999 rezultate për

shendetesise

“Rasti Tolaj”, dështon seanca e parë Ilir Tolaj, ish-sekretari permanent i Ministrisë së Shëndetësisë, do të duhej të paraqitej sot sërish në Gjykatë. Kjo pa
MSH-ja e dinte fituesin para se ta shpallte tenderin 2.6 milionë eurosh Përmbajtja e letrave të shkëmbyera në mes Ministrisë së Shëndetësisë dhe QKUK-së ka lënë të kuptohet se të dy këto insti
Skandali me barnat, Beqaj favorizon Tom Doshin?! Kompania farmaceutike “Profarma ”ku deputeti Tom Doshi zotëron 49 për qind të aksioneve rezulton më e favorizuara në li
LR-PDSH: Ipçja i BDI-së gënjen për arritjet në shëndetësi (VIDEO) Departamenti i shëndetësisë i LR-PDSH ka mbajtur një konferencë per mediat përmes së cilës i ka parashtruar pyetje publi
Nasuf Ipçja në Çair: Vazhdojmë me investimet kapitale në shëndetësi Një delegacion i kryesuar nga Sekretari shtetëror në Ministrinë e Shëndetësisë, Nasuf Ipçja, sot vizitoi Shtëpinë e shën
Delawie: Qytetarët amerikanë kanë vullnet për ta ndihmuar Kosovën Ambasadori Amerikan, Greg Delawie, vizitoi sot punën që po bënë organizata humanitare amerikane "For heart and Soul", ta
BDI premton në Kërçovë: Në 2017-ën me spital të ri Një delegacion i Bashkimi Demokratik për Integrim, i udhëhequr nga Sekretari shtetëror i Ministrisë së Shëndetësisë, Nas
“Zv/ministri” i thotë spikeres së News24: Gëzuar ditëlindjen shpirti! (VIDEO) Pretendohej se do të zhvillohej një bisedë me zv/ministrin e Shëndetësisë, por që ndodhi krejt e kundërta. Një surprizë
Në Kosovë 100 raste të reja me HIV/AIDS Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK) në Prishtinë, në kuadër të ditës botërore kundër HIV/AIDS,
SHËNIM/ Faqja e Beqjës dhe rrëngalla-ambulancë e Pukës Skandali i mos ndezjes së autoambulancës për t’i ardhur në ndihmë një futbollisti të dëmtuar gjatë ndjeshjes Tërbuni-Teu
Cigaret elektrike janë dy herë më të dëmshme se ato të zakonshmet Cigaret elektrike përmbajnë deri në dhjetë herë më shumë substanca kancerogjene sesa duhani i zakonshëm. Sipas një sonda
Në Maqedoni vdesin 2 mijë njerëz për shkak të gabimeve të mjekëve sh-zëvendësministri i Shëndetësisë në Maqedoni, Vladimir Lazareviç, ka publikuar të dhëna tronditëse lidhur me numrin e
Beqja shan deputeten e PD në Kuvend: Je kafshë! Edhe gjatë seancës së sotme në Kuvend nuk kanë munguar fjalët fyese mes deputetëve. I gjithë debati ka marë spunto për n
Beqaj: Në fokus urgjenca mjekësore, shëndetësia elektronike dhe barnat Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Kroacisë dhe Ministria e Shëndetësisë e Republikës së Shqipërisë, nënshkruajnë
Gruevski mbron Todorovin, LSDM: Të japë dorëheqjen (VIDEO) Deputetja e LSDM-së, Renata Deskovska, është shprehur gjatë seancës së sotme parlamentare se, mosfunksionimi i sistemit
Deklarata shokuese e Beqajt: Nëse sëmuresh nga zemra të dielën, vdes se s'ka mjek në spital Ministri Beqaj ka surprizuar mbrëmjen e djeshme me deklaratat e tij lidhur me shërbimin shëndetësor dhe se sa në rrezik
Vokshi: Beqaj në fushatë tenderash, kanceri i gjirit është rritur Kryetarja e Komisionit të Punës, Çështjeve Sociale dhe Shëndetësisë, Albana Vokshi, deklaroi sot nga Shkodra se Ministri
Ministria e Shëndetësisë i kundërpërgjigjet PD: Boll shpifët! Ministria e Shëndetësisë, me anë të një deklarate ka reaguar ndaj prononcimit të deputetes demokrate, Arbiola Halimi. Mi
PD shënjestron Beqajn: Ka fituar 28 tendera për kompaninë e tij Gjatë një deklarate për median, deputetja e PD-së Jorida Tabaku ka publikuar dokumentet, të cilat faktojnë sipas saj, sh
LR-PDSH: Situata me terapinë e insulinës me diabetikët është alarmante Ministria e shëndetësisë me hapjen e tenderit të ri për furnizim me insulin në Nëntor 2014, njëherit filloi të zbatojë r