999 rezultate për

shendetit

ISHP raporton 85 të prekur nga gripi e derrit Në Shqipëri ekziston një gjendje me intensitet mesatar të qarkullimit të virusit të gripit, me prirje rritëse deri në fu
Shqipëri- OBSH, marrëveshje në fushën e shëndetit publik Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka nënshkruar marrëveshjen e bashkëpunimit Shqipëri-OBSH, në fushën e shëndetit publ
Fytyra është pasqyrim i shëndetit tonë Të gjithë jemi dakort më thënien se sytë janë pasqyrë e shpirtit. Por pasqyrimi ynë nuk mbaron me kaq, tani thuhet se fy
Problemet e shëndetit mendor Një në katër persona preket gjatë jetës nga një çrregullim mendor. Ankthi, humbja e humorit, depresioni janë më të shpes
Punëtorë të IKSHP-së të infektuar me Brucelozë Dhjetra punëtorë të Institutit Kombëtarë të Shëndetit Publik janë të infektuar nga Bruceloza, por deri më tani nuk është
Kujdes nga i nxehti afrikan, termometri në 39 gradë Specialistët paralajmërojnë mbërritjen e të nxehtit afrikan. Sinoptikanët parashikojnë rritje te ndjedhme të temperatura
Alkooli i bën mirë shëndetit!? E vërteta është ndryshe ... Keni dëgjuar shpesh disa shprehje “pro” alkoolit dhe më pas e keni konsumuar atë në bazë të tyre. Në fakt, keni dëmtuar
Miqtë i bëjnë mirë shëndetit Studiuesit kanë arritur në përfundimin se miqtë janë një ilaç fort i mirë për shëndetin. Sipas tyre, është mëse e vërtet
Ligji për abortin, kontrovers! Deputetja e BDI-së Ermira Mehmeti ka thënë se sjellja e ligjit për ndërprerjen e abortit duhet t’i paraqesë qëllimet e v
Regjistrohen 12 raste të malaries, vihet në lëvizje ISHP Evidentimi i 12 rasteve me malarie ka vënë në lëvizje Institutin e Shëndetit Publik. Një ditë më parë drejtori i ISHP-së
Hyn në fuqi ligji kundër duhanit Presidentja e vendit Atifete Jahjaga ka miratuar ligjin kundër tregtimit të cigareve në dyqane të ndryshme apo në rrugë.
Koalicioni me PS, nis “fshesa” për LSI Edhe pse u tha se pas koliacionit me Partisnë Socialiste LSI-ja do të ruante vendet e punës që kishte përfituar nga bas
Uji i Ftohtë në Vlorë, i pakonsumueshëm Burimi i Ujit të Ftohtë në Vlorë është i papastër. Uji ka përmbajtje të lartë bakteriologjike dhe konsumatorët e tij jan
Arifi vizitoi spitalin Klinik në Tetovë Sot, kandidatja për kryetare të Tetovës, Teuta Arifi sot vizitoi Spitalin Klinik në Tetovë ku bisedoi me stafin mjeksor
Sistemi shëndetësor, FRD akuza qeverisë Fryma e Re Demokratike akuzoi sot qeverinë se mbrojtja e shëndetit nuk ka qenë asnjëherë në vëmendjen e saj. "Shëndetësi
Përkeqësimi i shëndetit, ulet dënimi për "të fortin" e Tropojës Përkeqësimi i gjendjes shëndetësore të Riza Malaj ka bërë që gjykata e Tiranës të ulë dënimin e tij me 90 ditë. "I forti
Çelet panairi “Pavarësi dhe Shëndetësi” Një ceremoni simbolike në ndër të bluzave të bardha ndër vite, titulluar “ Pavarësi dhe shëndetësi” është çelur sot nga
Njerëzit e shëndoshë janë më të lumtur se të dobëtit Njerëzit e shëndoshë janë më të lumtur se ata të dobët dhe sipas shkencëtarëve, për këtë ka prova shkencore që lidhen me
Ukrainë, shtyhet sërish gjyqi ndaj Timoshenkos Një gjykatë në Ukrainë ka shtyrë në datën 23 nëntor procesin gjyqësor kundër ish kryeministres së burgosur, Julia Timosh
Virozat e stinës, kulmi në mes të muajit Instituti i Shëndetit Publik deklaroi të hënën, se në javën e parë të muajit gusht numri i pacientëve të sëmurë nga viro