999 rezultate për

shishe

Greket hakmerren për terroristin e vrarë? Sulmohet biznesi shqiptar në Athinë Një sulm me molotov është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në zyrë turistike shqiptare në qendër të Athi
Mbledh shishe plastike prej 10 vitesh, por pasuria e saj do t'ju habis Lisa Fiekovski është kthyer në një fenomen në SHBA, për shkak të punës që bën edhe pse është pronare e disa pronave që s
Njerëzit po hanë plastikë, ndotje masive nga peshku dhe pirja e ujit në shishe plastike Ndotja nga plastika nuk ka kursyer as trupin e njeriut. Shkencëtarët e kanë konfirmuar këtë për të parën herë. Pjesëz
Në Kosovë gjendet një shishe Coca-Cola e vitit 1979 (FOTO LAJM) Një qytetar i Lipjanit është habitur kur nga dheu që mori për ta rregulluar oborrin e shtëpisë së tij, doli një shishe e
Nga xhepi i qytetarëve Thaçi ka pirë 88 shishe me verë Së paku 88 shishe verë janë paguar nga ish Kryeministri Hashim Thaçi, me para të taksapaguesve, në dreka e darka zyrtare
Hap shishen e verës me të pasme, video po çmend rrjetin Askush nuk ka pritur që kjo bukuroshe të ketë fuqinë e madhe që me të pasmet ta hapë shishen e shampanjës. Duket se n
Rekord, kjo shishe u hodh 132 vjet më parë në det me një mesazh të çuditshëm FOTO LAJM) Një rekord i ri për mesazhin më të vjetër në botë është vednosur dhe daton rreth 132 vite më parë. Një shishe e sheku
Hodhi shishen nga makina, taksisti e kap me shkelma pasagjerin (VIDEO) Një taksist nuk e ka përtypur fare faktin që pasagjeri i tij hodhi një shishe uji nga dritarja e makinës. Kështu, ai
Vazhdojnë bëmat e Thaçit, 600 euro nga buxheti për shishe me verë Ish Kryeministri Hashim Thaçi i kishte shpenzuar 600 euro të shtetit në 5 shishe të verë të llojit “Brunello di Montalci
Gruaja tenton të vrasë kolegun e punës, i hedh acid në shishen e ujit Një 52-vjeçare në Itali u arrestua me akuzën e vrasjes së mbetur në tentativë pasi i hishte hedhur acid klorhidrik në sh
Asnjëherë mos i rimbushni shishet plastike me ujë! Ja arsyeja pse Shumica prej nesh nuk mendojnë dy herë kur rimbushin shishet plastike të ujit. Në fund të fundit, ne e bëjmë për hidrati
27 ushtarë të vdekur gjermanë për lirinë e Kosovës dhe shishet me verë të Hashimit dhe "sekretaricës" së tij Behgjetit Që nga viti 1999 lirinë e Kosovës e kanë siguruar 130 mijë ushtarë gjermanë. 27 ushtarë gjermanë kanë vdekur në misionin
Pamje të frikshme, gjyqtarit i çajnë kokën me shishe Një ngjarje e rëndë ndodhi gjatë ndeshjes mes Sturm të Graz në Austri dhe AEK Larnaka, e vlefshme për raundin e tretë të
Shoferë kujdes! Hapni sytë nëse shihni një shishe plastike tek goma e makinës Një video, e cila po qarkullon në Youtube lajmëron të gjithë përdoruesit e makinës që të tregojnë kujdes, veçanërisht nd
Ruani veten! Konsumimi i SHISHA-s shkakton këto tre sëmundje 92 %e rasteve të sëmundjes së kancerit në mushkëri vjen nga thithja e tymrave të ndryshëm, duke filluar nga duhani e der
Sherr me karrige dhe shishe në mes të Pogradecit, plagoset një person Një sherr ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Pogradecit ku si pasojë është plagosur një person. Ngjarja u regjistr
Ka shumë rrezik, pse s'duhet të lini shishe me ujë në makinë (VIDEO) Lënia e shisheve të ujit në veturë mund të përcillet me rrezik të madh për pasagjerin dhe veturën, e sidomos gjatë ditëv
Para 132 vitesh: Gjendet mesazhi më i vjetër në shishe, çfarë ishte shkruar Ndodhi fiks 132 vite më parë, kur një anije që po lundronte nga Uellsi për në Indonezi, lëshoi në Oqeanin Indian një shi
Peshkatari gjen shishen në det, nuk doli xhind por e bëri të famshëm (FOTO LAJM) Shishja me një mesazh brenda kishte “lundruar” nëpër Detin Mesdhe për më shumë se 800 kilometra, kurse në ujë ishte hedh
Fatos Nano tregon historinë: Si i merrja shishet e qumështit në komunizëm Ish-kryeministri Fatos Nano ka treguar një histori interesante rreth rinisë së tij në periudhën e komunizmit, për atë që