999 rezultate për

shkaktoje

Fjetja me çorape, e dëmshme apo dobishme Pos që do t’ju ndihmojnë që më lehtë të flini, çorapet ngrohin këmbët, ndërkaq enët e gjakut në shputa do të zgjerohen,
Kjo i ndodh trupit tuaj 10 orë pasi keni lyer thonjtë Jetesë e shëndetshme nuk do të thotë vetëm ushqimi i mirë apo mendimet pozitive, por duhet të kemi kujdes edhe nga produ
Rasti "Almiri", juristët kundërshtojnë rikualifikimin Ish prokurori Miralem Asani vlerëson se Prokuroria e Kumanovës nuk ka bazë ligjore për të rikualifikuar veprën penale pë
Çfarë i ndodh trupit tuaj disa orë pasi keni lyer thonjtë? Siç e dimë të gjithë, nuk duhet të përdorni shumë shpesh manikyr në thonjtë tuaj sepse ato do të fillojnë të thahen dhe
Nis konflikti që mund të shkaktojë një luftë me shumë viktima Forcat irakiane kanë nisur një ofensivë të madhe mbi disa fronte që synonin rikthimin e qytetit kurd të Kirkukut, duke p
Kriza në Katalonjë mund të shkaktojë luftë civile në Evropë Kriza në Katalonjë mund të çojë në një luftë civile në tokën evropiane, të paktën kështu mendon komisionari evropian për
Shenjat se stresi po ju shndërrohet në sëmundje Stresi është një ndër armiqtë që po rrezikon gjithmonë e më shumë jo vetëm shëndetin mendor, por edhe atë fizik të shumë
Vullkani më i rrezikshëm në botë bëhet gati të shkaktojë një tjetër fatkeqësi (FOTO LAJM) Vanuatu nuk është i panjohur për përmbytjet e shumta, erërat e forta si dhe fatkeqësitë e tjera natyrore. Vendi i vog
Shenjat që tregojnë stresi po ju shndërrohet gradualisht në sëmundje Stresi është një ndër armiqtë që po rrezikon gjithmonë e më shumë jo vetëm shëndetin mendor, por edhe atë fizik të shumë
Mungesa e gjumit mund të shkaktojë sëmundje Të gjithë jemi mësuar të dëgjojmë se nëse kalojmë shumë orë duke fjetur nuk është mirë, por një studim i ri vërteton të
Djathi mund t’ju shkaktojë varësi Djathi përmban një substancë kimike që ndodhet edhe në drogat adiktive, kanë zbuluar shkencëtarët. Ekipi që qëndron p
Përdorimi i aspirinës mund të shkaktojë hemorragji të brendshme Personat mbi 75 vjeç, që marrin një aspirinë në ditë pas një infarkti, janë më të rrezikuar, ndonjëherë edhe në mënyrë f
Mjekët pediatër e ndalojnë përdorimin e pudrës, ja nga se rrezikohen bebet Pudra është një produkt që përbëhet nga magnezi, silikoni, oksigjeni dhe hidrogjeni dhe funksioni i saj është të thithë
Gjuha me xixa, trendi më i ri në Instagram (FOTO LAJM) Xixa në flokë, në trup, në sy në buzë, por duket se tani do shkëlqeni edhe më shumë pasi një trend i ri është përhapur m
Çfarë i ndodh trupit tuaj disa orë pasi keni lyer thonjtë? Siç e dimë të gjithë, nuk duhet të përdorni shumë shpesh manikyr në thonjtë tuaj sepse ato do të fillojnë të thahen dhe
Kujdes! Mos pini kurrë ujë nëse nuk keni etje Gjatë gjithë kohës jemi këshilluar të pimë sa më shumë ujë, po jo! Kjo këshillë është e gabuar. Pavarësisht stinës s
Si mund të shkaktojë pagjumësia vetëvrasjen Problemet e pagjumësisë mund të jenë shenja të hershme të përforcimit të mendimeve për vetëvrasjeve tek adoleshentët e r
Ja çfarë i ndodh trupit tuaj disa orë pasi keni lyer thonjtë Siç e dimë të gjithë, nuk duhet të përdorni shumë shpesh manikyr në thonjtë tuaj sepse ato do të fillojnë të thahen dhe
Spinaqi ka vlera të jashtëzakonshme, por nëse e bëni këtë gjë ai mund t’jua shkaktojë kancerin Spinaqi është ushqimi i preferuar i Popajit, pasi që e bën të fortë dhe të pamposhtur, por në jetën reale, pavarësisht s
Detergjenti që nuk duhet përdorur kurrë në kuzhinë, mund të shkaktojë kancer të mushkërive Pastrimi i shtëpisë është një proces sa i thjeshtë,aq edhe i vështirë. Përveç lodhjes fizike, jo gjithmonë është e le