999 rezultate për

sektorin

Pagë minimale 300 euro edhe në sektorin privat Sindikata e Pavarur e Sektorit Privat të Kosovës ka shprehur shqetësimin e saj në lidhje me gjendjen e punëtoreve në sek
Drejtoresha e BB, Goldstein: Reforma në sektorin energjitik po ecën shumë mirë Ministri i Energjisë dhe Industrisë, Damian Gjiknuri, priti sot në një takim Drejtoreshën për Europën Juglindore në Bank
Debat me sektorin civil, "Pritjet, Sfidat dhe Hapat e Ardhshme në Eurointegrime" Para shpalljes së Raportit të këtij viti nga ana e Komisionit Evropian Strategjia për zgjerim dhe Raporti i progresit pë
Bushati-Spahos: Ata që sot akuzojnë, janë po ata që dje rrënuan sektorin energjitik! PS me anë të deputetit Ervin Bushati, ka reaguar ndaj deputetit demokrat Edmond Spaho, lidhur me akuzat për OSHEE. Ai th
Rama: Një histori suksesi në sektorin energjitik I pranishëm në takimin e ministrave të komunitetit të energjisë, kryeministri Edi Rama u shpreh se reforma në energji ka
Serbia pranon ofertën e Kosovës për AKS-në Beogradi ka pranuar propozimin e Prishtinës që nëpunësit e ardhshëm të Asociacionit të Komunave Serbe të kenë statusin "
Zjarr në sektorin e 5 të naftës në Patos Sektori i pestë i naftës në qytetin e Patosit është përfshirë nga flakët e zjarrit. Sipas informacioneve të fundit, fatm
Policët maqedonas japin "leksion" mbi sigurinë publike në Prishtinë Ditën kur ministri i Brendshëm i Kosovës, Skënder Hyseni, udhëtoi drejt Shkupiz, përfaqësuesë të Policisë maqedonase kan
Ekskluzive / A po hyn Çalik në sektorin energjitik në Shqipëri? Pas privatizimit nga Çalik Group të KEDS Kosova para rreth dy vitesh, duket se ky grup tashmë synon edhe tregun energjit
"Bomba 26" shpërthen sot në Gostivar Sot, në ora 14:00, LSDM do të publikojë "bombën 26" nga qyteti i Gostivarit, ku do të zbardhen keqpërdorimiet, manipulim
AAK: Ja dështimet e Qeverisë në fushën e sigurisë Departamenti për Politika të Mbrojtjes dhe Sigurisë (DMPS) i AAK –së, ka akuzuar Qeverinë Mustafa. Sipas tyre kjo qev
Eleminimi i turpshëm, futbollistët e Romës japin llogari para tifozëve (VIDEO) Humbja e rëndë përballë Fiorentinës dhe eleminimi i turpshëm nga Europa League i ka mërzitur dhe irrituar shumë tifozët
Paguaj energjinë ose të sekuestrojnë shtëpinë Të gjithë qytetarët që janë debitorë të energjisë deri në masën 1 milion lekë, rrezikojnë që Operatori i Sistemit të Shp
Hapen mbi 30 mijë vende të reja pune në Zvicër Tregu i aksioneve po lulëzon, ekonomia është në pozicion të mirë. Produkti i brendshëm bruto (GDP) u rrit 1,8 për qind.
Investitorët nga Dubai interesohen për portet shqiptare Autoriteti Portual i Dubait shpreh interes për të investuar në Portin e Durrësit dhe atë të Shëngjinit. Gjatë qëndrimit
Haxhinasto me delegacionin nga Katari: Mundësi bashkëpunimi në infrastrukturë dhe transport Ministri i Transportiti dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto, takoi sot një delegacion ekspertësh nga Ministria e Tran
Këshilli i “milionerëve” të Bankës së Shqipërisë (FOTO-LAJM) Antarët e Këshillit Mbikëqyrës në Bankën e Shqipërisë janë personat më të mirëpaguar në sektorin publik. Guvernatori Ard
Ferrero Group vazhdon të investojë në Turqi dhe në sektorin e lajthive Ferrero Group, një nga liderët e tregut të industrisë së ëmbëlsirave, vazhdon të forcojë prezencën e tij në tregun e laj
Shqipëri-Kosovë, memorandum bashkëpunimi në sektorin minerar Një delegacion nga AKBN i kryesuar nga Z. Dael Dervishi, Drejtor Ekzekutiv zhvilloi një vizitë zyrtare në Republikën e K
Rishikimi i financave, BB kërkon ndërhyrje në pensione dhe energji Përfaqesuesja e Bankës Botërore Tahssen Sayed kërkoi gjatë prezantimit të raportit mbi “Rishkimin e Financave Publike” n