E FUNDIT/ Shpërthen me lëndë plasëse 1 makinë në Tiranë
999 rezultate për

shkaktoje

Mungesë të vitaminës E në organizëm, ja shenjat Vitamina E vepron si një antioksidues i fuqishëm që ndihmon në largimin e stresit oksidativë, i cili mund të shkaktojë p
Virusi Zika mund të dëmtojë dhe trurin e të rriturve Vëzhgimet e kryera tek minjtë kanë nxjerrë në pah efektin shkatërrues të virusit Zika mbi një lloj qelizash të trurit
NASA: Një tërmet i fuqishëm do godasë SHBA-të Ekspertët e NASA-s kanë paralajmëruar se një tërmet i fuqishëm do të godasë SHBA-në dhe do të shkaktojë dëme të konsider
Vërshimet në Shkup kanë çarë asfaltin Shirat e rrëmbyeshëm në Shkup shkaktuan vdekjen e 21 personave dhe dhjetra të tjerë janë lënduar. Po ashtu, vërshime
Ndalimi i teshtitjes, dëme të pakthyeshme në trupin tonë Studimi më i fundit ka rezultuar që pengimi i teshtitjes, mund të kthehet në presion në ndonjë pjesë tjetër të trupit du
SHËNIM/ Rama apo Meta, kush do t’i shkaktojë zgjedhjet? Nga Albeu.com Nëpërmjet Petrit Vasilit, Ilir Meta hodhin hapin e tij duke i dhënë mesazhin Ramës se nuk mund të
Pse nuk duhet ta mbani kuletën në xhepin e pasmë Vendosja e portofolit në xhepin e pasmë është një veprim që shpesh bëhet si një mënyrë për të mos u bërë pre e hajdutëve
Ja çfarë mund të shkaktojë qëndrimi gjatë para kompjuterit Qëndrimi gjatë para një ekrani të një pajisje teknologjike, shkakton probleme të shumta me shëndetin e syve. Pavarësisht
Ja deklarata "provokuese" e Thaçit që mund të shkaktojë trazira në vend (VIDEO) "Ata kishin dërguar mesazhe, na pritni në Qeveri, e ne ishim 20 metra larg. Ata u larguan me bisht në shalë si qyqarë".
Floyd Mayweather vazhdon të shkaktojë befasi (FOTO LAJM) Floyd Mayweather vazhdon të shkaktojë befasi te fansat e tij. Këtë radhë, amerikani që kërkon të vendosë emrin e tij në
Kryqëzimi i këmbëve është i dëmshëm Këmbët e kryqëzuara është një mënyrë që përdorin shumica jonë, pasi mendojnë se kjo është një mënyrë elegante e të uluri
Ja pse nuk duhet te pimë shumë ujë gjatë verës Mjekët gjithmonë bëjnë apel në lidhje me konsumimin e ujit dhe të lëngjeve të tjera me qëllim që ne të mos e teprojmë me
Dëmi që shkaktohet nga përtypja e tepërt e çamçakëzit Përtypja e çamçakëzëve është një veprim i cili mund të bëhet shkaktari i simptoma, çrregullime dhe dhimbje në nofull në
Përmbytjet në Maqedoni, situata vijon të jetë kritike Disa lumenjë janë ende në gjendje kritike, ndërsa po ndiqet me shumë vëmëndje gjendja në lumin Vardar. Niveli rritet sid
Ja çfarë shkakton mungesa e vitaminës B12 Vitaminat janë të rëndësishme për organizmin tonë e rëndësishme është që ne të marrim sasinë e duhur në mënyrë që trupi
E rrallë në histori! Messi shkakton penallti (VIDEO) Lionel Messi ka shkaktuar penalltinë e tij të pare në karrierë në ndeshjen kundër Atletiko Madridit. Messin jemi parë
Ruani veten, tromboza një sëmundje e rrezikshme Tromboza është sëmundja e cila na bllokon venat e gjakut, që shpesh herë mund të jetë e rrezikshme për shëndetin tonë.
"Vjen parfumi i mafies, shkakton hakmarrje" Një parfum i cili mund të shkaktojë hakmarrje është krijuar së fundmi, ku baza është aroma e limonave. Sipërmarrësit men
Vdekje e parakohshme pa vitaminën D Në bazë të studimeve të kryera së fundmi rreth mungesës së vitaminës D, mund të sjellë dëme në tru tek femrat shtatzëne,
Tajlanda shkarkon kryeministren Shinawatra Transferimi i kreut të sigurisë kombëtare në mënyrë jo të ligjshme nga ana e Kryeministres së Tajlandës Yingluck Shinawa