëndetësore me aparatin e rrugëve të frymëmarrjes.
Shtyhet rifillimi i Superligës, FSHF tregon shkaqet Ashtu siç ishte paralajmëruar disa ditë më parë, Superliga do të rifillojë në fazën e tretë një javë më vonë seç ishte v
Të fikëtit, shkaqet dhe parandalimi Te fikët është ajo gjendje e organizmit ku personi për arsye të ndryshme, në mënyrë të papritur, humbet përkohësisht vet
Sindroma e fëmijës së vetëm! Shkaqet dhe pasojat në të ardhmen Sindroma e fëmijës së vetëm, ka një karakter sjellor dhe jo biologjik, dhe përfshin ata fëmijë të cilët nuk kanë motra/v
Shkaqet e shpeshta të problemeve të pjellorisë tek femrat Nëse ju keni pasur marrëdhënie seksuale të rregullt, të pambrojtur, për më shumë se një vit (ose gjashtë muaj, nëse ju j
Sot është dita më e rrezikshme e vitit. Kujdes! Sot është dita më e rrezikshme e vitit. Në këtë përfundim ka dalë një studim i kryer nga Universiteti i Kalifornisë, i c
Kolla, shkaqet, shenjat dhe trajtimet Kollitja është një refleks i shpejtë tek njeriu dhe shumë kafshë për të pastruar fytin dhe hapur rrugën e frymëmarrjes n