999 rezultate për

serbi

Sali Berisha: Minishengeni synon defaktorizimin e Kosovës, gjithë shqiptarët ta kundërshtojnë Ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, ka thënë se projekti i nisur nga Edi Rama dhe Alesksander Vucic ka për qëll
Rama kritikë Kosovës që u vetëpërjashtua nga "minishengeni" Në fjalën e tij në konferencën e përbashkët pas takimit në Ohër, kryeministri Edi Rama kritikoi Kosovës që nuk ishte e
Serbia sfidon Perëndimin me raketat ruse Serbia do të blejë sistemet anti raketore ruse Pantsir-S pavarësisht paralajmërimeve për sanksione nga ana e Shteteve të
Presioni dhe kërcënimet e Serbisë për 10 muaj larguan 18 serbë nga FSK-ja Presioni i vazhdueshëm i Serbisë mbi pjesëtarët e komunitetit serb detyroi që 18 prej tyre të largohen nga FSK-ja. Ed
Haradinaj: Kushdo që e heq taksën ndaj Serbisë bën gabim të madh Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se kushdo që e heq taksën ndaj mallrave të Serbisë bën gabim të madh. “At
Analisti kosovar: Shkëmbimi i territoreve Kosovë-Serbi do të ndodhë Analisti Finsik Halimi, ka thënë se për çështjen e dialogut Kosovë-Serbi janë duke u bërë shumë lojëra. “Nëse e shohim s
Vuçiq: Nuk do hyjmë në konflikt me Amerikën Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe i dërguari special i SHBA-ve për Ballkanin Perëndimor, Matheë Palmer kanë pa
Ndaleni këtë çmenduri: Haradinaj flet për armë dhe i bën thirrje Serbisë Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, e quan kërcënim për Kosovën dhe paqen e rajonit, faktin se sipas tij
Pacolli ka një mesazh të qartë për Vuçiç: Ju keni vetëm një shans ta njihni Kosovën boshnjak “Face”, ka folur për zhvillimet politike në rajon, mundësitë për arritjen e një zgjidhje midis Kosovës dhe Serb
Palmer, Serbisë: Nuk do të hyni kurrë në BE pa e njohur Kosovën I dërguari i posaçëm i presidentit amerikan, Donald Trump për Ballkanin Përendimor, Matthew Palmer ka folur sot për dial
Palmer nga Prishtina: SHBA kanë këtë qëndrim për marrëveshjen përfundimtare Kosovë-Serbi I dërguari special i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer, ka thënë se Kosova deri
Vlora Çitaku: Serbia ma vodhi certifikatën e lindjes Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka reaguar pas publikimit të certifikatës së lind
"Mos pini barna me banderola të Serbisë, nuk janë të sigurta" Mos pini barna me banderola të Serbisë. Kjo është porosia e neuropsikiatrit, Jusuf Ulaj i cili përmes një postimi në Fac
Ish-Miss Kosova lidhet me serbin dhe nis jetën e re në Dubai (FOTO LAJM) Modelja e shpallur "Miss Universe Kosova 2016", Camila Barraza është komentuar shumë së fundmi për jetë private. Modelja
Serbia merr vendimin drastik ndaj Rita Orës: Ajo mbështet kriminelët e UÇK-së (FOTO LAJM) Dy ditë më parë, Serbia u bezdis nga posterat e këngëtares shqiptare me famë botërore, Rita Orës në vendin e tyre. Aj
Protestë në New York për t’i kujtuar Serbisë krimet në Kosovë, Bosnje e Kroaci Të martën e javës që vjen në New York do t’i kujtohen Serbisë, krimet e bëra në Kosovë, Bosnje e Kroaci. Para konsullatë
Kurti: Shqipëria nuk e përkrah shkëmbimin e territoreve mes Kosovës e Serbisë Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti pas takimit të djeshëm me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama është shpre
Albin Kurti: Dialogu me Serbinë kalon nga Brukseli, taksa 100% do zevendësohet me reciprocitet Me marrjen e qeverisë, Kryeministri i ardhshëm i Kosovës Albin Kurti do të ndryshojë taksën 100 % me reciprocitet të plo
Vjosa Osmani: LDK-ja e VV-ja s’do të dialogojnë me Serbinë për territore Kandidatja për kryeministre nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se koalicioni me Lëvizje
11 muajt e taksës, ulën importin nga Serbia për 99 për qind (VIDEO) Taksa 100 % ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnje e Hercegovinës në 11 muajt sa është zbatuar, ka ul importin nga këto s