E FUNDIT/ Numurohen 87% të votave: LSDM 36,27%, VMRO-DPMNE 34,89%, BDI 11,37%, ASH
999 rezultate për

shala

Më në fund Kosova merr një vendim për të goditur mallrat serbe dhe boshnjake Qeveria e Republikës së Kosovës ka marrë një vendim të rëndësishëm që mbron interesat e prodhuesve vendor. Ekzekutivi
Kujdes, nesër në Skenderaj është një ceremoni e rëndësishme Gjatë ditës së nesërme në Kopiliq të Skenderajt përkujtohet Dëshmori i Kombit Sejdi Shala. Familja e “Heroit te Kosov
Shala: Shpend Maxhuni duhet të vetëlargohet tani Deputeti i Kuvendit të Kosovës Haxhi Shala kërkon dorëheqjen e shefit të AKI’së Shpend Maxhuni, pasi djali i tij, u kap
"Shala e kalit të Saimir Tahirit kushton 7500 euro" Prokuroria e Krimeve të Rënda pritet më në fund të vendosë mbi fatin e procedimit penal të nisur ndaj ish ministrit të B
Pas aksidentit flet drejtori i Skenderajt, tregon një të vërtetë të hidhur Sot është aksidentuar Drejtoi i Kulturës në Komunën e Skënderajt, Ramiz Shala, i cili ishte duke e vozitur veturën zyrta
Një drejtor u aksidentua në rrugën Skenderaj-Drenas (FOTO LAJM) Ndonëse është ditë e diele, veturat zyrtare të Komunës së Skenderajit perdoren edhe për nevojat personale të drejtorëve.
Haxhi Shala thotë se ushtria votohet në nëntor, sa deputetë votojnë Haxhi Shala, kryetar i Komisionit Parlamentar për Mbikëqyrjen e FSK-së,thotë se Ligji për Ushtrinë e Kosovës do të votoh
Endrit Shala bëhet ministër Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, me kërkesë të Nismës Socialdemokrate pritët të emëroj sot gjatë ditës Endrit S
U rrahën në komunë, flasin zyrtarët e përfshirë Asamblisti Hysni Mehana ka shpjeguar përleshjen fizike që ka ndodhur gjatë seancës së sotme në Kuvendin Komunal të Skend
Shuhet artisti i njohur shqiptar (FOTO LAJM) Rapsodi i njohur shqiptar, Hashim Shala ka ndërruar jetë ditën e sotme. Kolegu i tij, Ismet Bogujevci ka bërë të dit
"Kjo opozitë nuk e rrëzon dot qeverinë" Njohësit e rrethanave politike kanë shprehur skepticizëm se kjo opozitë do të mund ta rrëzojë qeverinë aktuale. Anali
Shala reagon për daljen e përgjimeve që implikojnë Limajn në korrupsion Deputeti i Nismas Socialdemokrate, Haxhi Shala ka komentuar daljen në publik të një bisede mes Milaim Zekës dhe Ilir Kra
Kosova kërkon të bindë talentin e Bayernit Meritan Shabani është talenti kosovar që aktivizohet te skuadra e Bayernit. Mesfushori me tipare sulmues, ka të ardhme p
Plas mes repereve shqiptare: Je sa shala ime! Rina Balaj tashmë prej isa kohësh ka krijuar eër në tregun uzikor, dhe e quante veten e vetmja repere femër. Por famë
Mijëra euro, mësoni sa paguhen nënkryetarët e Kuvendit Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Kujtim Shala merr pagë vjetore nga Kuvendi i Kosovës si nënkryeta
Kryetari i Gjykatës të Apelit në Kosovë me pasuri marramendëse Gjyqtarët kosovarë bëjnë jetë luksoze. Përveç pagave të majme kanë nën pronësi shtëpi e vetura të cilat vlejnë dhjetëra
Deputeti Haxhi Shala akuzon rëndë veteranët, dallaveret sipas tij Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Shala, ka vlerësuar se në kuadër të listës së
Ndihmoni 7 vjeçaren Delfina Shala që të ecë (VIDEO) Pa ndihmën e të tjerëve nuk mund të ngritet në këmbë Delfina Shala nga Komuna e Fushë Kosovës. Edhe hapat Delfina nuk
Herolind Shala, harron se ku ka lindur " Na nënçmuat? Në rregull ne flasim vetëm në fushë, ne jemi KOSOVA dhe pritni gjëra të mëdha në të ardhmen. Faliminderit
Herolind Shala i hap "luftë" Shqipërisë Mbrëmjen e djeshme ishte një paraqitje e shkëlqyeshme për Kombëtaren e Kosovës, në Zurich të Zvicrës e cila arriti të mu