999 rezultate për

selanik

Takim katërpalësh i Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë në Selanik Ministrat e Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Shqipërisë, Greqisë dhe Bullgarisë, Nikolla Dimitrov, Ditmir Bushati, Nikos
E rëndë në Selanik, babë e bir nga Shqipëria humbin jetën në aksident Një aksident tragjik ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në Selanik. Gjatë një aksidenti kanë humbur jetën 3 perso
Zhduket bariu shqiptar në Selanik, familja jep alarmin në polici Një shtetas shqiptar, me inicialet E.B, 26 vjeç, i cili punon si bari në Selanik, rezulton i zhdukur, sipas familjareve
Treni Athinë-Selanik del nga shinat, 2 të vdekur dhe 10 të plagosur (VIDEO) Dy persona kanë ndërruar jetë, ndërsa të paktën 10 të tjerë janë plagosur rëndë pasi një tren pasagjerësh i cili përshku
Mediat greke elozhe për Kaçen: PAOK rigjen "asin" shqiptar Një asist i zgjuar, PAOK-u po rigjen shqiptarin”. Kështu shkruante dje gazeta më e madhe në Selanik, “Metrosport”, duke
Memedi: VMRO-ja është bërë në Selanik dhe Berlin Kreu i RDK-së njëherësh edhe deputet për herë të parë në foltoren e Kuvendit të Maqedonisë, gjatë fjalës së tij në seanc
Kapet me kanabis, kokainë, armë e mijëra euro shqiptari në Selanik Më shumë se 40 kg kanabis dhe 200 gram kokainë është sekuestruar nga policia grek pas një operacioni të organizuar nga d
Arrestohet shqiptari me dy gra në Selanik, kishte kthyer shtëpinë në magazinë droge Policia greke bën me dije se 3 shqiptarë janë arrestuar në Selanik të Greqisë. Mëdiat greke shkruajnë se shqiptarëve, iu
Autoritetet çaktivizojnë bombën në Selanik, evakuohen 72 mijë banorë (FOTO LAJM) Autoritetet greke kanë filluar evakimin e rreth 72.000 banorëve nga qyteti i dytë më madh në Greqi, Selaniku, pasi kanë
Bomba e "harruar" kërcënon qytetin, evakuohen 75 000 persona në Selanik (FOTO LAJM) Autoritetet në qytetin verior të Greqisë, Selanik, kanë shpërndarë fletushka dhe postera informuese gjatë së mërkurës, s
Plani "djallëzor" i shqiptarit, fshehu 30 kg drogë me destinacion Selanikun (VIDEO) Policia kufitare e Kapshticës ka sekuestruar 30 kilogram e dyshuar kanabis sativa, teksa në pranga ka përfunduar posedue
Arrestohen 2 shqiptarë në Selanik, transportonin 6 kg kanabis Dy shqiptarë janë arrestuar në Selanik duke trasportuar lëndë narkotike kanabis. Të arrestuarit janë të moshës 22 vjeç d
Greqi/ Kapen 70 refugjatë sirianë në një pyll mes ngricës në Selanik Rreth 70 emigrantë, përfshi këtu edhe fëmijë janë zbuluar nga autoritetet greke, në një pyll të mbuluar nga bora në qyt
Veriu i Greqisë tronditet sërish nga tre tërmete Greqia është tronditur sërish nga një valë tërmetesh të cilat janë ndjerë më së shumti në Greqinë e Veriut. Nga media
Zjarr në kampin e refugjatëve në Selanik, 3 të lënduar Një zjarr ka shpërthyer sot në kampin e refugjatëve Oreokastro në afërsi të Selanikut. Si pasojë e flakëve, një nënë
Erdogani trondit grekët: Selaniku është zonë turke Kokëçarje të re për politikën e Jashtme greke sjell deklarata e fundit e presidentit turk Recep Tayyip Erdogan. Në nj
Tronditet Selaniku, refugjatët përdhunojnë studenten në universitet Një ngarje e rëndë ka tronditur opinionin publik në Selanik, pasi tre refgjatë kanë përdhunuar një studente në ambientet
Nikoliq do të vizitojë Maqedoninë dhe Greqinë Kryetari i Serbisë Tomislav Nikoliq do të zhvillojë një vizitë dy ditore në Maqedoni dhe Greqi. Gjatë këtij takimi N
Ndërpritet treni ekspres Beograd-Shkup-Selanik Nga 4 shtatori, trenat ekspres drejt Beogradit dhe Selanikit nuk do të shfrytëzohen nga hekurudha e Shkupit, për shkak
Porti i Durrësit si alternativë për biznesmenët e Maqedonisë Biznesmenët maqedonas janë njoghur sot me mundësitë që u ofron porti i Durrësit, i cili krahas portit të Selanikut mund