999 rezultate për

sassuolo

Sassuolo ndal Juven (VIDEO-LAJM) Sassuolo ka ndalur Juventusin në javën e 7 të Serie A, me rezultatin 1-1. Të parët kaluan në avantazh vendasit me Zaz
Fiton Lazio, "skuqet" Lorik Cana (VIDEO) Filip Djordjeviç shënon sërish, Lorik Cana merr karton të kuq. Një i verdhë në minutën e 42 dhe një tjetër në të 49-ën b
Show në "San Siro", Inter 7-0 Sassuolo (VIDEO) E dielë spektakolare në "San Siro". Interi ka bërë debutimin më të bukur sezonal para tifozerisë së saj teksa ka shparta
Zyrtare: Taider tek Sassuolo Saphir Taider është lojtari më i ri i Sassuolos pas është marrë në formë huazimi nga Inter. Algjeriani ishte çuar në
"Trofeu Tim", Milan mposht Juven dhe Sassuolon (VIDEO) Pas 6 vjetësh Milani fiton "Trofeun Tim", që përkon edhe me edicionin e tij të 14-të. Në "Mapei Stadium" të Reggio Emili
Trofeu Tim, Allegri sfidon ish Milanin e tij Sot në mbrëmje, në stadiumin "Mapei" në Reggio Emilia, starton edicionin 14 i Trofeo Tim. Juventus, Milan dhe Sassuolo d
Napoli bën "manita", Sassuolo ne Serie A (VIDEO) Jave me shume gola kjo e parafundit ne Serie A. Pas 9 golave te shenuar dje ne ndeshjet Verona-Udinese dhe Inter Lazio e
Fiorentina-Sassuolo e Napoli-Cagliari, formacionet e mundshme Futbolli nuk ndalet as në këtë të martë që sjell në mbrëmjen dy takimet përmbyllëse të javës së 36 të Serie A, ku impenj
Sassuolo-Juve, formacionet e mundshme (FOTO LAJM) Mbyllet ditën e sotme në Reggio Emilia java e 35 e Serie A me ndeshjen mes Sassuolos dhe Juventusit. Skuadra vendase ësh
Cagliari 1-3 Destro, Roma -5 nga Juve (VIDEO) Roma e çon në -5 pikë diferencën me Juventusin kryesues. Djemtë e Rudi Garcias kanë arritur një fitore bindëse në "Sant
Destro dhe Bastos, Roma "fundos" Sassuolon (VIDEO) Roma vijon të konsolidojë vendin e dytë në Serie A. Skuadra e Rudi Garcias fitoi pastër 0-w në transfertën e Sassuolos m
Seria A, rezultatet e javës 29-të Torino 3 - 1 Livorno ChievoVerona 0 - 2 Roma Parma 1 - 1 Genoa Bologna 1 - 0 Cagliari Inter 1 - 2 At
Berardi interist, refuzoi Juven që 13 vjeç Domenico Berardi ka tërhequr vëmendjen e tërë Italisë me golat e tij, në takimin e javës së fundit Sassuolo-Milan. Sulmu
Milan: Ikën Allegri, vjen Inzaghi Aventura e Massimiliano Allegrit në krye të stolit të Milan ka përfunduar. Pritet që gjatë ditës së sotme klubi kuqezi d
Allegri në rrezik: Do pranoj vendimin e klubit Pankina e Massimilliano Allegrit është sërish në fije të perit pas disfatës turpëruese në Sassuolo. Humbja cilësohet e p
Rikthehet tumori për ish-milanistin Francesco Acerbi, ish-mbrojtësi i Milanit dhe aktualisht futbollist i Sassuolos në Serie A është përballë ndeshjes më të
Milani drejt shitjes, e do presidenti i Sassuolos Silvio Berlusconi po mendon gjithnjë e më tepër që ta shesë Milanin. Edhe pse ka tentuar në disa mënyra, duke bërë ndrys
Zhgënjen Roma, Sassuolo barazon në minutën e fundit (VIDEO) Roma bën çudinë në "Olimpico". Edhe pse luante përballë një skuadre modeste si Sassuolo djemtë e Rudi Garcias kanë bërë
Super-Cassano, Parma mposht Sassuolon (VIDEO) Dita e dielë në Serie A fillon me fitoren e Parmës në "Tardini". Skuadra e Roberto Donadonit ka fituar 3-1 përballë Sass
Milito: E dielë e paharrueshme, emocion i veçantë "Princi" Diego Milito ka dashur të ndajë nëpërmjet faqes së tij në Facebook emocionet e rikthimit në fushën e lojës (me