999 rezultate për

shendetshme

Ushqimet që mbajnë zemrën e shëndetshme Kujdesi për zemrën tuaj fillon duke kuptuar apo njohur në fillim rrezikun tuaj, ndaj sigurohuni që të njihni (gjendjen t
Tri karbohidratet e shëndetshme për persona me diabet Kur njerëzit e përmendin fjalën “karbohidrate”, shumicës u shkon mendja te sheqeri. Por kjo është vetëm gjysma e histori
Pse sallata nuk është gjithmonë e shëndetshme Shumë prej nesh fiksohen me sallatat me idenë të mos konsumojnë shumë kalori dhe të kontrollojnë peshën, por duhet të me
Disa këshilla të përgjithshme për mbrojtjen nga kanceri Ekspertët e kancerit në Organizatën Botërore të Shëndetësisë (OBSH) kanë publikuar një kod prej 12 pikash që synon paran
Bima më e shëndetshme në botë, shëron gjithçka Nëse është për t’ju besuar studimeve, kjo bimë përmban më shumë hekur sesa spinaqi dhe më shumë vitamina C se disa agrum
Dieta e shëndetshme me vezë të ziera Me dietën me vezë, për 14 ditë do të humbni 5 kilogramë. Duhet t'i kufizoni karbohidratet, ndërsa që buka e bardhë dhe m
Ja çfarë do të thotë “të vuani nga një personalitet i dyfishtë” A e dini se edhe ju vuani nga “personaliteti i shumëfishtë”? Ashtu si të gjithë, miqtë, familja dhe njerëzit që takoni n
A janë frutat e thata të shëndetshme? Po frutat e thata duke përfshirë: kajsitë e thata, kumbulla të thata, rrush të thatë, hurma arabie të thata, fiq të that
Dieta vegjetariane ul kolesterolin Studimet më të fundit kanë treguar që të gjithë dietat vegjetariane janë të përsosura kur vjen puna në uljen e nivelit t
Dy mënyra për flokë të shëndetshme brenda 20 minutave Tani eshte periudha ku cdo njeri ankohet per renien te flokeve. Per shkak te veres floket mund te jene demtuar dhe shtat
Çfarë duhet të dini rreth frutave dhe perimeve të ngrira, a janë të shëndetshme janë ato? Përdorimi i prodhimeve të ngrira mund të jetë një mënyrë e lehtë për të rritur konsumimin e frutave dhe perimeve, të cil
Foshnjat që rriten në praninë e një qeni janë më të shëndetshme Bashkëjetesa e një të porsalinduri me një kafshë shtëpiake, duket e pamundur për shumë prindër të rinj. Shqetësimet më t
Ushqimet "magjike" që ju zgjasin jetën Doni të jetoni për 100 vite? Edhe pse nuk është e garantuar, njerëzit jetëgjatë në gjithë botën kanë disa tipare të p
Stërvituni një orë në ditë për të pasur një zemër të shëndetshme Vetëm një orë stërvitje në ditë mund ta përgjysmojë rrezikun e dështimit të zemrës, thonë studiuesit suedezë. Sipas
Ja ushqimet që duhet të konsumoni për të pasur një lëkurë të shëndetshme Ka me qindra produkte për kujdesin e lëkurës në treg dhe secili prej tyre ofron sekretin e lëkurës perfekte. Por, është
Frutat e thata më të shëndetshme sipas vlerave ushqyese e përfitimeve shëndetësore Frutat e thata mund të zëvendsëojnë shumë mirë biskotat e çokollatat që konsumoni mes vakteve, e nëse nga këto të fundit
Hani picë pa shtuar kile Nëse e adhuroni picën por në fakt organizmi nuk jua lejon që të vazhdoni t'i hani rregullisht, ka diçka për të bërë.
Përdorni limon për ta bërë lëkurën tuaj më të shëndetshme Limoni përdoret shumë në fushën e estetikës dhe kjo tashmë dihet, por në fakt shumë pak njerëz i dinë vërtet të gjitha b
4 receta të shëndetshme dhe të shijshme për mëngjes (VIDEO) Nëse jeni në mëdyshje se cfarë të konsumoni në mëngjes bëni mirë të ndiqni disa këshilla. Për ti parë klikoni në vid
Cilat lloje të orizit janë më të shëndetshme se ai i bardhë Ka më shumë se 40.000 lloje të orizit, duke përfshirë varietete të bardha, kafe, zi dhe të egra. Secili lloj me kara