999 rezultate për

shendetesore

Gjykata ia anullon MSH-së vendimet Cilado masë që organet brenda Ministrisë së Shëndetësisë e marrin ndaj shkeljeve etiko-profesionale të punëtorëve shënde
Zbulohet agjenti kimik që helmoi 40 nxënes në Pukë Policia ka reaguar në lidhje me helmimin e 40 nxënesve në Pukë. Policia bën me dije se mund të jetë dizefektimi i sh
Visar Ganiu parashikon ndërtimin e një klinike pediatrie në Gazi Babë (FOTO LAJM) Nga një godinë e braktisur, ish kopshti i fëmijëve në lagjen Gazi Babë do të transformohet në një klinikë moderne për ku
Benefitet e hurmës në organizmin tonë Hurmat sa janë të shijshme, po aq janë edhe të shëndetshme dhe mes tjerave mund t’u ndihmojnë të shtyni plakjen e lëkurë
Dobitë shëndetësore nga kastraveci Bota i di përfitimet më të mëdha shëndetësore të kastravecit – ringjalljen e lëkurës. Ne po ashtu i çmojmë sallatat e sh
Çaj me banane për të luftuar pagjumësinë Gjumi cilësor është jetik për shëndetin tuaj të përgjithshëm – nuk ka dyshim për këtë. Sidoqoftë, stili i jetesës mod
Digjni gjethet e dafinës për shumë përfitime shëndetësore Është përdorur qysh nga kohët e lashta për të nderuar fituesit e Lojërave Olimpike. Gjethet e dafinës janë shumë më
Një ekip i ndihmës së shpejtë për 70 mijë banorë të Shkupit! Aktualisht, në Shkup vetëm një ekip i ndihmës së shpejtë shërben për 70 mijë qytetarë. Drejtori i ri i Qendrës Shënd
Bushati jep lajmin e mirë për shqiptarët në Gjermani Ministri për Europën dhe Punëve të Jashtme Ditmir Bushati ka dhënë lajmin e mirë për të gjithë shqiptarët që jetojnë në
Arsyet shëndetësore të rënies së flokëve Të gjithëve na ndodh që në një moment të caktuar te jetës të na bien flokët, madje sipas ekspertëve të shëndetit është m
5 arsyet shëndetësore të rënies së flokëve që asnjë femër nuk duhet të injorojë Të gjithëve na ndodh që në një moment të caktuar te jetës të na bien flokët, madje sipas ekspertëve të shëndetit është m
Mbrojini këmbët tuaja, mund t’ju zbulojnë shumë probleme shëndetësore Me siguri keni dëgjuar shumë herë që këmbët janë pasqyrë e shëndetit. Ja cilat paralajmërime shëndetësore ato më së shpe
Fruthi dhe komplikimet shëndetësore që i shkakton Komplikacionet e fruthit janë të rënda dhe kryesisht më i rrezikshmi është encefaliti, edhe pse mund të jenë të rralla t
Krijohet kamera që mund të shohë problemet shëndetësore tek njeriu Një aparat i ri që mund të shohë përmes trupit të njeriut është krijuar nga studiuesit për të ndihmuar mjekët në diagnos
Shkencëtarët zbulojnë se ky element në ujë çon në depresion, shtim peshe dhe më keq… Hulumtuesit nga Universiteti i Kent, një universitet publik në Mbretërinë e Bashkuar, zhvilluan studimin e fundit në lid
Këto janë dobitë shëndetësore që ju sjellin rrepat Ndonëse shumë nga ne nuk i preferojnë dhe duken si një ushqim jo shumë atraktiv dhe me shumë shije, rrepat në fakt kanë
Dorëzohet ministria, e paaftë të plotësojë ligjin për sigurimet shëndetësore Edhe një herë pritet që të shtyhet fillimi i implementimit të Ligjit për Sigurime Shëndetësore. Afati kohor i përcaktuar
Konfirmohet, Rufki Dogani dogji qelinë e tij në burgun e Shutkës I akuzuari i grupit të Kumanovës Rufki Dogani i ka vënë flakën qelisë ku po qëndronte në paraburgim në Shutkës. Ng
Çfarë problemesh shëndetësore zbulojnë ndryshimet në shputa Çdo ndryshim në to është shenjë që i ndodh diçka organizmit, ndërkaq mjekët veçojnë disa më të rëndësishmet. A e keni
Problemet shëndetësore që mund t’i dalloni nga sytë Sytë mund të jenë pasqyrë e shpirtit (sipas një proverbi të vjetër), por janë gjithashtu një pasqyrë e qartë e shëndetit